Trečiadienis, 2025.04.16
Reklama

Grūdintis ne vėlu ir žiemą(1)

2011-12-20 23:30:57

Dažnai manoma, kad organizmo atsparumą virusams galima didinti tik šiltuoju metų sezonu bei rudenį. Sveikuolio Antano Virbūno teigimu, grūdinimosi procedūras reikėtų tęsti ir atšalus orams.

Algirdo Kubaičio nuotr.

 „Grūdinimasis – tai nuoseklus organizmo pratinimas prie skirtingų temperatūrų, pirmiausia – prie šalčio. Žmonės nebevertina grūdinimosi, todėl taip dažnai ir serga sloga, kvėpavimo takų bei  peršalimo ligomis“, - teigė A. Virbūnas, grūdinimąsi praktikuojantis jau antrą dešimtmetį.

Pasak jo, grūdinimuisi reikia psichologinio nusiteikimo bei pasitikėjimo savimi. Svarbu tam pasirinkti tinkamas priemones ir jų poveikio trukmę ilginti palaipsniui, sieti jas su malonumu, bet ne su kančia ar prievarta.

„Dažnai žmonės grūdinasi sukandę dantis – toks požiūris ilgainiui lemia išsisukinėjimą nuo procedūrų ar netinkamą jų atlikimą. Būtina suvokti, kad grūdinimasis gelbsti organizmui, bet ne kenkia jam“, - aiškino sveikuolis.

Vienas iš efektyviausių grūdinimosi būdų – kontrastinio vandens procedūros. Patartina pradėti nuo kūnui malonios vandens temperatūros ir pamažu pratintis prie šalto vandens, pavyzdžiui, nusimaudyti vonioje, o po jos apsilieti vėsiu vandeniu. Grūdimosi procedūros iš pradžių turėtų trukti trumpesnį laiką, vėliau jas reikėtų nuosekliai ilginti.

„Galima kasdien ruošti kojų voneles: vieną dubenį pripildykite maždaug 40 laipsnių temperatūros, kitą – ne šiltesniu kaip 30 laipsnių temperatūros vandeniu. Keletą sekundžių kojas mirkykite karštame vandenyje, po to – šaltame. Procedūrą kartokite bent 3-4 kartus – kaskart šalto vandens temperatūrą mažinkite po vieną laipsnį tol, kol vandens temperatūra nukris 20 laipsnių“, - mokė A. Virbūnas.

Jauni bei sveiki žmonės gali išbandytų ir staigų grūdinimosi būdą, pavyzdžiui, apsipylimą vandeniu iš kibiro, maudymąsi žiemos metu jūroje ar atvirų vandens telkinių lediniame vandenyje. Sveikuolio teigimu, trumpalaikė šalto vandens dozė suaktyvina medžiagų apykaitos procesus ir apsaugines organizmo funkcijas.

„Kita grūdinimosi priemonė – buvimas gryname ore. Užuot ilgai sėdėję prie televizoriaus ar pietų stalo, kasdien bent pusvalandį pasivaikščiokite. Tai darykite bet kokiu oru. Žinoma, kvėpavimo takų peršaldyti nereikia, todėl vaikščiodami stenkitės nekvėpuoti per burną ir kuo mažiau kalbėkite. Grįžę namo nusiaukite ir pavaikščiokite basomis“, - patarimus dalijo pašnekovas.

 Išvengti peršalimo padeda ir sportas bei fizinis krūvis. Jie teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, išjudina visą organizmą. Jeigu sportuoti nepatinka, galima apsilankyti baseine ar pirtyje.

Almutė Blaževičiūtė

valstietis.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mokslininkai siekia paspartinti skydliaukės vėžio tyrimus
Kai žmogaus skydliaukėje pradeda formuotis auglys, organizmas imasi atsako: nepageidaujamą darinį padengia baltymo kolag...
Kai šventinis stalas tampa iššūkiu skrandžiui: kaip padėti virškinimui per Velykas
Gausus ir sotus Velykų stalas – sena lietuviška tradicija, kuriai ištikimi esame ir šiandien. Vis dėlto gyvenimo b...
Kur kreiptis nemokamos medicinos pagalbos susirgus per šventes
Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galė...
Gydytojas psichiatras rimtai apie „nerimtą“ ligą
Greitai plaka širdis, krečia drebulys, trūksta oro, kyla mirties baimė. Atrodo, kad tuoj ištiks infarktas. Žmogus kr...
Skauda galvą: ar įmanoma sumažinti skausmą natūraliais būdais?
Galvos skausmas dažnai užklumpa netikėtai ir gali visiškai sujaukti dienos planus. Tokiomis akimirkomis daugelis žmonių...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų