Pirmadienis, 2025.04.07
Reklama

Emigrantų atostogos pas odontologus: kuo greičiau ir kuo pigiau

vlmedicina.lt | 2015-03-18 14:10:20

Tradiciškai per didžiąsias metų šventes į Lietuvą plūsteli emigrantų banga. Svetur gyvenantys lietuviai grįžę į tėvynę skuba ne tik pas artimuosius, bet ir į odontologų kabinetus. Emigrantų pageidavimai paprasti – susitvarkyti dantis kuo greičiau. Žinoma, svarbi ir kaina. Tačiau tai ne visais atvejais yra blogai – naujausios technologijos sutrumpina įprastas procedūras iki maksimaliai trumpo laiko tarpo.

Intraoralinis skeneris
Intraoralinis skeneris. Asmeninio archyvo nuotr.

Litas su euru santykiu 1/1

Sunku kategoriškai teigti, kad emigrantų dantys yra prasčiau prižiūrimi, nei Lietuvos gyventojų. Tačiau ne paslaptis, kad užsienyje dantų gydymo procedūros kelis kartus brangesnės, nei Lietuvoje.

Kaip pavyzdys – tos procedūros, kurios Lietuvoje kainuodavo litais, užsienyje kainuodavo tiek pat, tik jau eurais. Nesunku suskaičiuoti, kad Lietuvoje procedūros pigesnės pusketvirto karto.

Tačiau tai nereiškia, kad Lietuvoje kokybė prastesnė, nei tarkime Anglijoje ar Norvegijoje. Specialistai pastebi, kad už tą pačią kainą Vakaruose pacientas gaus ženkliai prastesnės kokybės paslaugas

Į Lietuvą emigrantai plūsteli didžiųjų metų švenčių metu – per šv. Kalėdas ir šv. Velykas. Taip pat – vasaros atostogų metu. Šiais laikotarpiais pastebimas ženklus pacientų padidėjimas ir odontologijos klinikose.

Valda Valantiejienė.
Valda Valantiejienė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Emigrantams svarbiausias dalykas – greitis. Jie nori greitų, kokybiškų ir pigių paslaugų“, - sako gydytoja – odontologė Valda Valantiejienė.

Viso gyvenimo garantija

Dažniausiai „greitai, kokybiškai ir pigiai“ reiškia neigiamą rezultatą. Tačiau šiuo atveju, tai nėra tiesa.

„Naujausios technologijos smarkiai pakeitė odontologiją. Tai galima palyginti su tuo, kaip skaitmeninė fotografija pakeitė senąją“, - sako vienas iš odontologijos klinikos „Aukštėja“ vadovų Valdas Butkus. Ši odontologijos klinika pirmoji Lietuvoje pradėjo diegti skaitmeninės odontologijos sistemą.

Danties implantas – tai iš titano lydinio pagaminta dirbtinė danties šaknis, kuris įsukamas į žandikaulį, o ant jo tvirtinamas dirbtinis dantis. Naujoji sistema užtikrina ne tik kokybišką darbą, bet ir maksimalų komfortą, greitą, neskausmingą ir nesudėtingą procedūrą bei viso gyvenimo garantiją.

Pati implantacijos procedūra yra visiškai nesudėtinga, vieno implanto įsriegimas užtrunka iki pusės valandos, o pacientas jau tą pačią dieną gali išeiti su nauju dantimi ir dirbti savo įprastus darbus.

Implantacijos procedūra

Šiuolaikinės technologijos ir kompiuterizuotas gydymo planavimas pavertė procedūrą visiškai nesudėtinga. Dantų implantacija yra visiškai neskausminga. Implantacijos metu naudojamas vietinis nuskausminimas yra toks pat, kaip įprastinio dantų gydymo metu.

„Laikini arba nuolatiniai dantų protezai gali būti pritvirtinami jau implantacijos metu. Tačiau, tam tikromis situacijomis, gali būti užsukama gijimo galvutė arba implantas užsiuvamas ir paliekamas gyti“, - teigia V. Valantiejienė.

