Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Grįžtu iš užsienio atostogauti į Lietuvą. Ar gausiu nemokamą gydymą?(1)

vlmedicina.lt | 2016-01-22 00:01:53

Klausimas. Šiuo metu oficialiai dirbu Didžiojoje Britanijoje, tačiau planuoju grįžti į Lietuvą paatostogauti, tik nesu tikra, ar gaučiau nemokamą gydymą. Norėčiau sužinoti, kur reikėtų kreiptis, kokius dokumentus sutvarkyti? Rūta.

Baggage
© Fotolia.com

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atsakymas

Informuojame, kad vienoje iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalių ar Šveicarijos Konfederacijoje (toliau – ES šalys) apdrausti valstybiniu sveikatos draudimu asmenys, laikinai nuvykę į kitą ES šalį, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kurių išlaidos kompensuojamos valstybinio sveikatos draudimo lėšomis. Norėdami pasinaudoti šia teise asmenys, laikinai vykstantys į ES šalis, turi turėti draustumą privalomuoju sveikatos draudimu patvirtinantį dokumentą – Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) arba sertifikatą, laikinai pakeičiantį ESDK. Jeigu Jūs Lietuvoje kreipsitės į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, turėsite pateikti Jungtinėje Karalystėje išduotą ESDK arba sertifikatą. Dėl ESDK išdavimo Jūs turite kreiptis į Jungtinės Karalystės kompetentingąją įstaigą (National Health Service).

ES teisės aktai taip pat nustato, kad bet kurios ES šalies apdraustasis, dėl tam tikrų priežasčių negalintis gauti reikiamų sveikatos priežiūros paslaugų šalyje, kurioje yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu arba gyvena, gavęs kompetentingos įstaigos leidimą, t. y. E 112/S2 formos pažymą, gali vykti į kitą ES šalį ir gauti reikiamas medicinos paslaugas.

Taigi, dėl planinės operacijos atlikimo Lietuvoje, pirmiausia Jūs turite kreiptis į Jungtinės Karalystės kompetentingą įstaigą ir išsiimti E112 formos pažymą, kuri patvirtina asmens teisę gauti tam tikras planines sveikatos priežiūros paslaugas.

Taip pat, pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/24/ES dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas įgyvendinimo, Europos ekonominės erdvės šalių piliečiai turi teisę už kitoje Europos ekonominės erdvės šalyje jiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas sumokėti patys, o grįžę prašyti šių išlaidų kompensacijos tokia tvarka ir apimtimi, kokia būtų kompensuojamos atitinkamos sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos pagal gyvenamosios šalies teisės aktų nuostatas. Jei žmogus nusprendžia atvykti į Lietuvą dėl tarpvalstybinės sveikatos priežiūros paslaugų, pirmiausia turi pasidomėti tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimo tvarka toje šalyje, kurioje jis yra apdraustas, išsiaiškinti, ar nereikalingas išankstinis leidimas paciento pasirinktoms paslaugoms gauti. Tokią informaciją pacientui suteiks šalies, kurioje žmogus yra apdraustas sveikatos draudimu tarpvalstybinės sveikatos priežiūros nacionalinis kontaktinis centras. Paciento išlaidų tarpvalstybinei sveikatos priežiūrai kompensavimo terminus bei kompensuotinos sumos dydį nustato kompetentinga įstaiga, vadovaudamasi nacionaliniais teisės aktais. Dėl šios informacijos paklausėjai reikėtų kreiptis į Jungtinės Karalystės įstaigą Nacionalinę sveikatos tarnybą (National Health Service) – tai kompetentingoji įstaiga, į kurią reikia kreiptis dėl visų sveikatos draudimo klausimų, taip pat ji vykdo ir tarpvalstybinės sveikatos priežiūros nacionalinio kontaktinio centro funkcijas.


Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų