Šeštadienis, 2025.04.26
Reklama

Fengšui. Vėjas ir vanduo jūsų būste ir gyvenime

Daiva Ausėnaitė | 2014-01-25 00:02:48

Studijos „Gyva erdvė“ vadovė Ieva Karevičienė, baigusi Grand meistro Yap Cheng Hai akademiją Kuala Lumpure, Malaizijoje,  bei toliau kelianti kvalifikaciją pas meistrą Francis  Leyau Centrinėje fengšui akademijoje Malaizijoje, sako, jog terminą fengšui (Feng Shui) pradėjome vartoti netinkamai, iškraipėme šios filosofijos, apibrėžiančios santykį su aplinka, idėjas. Pasak Feng Shui studijuojančios specialistės, būstas savotiškai primena žmogaus organizmą – reikia saugotis skersvėjų, apgalvotai kalti vinis. Mūsų savijautai itin svarbu turėti gerą santykį su savo aplinka – namais, biuru, nes priešingu atveju „ligotas“ būstas gali susargdinti ir mus.

relaxation for natural beauty
Kraštovaizdyje bei būste energija kaupiasi ties vandeniu, - teigia fengšui specialistė. © Fotolia.om

Energijos ratas

„Yra prirašyta gausybė knygelių apie santykių, virtuvės, karjeros fengšui. Turiu jus nuvilti – visa tai nėra fengšui. Komodos, kilimėliai ir gėlių vazonėliai nėra fengšui objektas. Daiktai naudojami tik korekcijai. Ir fengšui nėra visagalis reiškinys, kurio taisyklių laikantis absoliučiai viskas jūsų gyvenime bus gerai. Klasikinis fengšui yra labai individualus, net ir besimokančius jo principų iš pradžių stebina visiškas taisyklių nebuvimas, tiksliau, vienų principų taikymas vienam būstui, tačiau to paties principo netinkamumas kitam būste“, - sako I. Karevičienė.

Moteris besidominčius metafizika ir energiniais procesais aplinkoje skuba nuraminti – visgi fengšui gali lemti iki 33 proc. mūsų gyvenimo.

„Fengšui tikslas - kad būstas palaikytų žmogaus energinę struktūrą. Didelė aplinka (privatus namas, visas kiemas, aplinkos landšaftas) suteikia savo energiją mažesniam – žmogui. Žmogus energiją akumuliuoja ir atiduoda aplinkai, aplinka vėl grąžina jam. Taip sukasi energijos ratas“, - aiškina I. Karevičienė.

Pasak specialistės, nors aplinkoje yra nemažai rizikos faktorių, tačiau visgi didžiausią taršą aplinkoje daro žmogus, ypač savo blogomis emocijomis.

Kokie mes, toks ir būstas

„Būstas bei mūsų aplinka – mūsų vidinių struktūrų atspindys. Kokie esame – tokį būstą ir turime. Panašus pritraukia panašų. Jei žmogui nuolat kas nors kartojasi – tai jau jo vidinių procesų atspindys. Nekaltinkite būsto. Būstas gali būti jums priešiškas, tačiau tai ir jūsų kaltė. Kaip suprasti, kad aplinka priešiška? Jei atsikeliate ryte ir jums reikia mažiausiai dviejų puodelių kavos, kad pabustumėte, vadinasi, aplinka su jumis nebendrauja“, - sako I. Karevičienė.

Aišku, energijos stygius ryte gali būti susijęs ir su požeminiais vandenimis, tačiau nemaža dalimi ir su energijomis bute.

„Neretai suveikia sudėtingi žmonių tarpusavio santykiai, jų santykiai su aplinka ir dar požeminių struktūrų įtaka. Pavyzdžiui, aplinka vis verčia žmones konfliktuoti, tačiau jie ramūs ir išmoksta harmoningai gyventi net ir konfliktuoti juos raginančioje aplinkoje. Tačiau jei jie konfliktuoja tarpusavyje, tai net geriausioje padėtyje esantis būstas prisipildo blogų energijų ir jis galiausiai „prisidės“ prie nuolatinių konfliktų palaikymo“, - sako I. Karevičienė.

Tikroji fengšui filosofija

Paprašyta paaiškinti klasikinio fengšui principus, I. Karevičienė pradeda nuo frazės – erdvė turi būti jūsų draugas, dėl to ją kurti reikia sąmoningai. „Tai mokslas apie aplinkoje esančias energijas. Visi objektai erdvėje, į kuriuos investuojame, turi mums dirbti. Fengšui – tai mokslas apie aplinkoje esančių energijų valdymą laike. Analizė atliekama remiantis nuolatinės pasaulio kaitos dėsningumais“, - sako specialistė.

Fengšui filosofijoje yra keli atraminiai taškai, sąvokos, kurios dažnai vartojamos  – Či energija, kosminė triada ir žmogaus energinė struktūra. „Tų sąvokų yra daugiau, jos tampa svarbios tiems, kas nori labiau pasigilinti. Kai analizuojamas būstas, jo ir ten gyvenančių žmonių santykis, atsiranda energinio balanso ir energijų kombinacijų sąvokos. Vienu svarbiausių veiksnių yra Či energija. Fengšui studijuojantys žmonės mokosi atpažinti skirtingas šios energijos fazes, pritraukti naudingas jos rūšis ir apsisaugoti nuo nenaudingų jos fazių“, - sako I. Karevičienė.

Fengšui specialistė sako, jog net tokią metafizinę sąvoką, kaip Či energija, studijuoja rimti mokslininkai, pavyzdžiui, vienas iš jų -  Manfredas Kubni net apsigynė disertaciją apie tos energijos koncepciją.

„Kita labai svarbi sąvoka – kosminė triada. Tai dangaus, žmogaus ir žemės plotmės. Būstas – tai kosminė triada, ten yra dangaus, žmogaus ir žemės rezervuaras. Dangaus plotmė – tai žmogaus potencialas, „kuprinytė“, kurią gauname gimdami. Gali tai pažinti, bet negali pakeisti. Žemės plotmė – tai terpė, kurioje gyvename. Tas pats žmogus, su ta pačia „kuprinėle“, tačiau gyvenantis Vilniuje ar Niujorke, formuos kitokį žmogų, tuos 30 proc. Kosminė triada veiks, jeigu bus aktyvus žmogus, be jo triada neįmanoma. Fengšui dirba su paskutine žemės plotme, bet siūlau dirbti su visomis plotmėmis – pažinti savo pradinį potencialą, t.y. dangaus plotmę, užsiimti savistaba, asmeniniu tobulėjimu, t.y. žmogaus plotme“, - sako I. Karevičienė.

Santykiai su erdve

Fengšui filosofijos principus studijuojanti specialistė sako, jog sąmoningam aplinkos formavimui labai svarbi ir intuicija. „Reikia derinti žinias ir klausytis vidinio balso. Žodžiu, turi būti įjungti abudu smegenų pusrutuliai“, - sako I. Karevičienė.

Specialistė ypač akcentuoja energijų būste svarbą. Ji pateikia paprastą pavyzdį: užtenka, kad vienas žmogus bute būtų nusiminęs -  nusimins ir visi kiti.

„Santykiuose su ervde praradome natūralų suvokimą. Žinome, kad medžių žiemą nesodiname, tačiau kada įsikraustyti į naują būstą, suvokimo neturime. Dar dažai nespėjo nudžiūti, o mes jau tempiam visus daiktus. Kai žmonės įsikrausto į naują būstą, lieka jame nakvoti pirmą kartą, jie tarsi pirmą kartą įkvepia. Tas pirmas įkvėpimas yra labai svarbus, turime suvokti jo svarbą visam tolesniam mūsų gyvenimui tame būste“, - atkreipia dėmesį fengšui specialistė.

Energijos saugojimas ir skersvėjai

Vienas svarbiausių dalykų fengšui požiūriu – tinkamas energijos naudojimas ir jos saugojimas. „Labai svarbią žmogui energijos rūšį  talpina inkstai ir antinksčiai. Praradęs tą energiją žmogus net gali mirti. Mūsų būsto energija yra ypač mums svarbi, nes tai ir mūsų energija. Ją reikia naudoti protingai, rytiečiai sako, kad nereikia kovoti, galima priešininko energiją panaudoti kovai su juo pačiu. Kraštovaizdyje bei būste energija kaupiasi ties vandeniu. Todėl neretai kyla klausimas, kur pastatyti akvariumą ar įrengti baseiną lauke. Universalių patarimų nėra. Pasikliaukite savo intuicija arba kreipkitės į specialistus, nes klaidos, susijusios su vandens objektais, gali skaudžiai atsiliepti.

Moteris taip pat pataria atkreipti dėmesį į langų ir durų santykį. „Jei darbo stalas yra tarp durų ir lango, vadinasi, sėdite ant energetinio srauto, tai yra stresinė situacija, tas pats kaip dirbti autostradoje. Dideli vitrininiai langai sukuria nuolatinį energinį skersvėjį. Jei tokioje patalpoje bus daug žmonių, tuomet dar neblogai. Bet jei tai vieta, kur norima pailsėti po darbo dienos – tuomet erdvė spręsti šią užduotį nepadės. Reikia akumuliuoti energiją, vadinasi, reikia tinkamos langų ir sienų proporcijos“, – sako I. Karevičienė.

Buto pulsas – durys

Buto pulsu I. Karevičienė vadina pagrindines duris. Jei gyvenate ne privačiame name, o daugiabutyje, vadinasi, tai bus laiptinės durų pagrindinio laipsnio kokybė.

„Jei nusprendėte pasikeisti laiptinės duris, svarbu žiūrėti, kokios jos. Man teko konsultuoti vieno namo gyventojus, jie įsidėjo naujas duris, jos buvo metalinės. Diagnostika su Lo Pan kompasu rodė keistus dalykus – kompasas sukosi ratu, jis negalėjo nuspręsti, kokioje kryptyje yra durys. Pasirodo, tos durys buvo dažytos įmagnetinimo principu ir ši nauja technologija visiškai suardė poliariškumą“, - pasakoja fengšui specialistė. Tad geriausia medžiaga durims – medis.

Tokius poliariškumo „nusimušimus“ moteris vadina elektromagnetine tarša. Jai teko stebėti tokios taršos gausą viename bute, ten 3 kambariai buvo į tą pačią pusę, tačiau kiekviename kambaryje kompasas rodė vis kitą kryptį.

Kiti žmonės jūsų aplinkoje

Pasak I. Karevičienės, labai svarbu, kas gyveno tame būste iki jūsų, tos informacijos nereikia ignoruoti.

„Buto vidinė matrica nesikeičia, o štai name viskas keičiasi su kiekvienu nauju šeimininku. Tad buto „kraitį“ galime tik pakoreguoti, o su namu yra paprasčiau. Jegu namas pastatytas ne taip, galima koreguoti landšaftą arba perkelti duris į kitą vietą“, - sako pokalbininkė.

Sveikas namas

Pasiklausius fengšui specialistės gali likti blogas įspūdis, jog gal jūsų būstas yra „nepagydomas“ – laiptinės durys metalinės, kaimynai konfliktiški ir išgeriantys, dar gal namas ant kokio požeminio vandens gyslos stovi, o visi tie žmonės, kurie prieš jus jame gyveno...

I. Karevičienė skuba nuraminti – nėra nepagydomų būstų. „Pats paprasčiausias sprendimas – namų tvarkymas. Tai ne gydymas, o kasdienė higiena, svarbus sveikatinimo momentas. Jis svarbus ir būstui, ir žmogui. Sveika kartais tiesiog pastumdyti baldus ir nuvalyti dulkes – taip sujudinamos energijos. Tačiau prieš kiekvieną didįjį baldų stumdymą verta žvilgtelėti į fenšui astrologines prognozes. Kaip žmogaus organizmas turi ryšį su mėnulio fazėmis, taip ir namas. Delčioje neverta pradėti naujų projektų. Jei nesuprantame tų dalykų, prarandame energiją. Tam tikrais mėnulio ciklais tinka ką nors auginti, kitais – ką nors pašalinti, išmesti. Pavyzdžiui, šiemet nuo vasario 4 dienos nieko nereikėtų keisti šiaurės vakaruose. Taip pat neskubėkite ten gręžti sienų ir kalti vinių. Tai savotiška „operacija“. Jei tų principų paisysite savo namuose, juose išsaugosite harmoniją,“ – šypsosi I. Karevičienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: kodėl tradicinį deginimąsi reikėtų pamiršti
Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai num...
Patarimai jaučiantiems alergijos simptomus: kaip sumažinti žiedadulkių poveikį sveikatai
Įsibėgėjus pavasariui ir augalams pradėjus barstyti žiedadulkes, Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro speciali...
Lietuva jau įsigijo sezoninių gripo vakcinų
Balandžio 24–30 dienomis visame pasaulyje minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šia proga Valstybinė ligonių kasa...
Antsvorio ir nutukimo stigma: kaip visuomenės požiūris apsunkina kelią į sveikatą?
Nors sveikos gyvensenos temos dažnai siejamos su teigiamais pokyčiais, antsvorio turintys ar nutukę jauni žmonės dažnai...
Kauno klinikų endokrinologė: hormonų pusiausvyrą trikdo net kasdieniai įpročiai
Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių serga endokrininėmis ligomis, todėl mokslininkų dėmesys krypsta į aplinkoje esan...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų