Trečiadienis, 2025.04.09
Reklama

Gydo ne pakuotė, o vaisto veiklioji medžiaga

vlmedicina.lt | 2014-12-03 17:03:02

Vaistinėje perkant kompensuojamuosius vaistus, vaistininkas vaizdo ekrane turi parodyti tos pačios grupės vaistus su mažiausia ir didžiausia priemoka. Tik įsitikinus, kad sąraše yra pigiausias pacientui reikalingas medikamentas, jį reikėtų pirkti, nepamirštant, kad gydo vaisto veiklioji medžiaga, o ne pakuotė.

Vaistinė
© Fotolia.com

Taigi pirmiausia atėjus į vaistinę svarbu iškart išsiaiškinti, kokiomis kainomis yra parduodami gydytojo išrašyti vaistai. Tai lengviausia padaryti pažvelgus į monitoriaus ekraną, kuriame vaistininkas turi parodyti visų tos pačios veikliosios medžiagos vaistų sąrašą, kiekvieno jų kainas ir priemokas. Šiame sąraše rekomenduojama išsirinkti tą, kuriam nustatyta mažiausia priemoka.

Svarbu žinoti, kad šiame sąraše rodomi skirtingų gamintojų, tačiau tos pačios veikliosios medžiagos vaistai. Jų priemokos gali labai skirtis – kai kurių net kelis kartus, todėl galima drąsiai klausti vaistininko, ar sąraše yra pigiausias jums reikalingas vaistas. Jei paaiškėtų, kad vaistinė tuo metu neturi pigiausio vaisto, ji privalo jį užsakyti. Vaistinės farmacininkas prieš parduodamas kompensuojamąjį vaistą, pirmiausia turi pasiūlyti pigiausią, o jei vaistinė jo neturi – užsakyti ir pristatyti: mieste – per 2 darbo dienas, miesteliuose ir kaimuose – per 4 darbo dienas.

Taip pat svarbu žinoti, ką turi paaiškinti vaistus skiriantis gydytojas. Perkant vaistus svarbu nepermokėti, todėl reikia gauti objektyvią informaciją iš juos skiriančio gydytojo. Todėl reikėtų drąsiai klausti gydytojo, kokia vaistų kainos dalis bus kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis – 100, 90, 80 ar 50 procentų bazinės kainos. Gydytojas turi paaiškinti, kokios galimos priemokos.

Pavyzdžiui, jei gydytojas skiria 100 proc. kompensuojamuosius vaistus, tai reiškia, kad 100 proc. bus kompensuojama nustatyta bazinė vaisto kaina. Tuo tarpu vaistinėje vaistai yra perkami mažmenine (konkrečios vaistinės) kaina, kuri neretai yra didesnė už bazinę. Todėl jei vaistą gamina daug įvairių gamintojų, monitoriuje galima pamatyti to paties medikamento sąrašą ir kievieno iš jų kainą.

Pavyzdžiui, vieną ir tą patį vaistą su ta pačia veikliąja medžiaga gamina trys gamintojai. Tuomet vaistinės monitoriuje matysite sąrašą, kiekvieno iš jame siūlomų mažmeninę kainą, bazinę kainą ir paciento priemoką.

Lentelė
Valstybinės ligonių kasos nuotr.

Todėl svarbu būti budriems ir patariant gydytojui bei vaistininkui, už vaistus nepermokėti. Iš vaistų sąrašo, kurių veiklioji medžiaga ta pati, galima pasirinkti vaistą su mažiausia priemoka.

Ne veltui taupieji skandinavai ir vokiečiai dažniausiai renkasi pigiausius tos pačios veikliosios medžiagos vaistus, nes žino, kad visiems jiems keliami vienodi kokybės reikalavimai, o skiriasi tik vaistų pakuotė ir gamintojo pavadinimas.

Valstybinės ligonių kasos informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Medicinos psichologė paaiškina, kada nerimas tampa sutrikimu ir kaip sau padėti
Nerimas – natūralus ir kiekvienam žmogui būdingas jausmas, kuris padeda susikaupti ir priimti svarbius sprendimus...
Metiniai Lietuvos sveikatinimo įstaigų rezultatai: įžvelgiamas sveikatos turizmo renesansas
Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija skelbia, kad 2024-ieji Lietuvos sveikatinimo sektoriui tapo išs...
Medikai ragina įsisiurbus erkei nevažiuoti į ligoninę
Erkių sezonas prasidėjo – Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) jau gydomi pirmieji pacientai, užsikrėtę erkiniu...
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas