Sekmadienis, 2025.04.06
Reklama

Emigracija – ne kliūtis gražiai šypsenai

vlmedicina.lt | 2013-12-09 12:36:34

Lietuvos emigrantus laikinai sugrįžti į savo gimtąją šalį vilioja ir prieinamos dantų implantacijos kainos bei aukšta šių paslaugų kokybė. Pastaraisiais dešimtmečiais Lietuvos odontologija žengė milžinišką žingsnį į priekį. Pažangiausios odontologijos technologijos, medžiagos ir metodai tapo prieinami ir Lietuvos gyventojams. Į Lietuvą spręsti odontologinių problemų sugrįžta jau ne tik emigrantai, bet atvyksta ir užsieniečiai.

Odontologas
Algirdo Kubaičio nuotr.

„Vadinu tai medicininiu turizmu. Nors šis terminas daugiau orientuotas į užsienio piliečius, jį galima taikyti ir mūsų emigrantams. Tiek jie, tiek užsienio piliečiai gyvena ne Lietuvoje, o atvyksta tiktai trumpam laikotarpiui. Žmonės bando tą laikotarpį išnaudoti prasmingai ir tuo pačiu naudingai - aplanko artimuosius, draugus, ilsisi mūsų kurortuose ir iš anksto, dar prieš atvykstant, užsirašo vizitui pas odontologą“, - pasakoja gydytojas odontologas Astijus Mackevičius.

Jo nuomone, emigrantai renkasi Lietuvos odontologus dėl kelių priežasčių. Visų pirma - tai kainos ir kokybės santykis.

„Kainos pas mus kelis kartus mažesnės nei Vakarų šalyse. Kokybė tikrai neprastesnė, o dažnai - net geresnė. Sugrįžti į Lietuvą implantacijos procedūroms priverčia ir kalbos barjeras. Sava kalba bendrauti, išsipasakoti nusiskundimus, norus, pageidavimus yra tiesiog patogiau. Svarbi ir kultūrinė aplinka – juk čia viskas sava. Kiti emigrantai susidūrę su užsienio gydymo įstaigomis, kartais būna nusivylę dėmesiu ir paslaugų kokybe, todėl ir grįžta į Lietuvą“, - sako A. Mackevičius.

Gydytojas odontologas, periodontologas Žilvinas Čiužas pastebi, jog ypač daug emigrantų odontologijos klinikas užplūsta vasarą arba prieš didžiąsias metų šventes.

Abu pokalbininkai šypsosi - emigrantai yra žmonės, kaip ir visi kiti. Dantų praradimo priežastys, kaip ir visų pacientų: burnos higienos trūkumas, dėl kurio vystosi periodontitas ir kariesas.

Periodontologas Ž. Čiužas sako, jog emigrantai į implantologus dažnai kreipiasi dėl laiku nesutvarkytų dantų.

„Tiesiog žmonės atvirauja, kad neturėjo pinigų dantų taisymui ir emigravo dėl sotesnio duonos kąsnio, o susitaupę svetur, grįžta ir kreipiasi į odontologus“, - pasakoja gydytojas Ž. Čiužas.

Vakarų Europoje dantų implantacija kainuoja net keturis kartus brangiau nei pas mus, tad apie 10–20 proc.  šio gydytojo pacientų sudaro atvykstantieji gydytis iš užsienio. Ž. Čiužas mano, kad  lietuviai  labiau pasitiki savais medikais, kuriuos rekomenduoja giminės, draugai ir artimieji. Lietuvos odontologais pasitiki ir užsienio šalių piliečiai, kurie vis dažniau savo šypsenas patiki būtent mūsų implantologams.

Gydytojas A. Mackevičius pripažįsta, kad darbas su emigrantais ne visuomet lengvas. Jo teigimu, pats sunkiausias dalykas dirbant su šiais pacientais yra planavimas.

Kartais, nors ir labai tiksliai yra suplanuotas gydymas, jo eigoje kyla nesklandumų. Tuomet, atsižvelgus į paciento ribotas galimybes atvykti ir vėl, iš naujo tenka derinti vizitus, procedūras bei jų kainą. Keičiantis gydymo planui neišvengiamai tenka susidurti su stresu tiek klinikai, tiek ir pacientui.

„Stengiamės daug aiškinti, konsultuoti, ieškoti bendrų sprendimų. Labai svarbi ir teisinė bazė. Sudaromos sutartys, kuriose numatoma, kad gydymo eigoje gydymo planas gali keistis“, - pasakoja A. Mackevičius.

Siekdami atlikti implantaciją profesionaliai ir kiek įmanoma skubiau, gydantys emigrantus odontologai stengiasi taikyti pažangius implantacijos metodus, mažinančius procedūrų skaičių (pvz., vienmomentinė implantacija).

Abu gydytojai sako, jog paprastai implantacijos procedūros nesukelia dažnų komplikacijų, tačiau jei kyla, dažniausiai jas galima pastebėti iškart po operacijos arba po procedūros praėjus trumpam laikui. Reikiama pagalba emigrantams suteikiama jiems dar nespėjus išvykti iš šalies.

Edita Raguckienė

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų