Didžiojo aštuoneto valstybėms pirmininkaujanti Jungtinė Karalystė sukvietė ambicingą sveikatos ministrų forumą, kurio tikslas – parengti strategiją, kaip per artimiausią dešimtmetį sukurti veiksmingus vaistus nuo senatvinės silpnaprotystės.
Galingiausių pasaulio šalių sveikatos ministrai atvyko į Londoną aptarti demencijos problemų, nes pastarųjų metų statistika parodė itin grėsmingą šios ligos daromą poveikį. Jau dabar pasaulyje gyvena 44 mln. pagyvenusių žmonių su rimtomis smegenų veiklos problemomis, o ilgėjant žmonių amžiui ir dėl kitų demografinių tendencijų prognozuojama, kad po trisdešimties metų segančiųjų patrigubės.
„Naujas ligos atvejis – kas keturias sekundes. Pasaulinė kaina artėja prie 600 mlrd. dolerių per metus. Nesvarbu, kur jūs gyvenate – Londone ar Los Andžele, Indijos kaime ar Japonijos didmiestyje – ši liga vagia gyvenimus, laužo šeimas, daužo širdis, ir todėl mes esame taip pasiryžę ją nugalėti“, – sakė britų premjeras Davidas Cameronas.
„Tarp mūsų vienas iš trijų susirgs demencija, – sakė Jeremy Huntas, Jungtinės Karalsytės sveikatos apsaugos ministras. – Jei mes nepasistengsime, tie likę metai virs agonijos, širdgėlos ir nevilties metais. Čia, Jungtinėje Karalystėje, demencija kasmet kainuoja 23 mlrd. svarų, o visame pasaulyje tai priartėjo prie 600 mlrd. dolerių“.
Iki šiol demencija buvo laikoma ne tiek liga, kiek natūralaus senėjimo rezultatu, bet tyrimai rodo, kad ją galima gydyti. Deja, iki šiol jos tyrimai buvo gana prastai finansuojami – beveik dešimt kartų mažiau nei vėžio. Didžiojo aštuoneto sveikatos ministrai planuoja tai pakeisti ir apie 2025 m. jau turėti efektyvių vaistų nuo Alsheimerio ligos ir kitų demencijos formų.
Saulius Masalskas,