VLMEDICINA.LT Jūsų dėmesiui siūlo ištraukas iš leidyklos „Tyto alba“ išleistos daktaro Mosarafo Ali knygos „Geros savijautos biblija“ (Iš anglų kalbos vertė Rūta Tumėnaitė). Daktaras Mosarafas Ali, Londone atidaręs pirmąjį Europoje Integruotos medicinos centrą, savo praktiką grindžia ne tik oficialiosios, arba Vakarų, medicinos žiniomis, bet ir Rytų kultūrų tradicijomis bei tūkstantmete patirtimi.
Širdies nepakankamumas yra pažengusi širdies ligos komplikacija. Širdis yra organas, kuris ritmiškai pumpuoja kraują. Bet koks sutrikimas iš karto sutrikdo kraujo apytaką. Todėl gali pradėti kauptis skysčiai kojose arba plaučiuose, priklausomai nuo to, kurioje širdies vietoje įvyko sutrikimas (kairėje ar dešinėje pusėje). Širdies raumens silpnumas, kurį lemia amžius, patirti širdies smūgiai ar ritmo sutrikimai, yra pagrindinės širdies nepakankamumo priežastys. Kai pumpavimas sulėtėja, tėkmė apkrauna pompą, nes padidėja pasipriešinimas.
Gydymas
1 Griežta režimo terapija, kontroliuojama dieta, bendrasis masažas, bendroji kasdienė mankšta, šavasana ir streso valdymas.
2 Cheminiai vaistai. Kreipkitės į savo gydytoją arba kardiologą.
Širdies nepakankamumas žmogui yra galutinis perspėjimas. Jeigu jis nenori keisti savo gyvensenos, tada mirtis ne už kalnų. Laimei, šiuolaikinės technologijos ir vaistai gali ilgam palaikyti širdies plakimą. Reikia nusiteikti visą laiką vartoti diuretikus ir digoksino grupės vaistus, kurie padeda valdyti kongestinį širdies nepakankamumą.
Širdies sustojimas kaip tik ir reiškia tai, kad širdis sustojo. Jei kuo skubiau nesiimama veiksmų, gali ištikti mirtis. Gal greta esantys žmonės ir žinos, ką daryti, tačiau blogiausia, jei širdis sustoja, kai esate vienas. Jei pagalbos nėra, žmogus, širdžiai nustojus normaliai plakti, alpsta ir maždaug po 10 sekundžių praranda sąmonę. Tačiau vilties yra.
Jogos pratimas, vadinamas pilvo presu, masažuoja keletą vidaus organų, taip pat ir širdį. Energingai atliekant šį pratimą yra galimybė priversti širdį vėl plakti, ir šiuo tikslu pratimas buvo naudojamas ne vieną šimtmetį. Kitą metodą neseniai rekomendavo Marilando universiteto mokslininkai. Pasak jų, sustojus širdžiai, žmogus gali sau padėti smarkiai ir be pertraukos kosėdamas.
Sustojus širdžiai, žmogus gali sau padėti smarkiai ir be pertraukos kosėdamas. Prieš kiekvieną atsikosėjimą būtina giliai įkvėpti, kosėti reikia iš giliai ir ilgai, kad net iš krūtinės gilumos sukiltų skrepliai.
Prieš kiekvieną atsikosėjimą būtina giliai įkvėpti, kosėti reikia iš giliai ir ilgai, kad net iš krūtinės gilumos sukiltų skrepliai. Kvėpavimą ir kosėjimą būtina kaitalioti kas porą sekundžių ir nesiliauti, kol atvyks pagalba arba kol širdis vėl ims normaliai plakti. Gilūs įkvėpimai padeda deguoniui patekti į plaučius, o jogos pratimas arba kosėjimas suspaudžia širdį ir palaiko kraujotaką. Suspaudimas padeda širdžiai atgauti normalų ritmą. Taip žmogus sustojus širdžiai gali laimėti laiko nusigauti iki telefono ir tarp įkvėpimų prisišaukti pagalbą.
Sergantieji širdies liga turėtų gerai įgusti atlikti šį jogos pratimą ir kosėti, kad prireikus mokėtų tą padaryti. Vis dėlto tai laikinas sprendimas. Kuo skubiau suteikiama medicinos pagalba, tuo geriau. Tai širdies ir plaučių gaivinimas, defibriliacija ir kitos skubios priemonės. Po ranka būtina turėti ir deguonies.