Trečiadienis, 2025.04.09
Reklama

Gydantys gydytojai spręs dėl priverstinio užsikrėtusiųjų gydymo per karantiną

Šaltinis: vlmedicina | 2020-04-01 09:18:29

Seimas priėmė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotus siūlymus, kurie leis karantino metu gydančiam gydytojui pačiam, be teismo sprendimo, nuspręsti infekuotus žmones, kurie nesutinka gydytis patys, gydyti ne ilgiau kaip mėnesį, kol jie taps nepavojingi aplinkiniams.

Zitos Katkienės nuotr.

Tai numatyta Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo projekte, kuriam pritarė parlamentarai.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, tai leis užtikrinti, kad užsikrėtę ypač pavojingomis infekcinėmis ligomis žmonės mažiau kontaktuotų, o prireikus juos būtų galima hospitalizuoti bei izoliuoti, kai šie nesutinka.

„Tai svarbi naujovė, kuri leis valdyti infekcinių ligų plitimą ir apsaugoti aplinkinius nuo tų, kurie nesutinka savo noru gydytis bei izoliuotis, kai serga ypač pavojingomis infekcinėmis ligomis. Gydymas ir izoliacija būtų skiriami be teismo sprendimo iki tol, kol žmogus taps nepavojingas kitiems. Žinoma, tai būtų taikoma tik visoje šalyje esant paskelbtam karantinui ir tik jei kitų infekcinių ligų valdymo priemonių nepakanka arba jei infekcinė liga jau labai išplito, t.y. kilo epidemija“, - sako ministras A. Veryga.

Tai reiškia, kad ypač pavojingos infekcijos plitimo laikotarpiu motyvuotą sprendimą dėl priverstinio gydymo ir hospitalizavimo galės priimti gydantis gydytojas.

Jis tokį sprendimą galėtų priimti ir tais atvejais, kai žmogus, įtariamas, kad serga ypač pavojinga liga, yra be sąmonės ar nesugeba teisingai įvertinti savo sveikatos būklės, o jį būtina skubiai gydyti norint išgelbėti gyvybę.

Taip pat ir tuomet, jei nėra pakankamai laiko gauti nepilnamečio arba neveiksnaus žmogaus atstovo sutikimo, kai šis serga ar įtariamas, kad serga ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, turėjo sąlytį su sergančiaisiais.

Iki šiol tokius sprendimus visada turėjo priimti trijų gydytojų komisija, maksimaliam 7 dienų izoliavimo ar hospitalizavimo laikotarpiui.

Šiuos teisės aktų pakeitimus dar turi pasirašyti LR Prezidentas.

Lietuvoje – 581 koronavirusu užsikrėtęs žmogus

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Per kovo 31 dieną ištirti 1849 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 12574 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Skausmui gydyti pradėta taikyti periferinė elektrinė nervų stimuliacija
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro Skausm...
Judėjimas ir veido oda: jie susiję kur kas labiau, nei galėtumėte pamanyti
Pavasarį daugelis žmonių pradeda aktyviau judėti – daugiau laiko praleidžiame gryname ore, sportuojame ir siekiame...
Venų varikozė: gyventi be skausmo, kompleksų ir komplikacijų baimės
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, venų varikozė (kitaip – varikozinės venos...
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų