ES turi numatyti ilgalaikes priemones, kurios neleistų plisti tokioms užkrečiamosioms ligoms kaip AIDS, tuberkuliozė ar hepatitas C, trečiadienį pareiškė Europos Parlamentas (EP).
Europarlamentarai siūlo sukurti ES užkrečiamųjų ligų stebėjimo programą, kuri leistų laiku nustatyti virusinio hepatito, tuberkuliozės ir ŽIV protrūkius ir veiksmingai į juos reaguoti, taip pat nuolat stebėti minėtų ligų paplitimą ir vertinti jų finansinę naštą.
Kadangi ŽIV nešiotojai patiria didelę visuomenės stigmą, EP nariai siūlo dažniau taikyti pažangius gydymo būdus, kurie leistų įveikti jų socialinę atskirtį. Jie taip pat ragina ES valstybes užtikrinti nemokamus ŽIV testus, kad būtų galima laiku aptikti šią ligą. 2015 m. trisdešimt vienoje Europos ekonominės erdvės šalyje nustatyta beveik 30 tūkst. naujų užsikrėtimo ŽIV atvejų, o kas septintas šiuo virusu užsikrėtęs žmogus nežino sergantis šia liga.
Europarlamentarai susirūpinę, kad tuberkulioze pasaulyje suserga vis daugiau žmonių (Europoje ja serga apie 120 tūkst.), be to, ši liga yra pagrindinė ŽIV užsikrėtusių asmenų mirties priežastis. Jie ragina Komisiją ir ES valstybes bendradarbiauti užkertant kelią šiai ligai, taip pat finansuoti naujų vakcinų mokslinius tyrimus siekiant suvaldyti didėjantį atsparumą antibiotikams.
Rezoliucijoje taip pat pažymima, kad 90proc. hepatitu C užsikrėtusių pacientų nejaučia jokių simptomų, o infekcija dažniausiai aptinkama atsitiktinai. EP ragina suvienodinti hepatito C stebėjimo, tyrimo ir gydymo procedūras ES šalyse, siekiant iki 2030 m. išnaikinti šią ligą.