Klausimas. Kalį geriu jau daug metų ir beveik kasdien po „Molotovo kokteilį“, o jis susideda iš 150 ml vandens, 1 pakelio bio kalio-magnio. Ir dar dienos metu gerdama vandenį įsidedu 1 putojančią tabletę Kalinor (1,56 kalio ir 2,5 citrato). Kai kraują tikrinuosi, kalio kiekis tebūna - 3,8 arba geriausiu atveju - 4,2. Mano kardiologė aiškino, kad tiems, kuriems dažnai sutrinka širdies ritmas, reikėtų kalio kiekį palaikyti apie 5. Man taip būna tik sulašinus lašelinę, ir tai gal savaitę. Ką daryti? Virginija, 58 m.
Atsako Respublikinės Klaipėdos ligoninės Kardiologijos skyriaus vedėja gydytoja kardiologė Jūratė Anušauskienė
Jums reikėtų ištirti priežastis, sukeliančias didelį kalio pasišalinimą iš organizmo.
Hipokalemija - vienas dažniausių elektrolitų sutrikimų ambulatorinėje praktikoje, kuris vystosi dėl daugelio priežasčių. Pvz., nepakankamo kalio patekimo į organizmą priežastys gali būti valgymo sutrikimai, mažas kalio kiekis maiste ir kt.
Padidėjusį kalio išsiskyrimą iš organizmo skatina diuretikai (tiazidiniai ir kilpiniai), didelės antibiotikų dozės: penicilinas, ampicilinas, karbenicilinas; didelės gliukokortikoidų dozės, endogeninių mineralkortikoidų perteklius ir kt.
Kalio persiskirstymą ląstelėje ir ekstraląsteliniame tarpe sąlygoja insulinas ir gliukozė, metabolinė ir respiracinė acidozė, beta-2-adrenerginiai antagonistai: epinefrinas, dekongestantai, bronchus plečiantys vaistai, iIlgalaikis badavimas, valgymo sutrikimai (anoreksija, bulimija), verapamilio perdozavimas, kofeinas, alkoholizmas.
Konsultuotis reikia su endokrinologu arba kardiologu.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.