Klausimas. Po echoskopijos ginekologė nustatė endometriozės židinius ir nurodė pusę metų gerti Ammily kontraceptikus. Ar tai saugiausias ir geriausias būdas endometriozei gydyti? Kokie būtų kiti gydymo būdai? Nes kontraceptikų gerti tikrai nenorėčiau. Labai nenoriu trikdyti savo organizmo ir dar priaugti svorio nuo tų tablečių. Kaip papildomai gydytis endometriozę, kokios šios ligos pasekmės, ar skirtosios tabletės geriausiai jai tinka ir ar visiškai šią ligą išgydys? Gabija, 22 m.
Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė
Suprantu, kad Gabiją išgąsdino mįslinga ligos - endometriozės diagnozė ir ji apie šią ligą nori žinoti viską. Daug informacijos apie ligą galima rasti internete. Tačiau vertėtų akcentuoti kelis dalykus. Endometriozė - labai klastinga liga, pasižyminti įvairiausiais simptomais, iš kurių būdingiausi - menstruacinio ciklo sutrikimai (ilgos mėnesinės, tepliojimai rudomis, „šokoladinėmis“ išskyromis prieš jas ir po jų) ir skausmas (ciklo viduryje, mėnesinių, lytinių santykių metu). O viena grėsmingiausių komplikacijų - nevaisingumas. Dažnai moterys, sergančios endometrioze, pažymi praeityje buvusias operacines intervencijas, nesėkmingus nėštumus, bet būna ir išimčių.
Pažymėtina, kad endometriozės diagnozė patvirtinama tik atlikus laparoskopiją, biopsiją. O ligai būdingi simptomai, bimanualinio tyrimo metu nustatyti pakitimai verčia tik įtarti endometriozę.
Lengva ligos forma iš tiesų gydoma hormoniniais preparatais, taip pat ir kontraceptinėmis piliulėmis. Tačiau ligai progresuojant ar tikintis nėštumo, neatidėliojami chirurginiai gydymo metodai.
Ammily priskiriamas moderniems kontraceptiniams preparatams, nes estrogenų kiekis tabletėje yra mažas. Tačiau jo sudėtyje esantis gestagenas yra antiandrogeninio poveikio, todėl ypač tinka moterims, kurios turi odos problemų.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.