Šeštadienis, 2025.02.22
Reklama

Lietuvos vaikų onkohematologai siekia tarptautinio bendradarbiavimo

vlmedicina.lt | 2013-01-14 10:34:05

2012 m. lapkričio pabaigoje įvykusi Vaikų ligoninės, Lietuvos vaikų onkohematologų draugijos ir VU Medicinos fakulteto organizuota konferencija „Neuroblastoma: aktualijos ir ateities gairės. Gydymo ir diagnostikos pasiekimai Lietuvoje" gali tapti gera žinia ligoniams, sergantiems labai reta onkologine liga – neuroblastoma.

Šuo
Redakcijos archyvo nuotr.

Vilniaus ir Kauno vaikų onkohematologų surinktais šalies duomenimis, pristatytais konferencijoje, per pastaruosius dešimt metų Lietuvoje sergamumas šia liga buvo apytikriai 8 atvejai per metus, iš jų 2-3 pacientams būdavo diagnozuojamas didelės rizikos išplitęs navikas.

Kaip teigia Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos skyriaus vyr. ordinatorė dr. Jelena Rascon, neuroblastomos gydymas šiuo metu apima chemoterapiją, chirurgiją, radioterapiją, autologinę kaulų čiulpų transplantaciją ir Lietuvoje dar netaikomą imunoterapiją. Pastaroji mūsų ligoniams gali būti pasiekiama tik tuo atveju, jeigu jie būtų įtraukti į klinikinį tyrimą visos Europos šalims, siekiantį nustatyti, koks geriausias gydymas tinka šia liga sergantiems vaikams. Todėl vienas iš Vilniuje organizuotos konferencijos tikslų buvo pakviesti specialistus, kurie dalyvauja organizuojant europinį klinikinį tyrimą, ir pristatyti jiems Lietuvos specialistų darbą ir rezultatus.

Lietuvos vaikų onkohematologai įrodė, kad savo gydymo rezultatais jie neabejotinai atitinka visus reikalavimus, keliamus siekiantiems įsitraukti į bendrą tyrimą.

Neuroblastomai, kaip ir kitiems vaikų solidiniams navikams gydyti, reikia  kelių specialybių gydytojų (vaikų hematologų, vaikų chirurgų, radioterapeutų, gydytojų patologų) gerai koordinuojamo komandinio darbo. Konferencijoje Vilniaus ir Kauno klinikų specialistai aptarė ir patvirtino Lietuvos neuroblastomos gydymo standartą, kurio tikslas – suvienodinti šios retos ligos diagnostiką ir gydymą.

Konferencijos svečio prof. Piotr Czauderna iš Gdansko (Lenkija), pagrindinio Europos vaikų kepenų navikų grupės klinikinės studijos vadovo pranešimas buvo skirtas chirurgijos, kaip metodo, reikšmei pabrėžti gydant neuroblastomą. Po konferencijos jis lankėsi Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centre, susipažino su centro darbu, domėjosi pacientų gydymu.

Prof. Piotr Czauderna su Lietuvos vaikų onkohematologais bendrauja ne pirmą kartą, Lenkijoje yra sėkmingai operavęs kepenų navikus dviem vaikams iš Lietuvos.

Kitas garbus konferencijos svečias prof. Holger Lode iš Greifsvaldo (Vokietija), konsultavo Lietuvos onkohematologus neuroblastomos diagnostikos ir gydymo klausimais, pristatė gydymo imuniniais  preparatais gaires.

Gydytojos vaikų onkohematologės dr. J. Rascon teigimu, reta liga sergantiems vaikams imunoterapija suteiktų galimybę pagerinti sunkios ligos išeitis. Šiuo metu pasveikti nepavyksta  trečdaliui ligoniui, o šiuolaikinės metodikos statistiškai padidintų ligonių išgyvenamumą dar 10-15 proc.

Vilniaus Universiteto ligoninės Santariškių klinikos

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pavasaris įkvepia pasitempti
Pavasaris – vis arčiau ir arčiau. Ką daryti, kad pasitiktume jį lieknesni, gražesni, geros nuotaikos? Patarimais s...
Psichologė: kartais net globa tampa traumuojanti
Atrodo, jau seniai išaugta iš vaikiško amžiaus, o vis dar jaučiame kad mus stebi „tėvai“, kurie sukritikuos...
Bičių pikis ne veltui vadinamas natūraliais antibiotikais
Dėl daugybės naudingų savybių propolis savo vietą medicinoje atrado prieš tūkstančius metų. Šis natūralus produktas turi...
Gyvybę išgelbėjo pradinis gaivinimas: kardiologė pataria nedelsti ir kreiptis pagalbos
Kauno klinikų pacientui Ramūnui, grįžusiam iš miesto, suskaudo krūtinę, pasidarė silpna, tačiau jis nė neįtarė, kad tai...
Veido oda žiemą: ką svarbu žinoti vyrams ir moterims?
Žiema gali tapti tikru iššūkiu mūsų veido odai. Šaltis, vėjas, sniegas, temperatūrų svyravimai bei sausas patalpų oras g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų