Trečiadienis, 2024.12.18
Reklama

EP Aplinkos komitetas pritarė griežtesnėms automobilių taršos riboms

vlmedicina.lt | 2013-04-25 17:03:44

ES kelių transportas į aplinką išmeta maždaug penktadalį viso anglies dvideginio (CO2), o nuo 1990 metų jo kiekis padidėjo beveik trečdaliu. Europos Parlamento Aplinkos komitetas trečiadienį pritarė teisės akto projektui, kuris dar labiau sugriežtins Europoje gaminamų naujų automobilių ekologiškumo reikalavimus.

Spūstys
Algirdo Kubaičio nuotr.

Dabar nauji ES pagaminti automobiliai, nuvažiavę kilometrą, vidutiniškai gali išmesti 160 g CO2, o iki 2015 m. turės būti pasiekta 130 g/km riba. EP Aplinkos komiteto nariai trečiadienį balsavo už tai, kad 2020 m. ši riba būtų sumažinta iki 95 g/km.

Parlamentarai taip pat siūlo skatinti ypač mažai teršiančių (išmetančių iki 50 g CO2 kilometrui) automobilių gamybą – nustatant vidutinį išmetamo CO2 kiekį, skaičiuoti kiekvieną iš jų kaip daugiau negu vieną automobilį, kad jų gamintojai galėtų lengviau pasiekti privalomą vidutinę ribą.

Komitetas taip pat pasiūlė iki 2025 m. leistiną CO2 išmetimo riba mažinti dar labiau – iki 68–78 g/km. Savo ruožtu EP nariai siūlo keisti automobilių ekologiškumo ir ekonomiškumo vertinimo procedūrą, kad gamintojų duomenys, pvz., dėl kuro sąnaudų, geriau atitiktų realybę.

„Automobiliai taps ekonomiškesni, o tai leis vartotojams sutaupyti lėšų“, – pabrėžė EP nuomonę šiuo klausimu parengęs Thomas Ulmer (Europos liaudies partija, Vokietija).

Projektui pritarė 47 komiteto nariai, nepritarė 17, o 1 susilaikė. Toliau dėl šių pakeitimų bus deramasi su ES valstybėmis, o balsuoti EP plenarinėje sesijoje numatyta liepą. Šios taisyklės galiotų visiems ES registruotiems automobilių gamintojams, per metus pagaminantiems daugiau kaip tūkstantį automobilių.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: tarša
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų