Ketvirtadienis, 2024.11.21
Reklama

Gydomieji tepalai: kaip jų pasigaminti?

Audronė Griežienė | Šaltinis: pajurionaujienos.com | 2024-01-10 11:40:08

Vaistažolės, iš jų pagaminti tepalai, nuovirai ir arbatos gali natūraliausiu būdu padėti pasirūpinti sveikata ir geru imunitetu. Kretingiškė žolelių žinovė Katerina Labanauskienė pasidalino keletu gydomųjų tepalų receptų.

Vaistažolės stiklainyje
Vaistažolės / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Antivirusinis tepalas

Antivirusiniu tepalu, anot pašnekovės, patariama pasitepti sinusus iš išorės ir nosies landas iš vidaus, tik negiliai – taip išvengsime užkrato viešose vietose. Jei sloga jau įsigalėjo, kvėpavimą palengvins eterinių aliejų derinys.

Jį paprasta pasigaminti namuose: 10 g bičių vaško ir 25 g kokoso aliejaus sudėkime į karščiui atsparų indą ir ištirpinkime karšto vandens vonelėje. Tuomet gerai išmaišykime ir šiek tiek atvėsinkime. Į dar šiltą mišinį įpilkime po 5 lašus eukalipto, arbatmedžio ir mirtų eterinių aliejų ir vėl išmaišykime, supilstykime į tinkamus stiklainius ir palikime visiškai atvėsti kambario temperatūroje. Paruoštas tepalas bus kreminės konsistencijos. Jei ji atrodo per tiršta ar priešingai – per skysta, atitinkamai galima pamažinti arba padidinti vaško kiekį. Kuo jo daugiau, tuo tepalas bus tirštesnis.

Pasak K. Labanauskienės, visi produkto komponentai yra antibakteriniai, todėl jis išsilaikys kelis mėnesius. Jei šaldytuve, – galiojimo laikas bus dar ilgesnis.

Tepalas nuo peršalimo ir kosulio

Reikės 60 ml nerafinuoto sezamų aliejaus, 8 g bičių vaško, 16 lašų eukalipto, 22 lašų rozmarino ir 12 lašų pipirmėtės eterinių aliejų. Į puodą, kuriame kaitinsime, supilkime augalinį aliejų, maišykime, kol vaškas išsilydys, ir mišinys taps vienalytis. „Tik būkite atsargūs, stebėkite, kad neužvirtų“, – perspėjo K. Labanauskienė.

Nedideliame stikliniame dubenyje sumaišome visus eterinius aliejus, leidžiame jiems „susijungti“. Puodą nukelkime nuo ugnies, palaukime, kol vaško ir sezamų aliejaus mišinys atvės iki 50–60 laipsnių, supilkime eterinius aliejus ir gerai išmaišykime. Nelaukdami, kol tepalas sukietės, supilkime jį į paruoštus indus.

Kaip naudoti šį tepalą sergant? Anot pašnekovės, kosint ar peršalus pasitepkime krūtinę, nugarą ir sprandą. „Jeigu vaikštant sušalote, išsitepkite pėdas, delnus ir krūtinę. Dėvėkite vilnones kojines ir megztinį, kad greitai sušiltumėte, – sakė Katerina. – O jeigu nosis užgulta, patepkite ir švelniai sukamaisiais judesiais pamasažuokite sinusus.“

Medetkų tepalas

Medetkų tepalas gerina kraujotaką, gydo senas žaizdas, oda tampa elastingesnė. Be to, tai puiki priemonė nuo nudegimų, įbrėžimų, įtrūkimų, bėrimų.

Norint pasigaminti medetkų tepalo, reikės 50 g šių augalų susmulkinti į miltelius ir sumaišyti su 200 g ištirpintų taukų. Gautą mišinį įdėkime į vandens vonelę ir palaukime, kol susidarys vienalytė masė. Šį tepalą galima gaminti ir naudojant vazeliną: šaukštą sutrintų medetkų žiedų sumaišome su 4 valg. šaukštais vazelino. Tepalą patariama laikyti šaldytuve.

Propolio tepalas

Norint paruošti vaistą pagal šį receptą, reikės 10–15 g iš anksto susmulkinto propolio ir 100 g kosmetinio vazelino. Į metalinį puodą sudėkime vazeliną ir propolį ir padėkime ant ugnies. Maišykime mišinį, kol ingredientai pradės tirpti ir taps visiškai vienalytis. Masę sudėkime į stiklinį arba plastikinį indą ir – į šaldytuvą.

Šis tepalas gali pagerinti organizmo būklę sergant sunkia egzema ir žvyneline, radikulitu, sinusitu ir hemorojumi. Paprastai ant marlės tvarsčio užtepama propolio tepalo, kompresas uždengiamas vaško popieriumi. Kompresas laikomas kelias valandas. Esant sunkioms odos ligoms, procedūra kartojama mėnesį kasdien.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Empatijos galia: pasirinkimo gyventi kibirkštį gali įžiebti nuoširdus pokalbis
Kreiptis pagalbos nėra gėdos ar silpnumo požymis – priešingai, tai rodo rūpestį savo emocine sveikata ir gyvenimo...
Priklausomybių specialistai: nekaltų svaiginamųjų medžiagų nebūna
Nors neretai linkstama manyti, jog nikotinas ar alkoholis ne tokia skaudi blogybė kaip narkotikai, vis dėlto bet kokios...
Gimdos polipai: nors gerybiniai, ne tokie jau nekalti
Apskaičiuota, kad viena iš 10 moterų savo gimdoje turi polipų – nepiktybinių gimdos gleivinės išaugų, įs...
Sergančiųjų diabetu skaičius Lietuvoje sparčiai auga: kaip jo išvengti ir kaip padėti sergančiajam
Pasaulyje 1 iš 11 suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Lietuvoje cukriniu diabetu serga apie 5 proc. visų gyventojų. Higi...
Ką daryti, kad medicinos įrangos pardavimų valdymas būtų efektyvesnis?
Medicinos įrangos pardavimų rinka pasižymi griežtais reikalavimais, sudėtingomis tiekimo grandinėmis ir klientų aptarnav...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų