Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

Gydytoja: bičių nuodų preparatai grįžta

www.lrt.lt | 2013-10-28 09:10:50

Nors Lietuvoje gydymas bičių nuodais nėra įteisintas, tačiau gydytoja apiterapeutė Dalia Bunevičienė tvirtina, kad jais galima išgydyti labai daug ligų, pavyzdžiui, reumatines ligas, išsėtinę sklerozę, Parkinsono, Alzheimerio ligas.

Bitė
Algirdo Kubaičio nuotr.

Apiterapija – gydymo ir profilaktikos metodai, kuriuose naudojami bičių gaminami ir surenkami produktai, taip pat ir bičių nuodai.

Kokios naujausios mokslininkų žinios apie medaus ir kitų bičių produktų gydomąsias savybes?

Apie medų ir kitus bičių produktus sužinome vis daugiau. Medus pasižymi ne tik tiesioginėmis gydomosiomis savybėmis, bet turi ir įvairių papildomų savybių, pvz., labai didelį stiprinamąjį poveikį. Šiuo metu pasaulyje yra netgi medaus ampulės sąnarių ligoms gydyti. Pasaulyje pripažinti trys medūs. Daugeliu tyrimu įrodyta, kad vienas jų, Manukos medus, neabejotinai gydomasis. Panašių savybių turi Slovakijos medus iš kalnų alksnio. Lietuviškas medus šiek tiek silpnesnis dėl augalų, iš kurių yra renkamas, bet tikrai pasižymi visomis medui būdingomis gydomosiomis savybėmis: papildo, stiprina, regeneruoja, sudirgina blogai gyjant žaizdoms, ramina ir kt.

Ar yra gydoma bičių kūneliais?

Taip, toks gydymo būdas yra, bet Lietuvoje jis dar neaprobuotas. Labai daug dirbama Rusijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, ypač Rumunijoje. Šiuo atveju tam tikru būdu gaminamas bičių kūnelių ekstraktas (mes jį Lietuvoje vadiname žuvusiomis bitelėmis) ir dozuojamas lašais. Galbūt po metų ar dvejų ir Lietuvos bitininkai, mums visiems padedant, galės pasiūlyti šitą metodą. Dabar, deja, šių preparatų pasiūlyti negalime.

Lietuvoje gydymas bičių pagamintais produktais, bičių nuodais nėra įteisintas. O kokia kitų šalių praktika?

Lietuvoje neleidžiamas gydymas bičių nuodais ir įgėlimais, kai tai daroma su pačia bitele. Prieš daug metų į Lietuvą buvo importuojami įvairūs preparatai (tepalai, ampulės, tirpalai) su bičių nuodais. Dabar bičių nuodų preparatai grįžta. Savo pacientams negalime pasiūlyti gydymo bičių nuodų vartojimo įgėlimo būdu, bet greitai galėsime pasiūlyti kitas formas. Bent jau tepalai, mano žiniomis, labai greitai atsiras. O įgėlimą labai sėkmingai naudoja patys bitininkai, tiksliau, bitutės juos be jų pageidavimo dažnai pagydo.

Ar galima medų vartoti žmonėms, sergantiems diabetu?

Tai amžina dilema ir nesusitarimas. Iš tikrųjų pasaulyje priimta medų vartoti sergant cukriniu diabetu. Tik jis, kaip stiprus angliavandenių kompleksas, dozuojamas duonos vienetais. Kai diabetikui reikia angliavandenių (o tai išaiškina gydytojas endokrinologas), juos galima pakeisti natūraliu produktu – medumi. Tik jo gali būti labai nedaug. Sveikam žmogui galima pasiūlyti iki šaukšto medaus per dieną. Sergant cukriniu diabetu, epizodiškai, esant tinkamai organizmo būsenai ir ne hipoglikemijai, galima suvartoti iki pusės šaukštelio. Taigi medus šitiems žmonėms tikrai gali būti rekomenduojamas.

Medicinoje plačiai naudojami gyvačių nuodai. O ką galima gydyti bičių nuodais?

Bičių nuodais galima gydyti nepaprastai daug ligų, pvz.: reumatines ligas, išsėtinę sklerozę, Parkinsono, Alzheimerio ligas. Tai aukštasis pilotažas. Šitoje srityje labai daug pasiekę rumunai, slovakai.

Kai girdime vaistų reklamą, sakoma, kad būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Ši rekomendacija turbūt taip pat galioja, kai kalbame apie bičių produktus ir nuodus?

Teoriškai, taip. Bet tokios specialybės, kaip apiterapija, Lietuvoje nėra. Mūsų tėra septynetas. Mūsų tikslas – paruošti bitininkus kvalifikuotai kalbėti apie bičių produktus, kaip juos naudoti sveikiems ir lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Daugelis bitininkų, ypač turinčių didesnę patirtį, tai ir daro. Galų gale jie pasako, kad, jei žmogui vis tiek kas nors lieka neaišku, reikia pasitarti su gydytoju.

Ar Jūs ir minėti Jūsų kolegos ką nors daro, kad būtų priimti įstatymai ir bičių produktai bei bičių nuodai būtų įteisinti medicinoje?

Be abejo, darome labai daug, tik kol kas nelabai sekasi. Nors labai liūdna, skaitydama paskaitas, visada pasakau, kad dabar Lietuvoje vienintelis bičių pikio ekstraktas pripažįstamas kaip vaistas. Visi kiti – tik papildai arba kosmetika.

Vytautas Markevičius,

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų