Penktadienis, 2025.04.25
Reklama

Glaukoma – tyli grėsmė regėjimui: ką kompensuoja ligonių kasos

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-03-10 11:21:49

Ligonių kasų specialistai primena, kokios sveikatos priežiūros paslaugos ir medicinos priemonės turintiems regėjimo problemų yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Jei norite išvengti negrįžtamo aklumo, kurį gali sukelti glaukoma – būtinai pasirūpinkite savo akimis ir reguliariai lankykitės pas gydytoją oftalmologą, kuris laiku diagnozuotų ligą ir skirtų reikiamą gydymą.

Kur kreiptis?

Pajutę regos sutrikimo požymių ar norėdami pasitikrinti regėjimo aštrumą, pirmiausia apsilankykite pas savo šeimos gydytoją. Jei įvertinęs jūsų sveikatos būklę gydytojas įtars sutrikimų, su jo siuntimu galėsite apsilankyti pas gydytoją oftalmologą, kuris prireikus skirs tyrimus ir gydymą.

Turėdami siuntimą, galėsite patys pasirinkti gydytoją oftalmologą bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas ir turinčioje sutartį su teritorine ligonių kasa. Sveikatos priežiūros įstaigų, sudariusių sutartis su ligonių kasomis, sąrašus, galite rasti čia.

Akių ligų patikra įvairioms amžiaus grupėms

Šeimos gydytojas, atlikdamas profilaktinę apžiūrą, įvertina paciento regėjimą. Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams regėjimas tikrinamas kasmet. 19–40 metų asmenims regėjimo aštrumas ir akispūdis tikrinami kartą per dvejus metus. 41–65 metų žmonėms regėjimo aštrumas taip pat tikrinamas kas dvejus metus, o akispūdis – kasmet. Nuo 65 metų regėjimas ir akispūdis tikrinami kasmet.

Prireikus akinių lęšių

„Regėjimo negalią turintiems pacientams, kompensuojamoji suma siekia nuo 95 eurų iki 148 eurų, priklausomai nuo akinių lęšių stiprumo. Vaikams akinių lęšiai yra kompensuojami kartą per metus, suaugusiesiems – kartą per dvejus metus“, – sako Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Sonata Leščinskienė.

Akinių lęšiai tiek vaikams, tiek suaugusiesiems taip pat gali būti kompensuojami, jei geriau reginčiosios akies aštrumas su visiška korekcija neviršija 0,5 regėjimo aštrumo vienetų. Tokiu atveju visi akinių lęšiai pacientams kompensuojami 100 proc.

Visiems vaikams iki 7 metų, neatsižvelgiant į regėjimo aštrumą, yra komponuojami akinių lęšiai pritaikant 70 proc. kompensavimo lygmenį.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, ligonių kasos pernai vaikams kompensavo daugiau nei 1 700 akinių lęšių porų, o suaugusiesiems – beveik 400.

Gydytojui oftalmologui išrašius siuntimą kompensuojamiesiems akinių lęšiams, įsigykite juos optikose, kurios yra sudariusios sutartis su VLK. Optikų sąrašą galite rasti čia.

Kompensuojami vaistai

Ligonių kasų specialistai primena, kad taip pat yra kompensuojami ir vaistai glaukomai, akies kraujagyslių uždegimui (uveitui) bei biologinės terapijos vaistai akies kraujagyslių uždegimui (uveitui) gydyti.

Šiuos vaistus skiria ir išrašo gydytojas oftalmologas, teikiantis trečio lygio sveikatos priežiūros paslaugas. tyli grėsmė regėjimui: ką kompensuoja ligonių kasos

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: glaukoma
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: kodėl tradicinį deginimąsi reikėtų pamiršti
Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai num...
Patarimai jaučiantiems alergijos simptomus: kaip sumažinti žiedadulkių poveikį sveikatai
Įsibėgėjus pavasariui ir augalams pradėjus barstyti žiedadulkes, Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro speciali...
Lietuva jau įsigijo sezoninių gripo vakcinų
Balandžio 24–30 dienomis visame pasaulyje minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šia proga Valstybinė ligonių kasa...
Antsvorio ir nutukimo stigma: kaip visuomenės požiūris apsunkina kelią į sveikatą?
Nors sveikos gyvensenos temos dažnai siejamos su teigiamais pokyčiais, antsvorio turintys ar nutukę jauni žmonės dažnai...
Kauno klinikų endokrinologė: hormonų pusiausvyrą trikdo net kasdieniai įpročiai
Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių serga endokrininėmis ligomis, todėl mokslininkų dėmesys krypsta į aplinkoje esan...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų