Parlamentaro Andriaus Burbos parengtas Eutanazijos įstatymo projektas iš naujo skinasi kelią į Seimo darbotvarkę. Jis turėtų būti svarstomas dar šioje sesijoje.
Tam, kad kartą iš darbotvarkės išbrauktas projektas vėl į ją sugrįžtų, reikėjo surinkti 47 Seimo narių parašus. A. Burbai pavyko tai padaryti, todėl įstatymas ir jį lydintys teisės aktai į darbotvarkę turėtų būti grąžinti artimiausiu metu.
„Kolegų iš įvairių frakcijų parašai – svarus argumentas, įrodantis, jog eutanazijos klausimas yra aktualus visai Lietuvai ir jos žmonėms. Džiaugiuosi, jog pavyko žengti dar vieną žingsnį tikslo link, kurį apibūdinčiau labai paprastai: siekiu padėti žmonėms ir suteikti jiems teisę oriai pasitraukti iš gyvenimo, esant ypatingai skausmingoms aplinkybėms. Tai – elementarus žmogiškumas ir pagalba artimui“, – teigia A. Burba.
Seimo nario nuomone, Lietuva jau subrendo bent jau diskusijoms šiuo svarbiu klausimu. Juo labiau, kad, pateikus Eutanazijos įstatymo projektą pirmąjį kartą, viešojoje erdvėje kilo audringi debatai. „Jie parodė, kad tikrai didelė dalis visuomenės pasisako už eutanaziją ir mano, jog toks įstatymas mūsų šalyje yra reikalingas. Neturime teisės ignoruoti šių žmonių nuomonės“, – akcentuoja A. Burba.
Įstatymo projekte numatyta, jog eutanazija būtų atliekama mirtinai sergančio žmogaus prašymu, o tai darantis gydytojas turėtų būti įsitikinęs, kad pacientą vargina nuolatinės ir nepakeliamos fizinės ir (arba) dvasinės kančios, kurių neįmanoma palengvinti ir kad paciento valia dėl eutanazijos atlikimo nėra trumpalaikė.
Aktyvioji ir pasyvioji eutanazija yra visiškai legalizuota Belgijoje, Liuksemburge bei Nyderlanduose, apie galimybę ją įteisinti jau seniai aktyviai diskutuojama kitose Europos Sąjungos šalyse.
lrs.lt