Bedančiams žandikauliams gali būti taikomi įvairūs gydymo metodai – įsriegus į žandikaulį du implantus, galima pritaikyti plokštelę ant implantų, kuri labai gerai laikosi, nebalansuoja nei kramtymo, nei kalbėjimo metu, todėl pacientai gali jaustis itin komfortabiliai ir saugiai.

Tačiau įsriegus 4 ar 6 implantus, jau galima pagaminti neišimamus tiltus. „All-on-4“ gydymo metodika vietoje tradiciškai sriegiamų 6–8 implantų naudojami tik keturi.

Technologijos sutrumpina procesą

Moderniausios 3D technologijas dantų gydymui, protezavimui, tiesinimui ir kitoms procedūroms. Tokios technologijos net kelis kartus prailgina restauruojamo danties patvarumo laiką bei pagreitina ir palengvina gydymo procesą. Intraoralinio skanerio bei frezavimo privalumai: tikslesnis, ilgaamžiškesnis, greitesnis protezavimas.

„Paprastai tariant, eliminuojamas žmogiškasis faktorius ir klaidų galimybė“, - teigia V. Valantiejienė.

Įprastu tradicinio protezavimo atveju dantų restauracijų gamybai imamas silikoninis žandikaulių atspaudas, atpilamas dantų lankų modelis, o šie dantų protezavimo etapai įneša didžiausią galimą paklaidą būsimų dantų restauracijų tikslumui. Skaitmeninių įrenginių naudojimas suteikia galimybę atlikti aukštos kokybės, preciziško tikslumo keramikos, polimerų, cirkonio oksido restauracijas per vieną apsilankymą.

Pasitelkus 3D technologijas, intraoraliniu skeneriu nuskenuojamas restauruoti paruoštas dantis, duomenys siunčiami į kompiuterį, kuris ekrane sukuria trimatį  paciento dantų atvaizdą.

Taip gaunami mikroskopinio tikslumo duomenys apie dantų reljefo parametrus. Tokia informacija leidžia pagaminti idealiai tinkančią keramikinę restauruojamą danties dalį. Tai gali būti ir pilna danties karūnėlė ar 2-5 vienetų dantų tiltas ir mažesnės apimties danties restauracijos – venyrai, užklotai, įklotai, rekomenduojami vietoje tradicinės didesnės plombos.

Taikant senesnes technologijas, dantų restauracijos paprastai nėra taip tiksliai tinkančios, kaip pritaikant 3D technologijas, be to, dažnai reikia papildomai šlifuoti dantį ar net gydyti danties šaknies kanalą, o toks danties paviršiaus eikvojimas gali būti žalingas dantims.

Parinkus būsimos restauracijos medžiagą ir spalvą, informacija siunčiama į frezavimo įrenginį keraminio ruošinio frezavimui. Iš keraminio blokelio per keletą minučių išfrezuojama sumodeliuota danties restauracija. Gautą restauraciją nuglazūravus, ji cementuojama burnoje, mikroskopiškai tiksliai atitikdama taisomo danties reljefo formas, sukuriamas kokybiškas ilgalaikis gaminys.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Sveikas ilgaamžiškumas – ne prabanga, o reali galimybė
Mokslininkai atrado paprastą, bet itin tikslų rodiklį, kuris padeda ne tik įvertinti mūsų dabartinę sveikatos būklę, bet...
„Gerai jaučiuosi“ – pavojingiausia iliuzija: gydytojos žinia Lietuvai
Balandžio 7-oji – Pasaulinė sveikatos diena, kurios metu žmonėms primenama, kaip svarbu pasirūpinti savimi. Šeimos...
Širdies permušimai: ką svarbu apie juos žinoti ir kada sunerimti
Širdies permušimus bent kartą gyvenime yra pajutęs kiekvienas. Juos gali nulemti pervargimas, ilgalaikis stresas, nesaik...
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų