Laukinio poliomielito viruso paplitimo sustabdymas Europos regiono valstybėse buvo reikšmingas įvykis, lėmęs tolimesnę sėkmingą kovą su šia pavojinga liga. Paplitimą pavyko įveikti po ilgalaikio intensyvaus valstybių narių darbo, kurį vykdė susivienijusi visuomeninės ir privačios PSO, Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF), Rotary tarptautinės organizacijos ir Jungtinių Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) koalicija. Tarptautinio masto koordinuojamų skiepų programų vykdymu siekiama užtikrinti, kad vakcinacija pasiektų kiekvieną rizikos grupę, ypač emigrantus.
Kas savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai fiksuoja užkrečiamųjų ligų atvejus ir apie juos informuoja sveikatos institucijas. Ne išimtis – ir pavojų gyvybėms kelianti poliomielito viruso infekcija.
„Tai, kad Europos regionas yra laisvas nuo poliomielito viruso, nereiškia, kad ši pavojinga infekcija negali išplisti iš endeminių šalių. Turime laikytis nuolatinės epidemiologinės priežiūros politikos ir atsakingai vertinti įvežtinių atvejų grėsmę“, – teigia ULAC direktorius dr. doc. Saulius Čaplinskas.
ULAC specialistai primena, kad vienintelė priemonė išvengti skaudžių poliomielito infekcijos pasekmių yra laiku atlikta vakcinacija. Todėl rekomenduojama atsakingai peržiūrėti savo skiepų kalendorių ir ypač daug keliaujantiems įvertinti šios infekcijos užsikrėtimo riziką.