Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Gydytoja pataria: kaip natūraliai sugrąžinti odai jaunystę

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-22 14:56:40

Grožio procedūras atliekantys gydytojai teigia, kad pacientus darosi vis sunkiau kuo nors nustebinti. Naujos technologijos vis plačiau apgaubia grožio sritį, todėl atsiranda dar naujesnių ir patogesnių būdų, galinčių prisidėti prie odos puoselėjimo. Gydytoja dermatovenerologė Renata Kliunkienė pasakoja apie procedūrą, kuri lengvai pašviesina veido odą ir lygina raukšles.

© Graphicstock.com asociatyvioji nuotr.

Pokyčiai ryškėja su laiku

Jaunystėje odos ląstelės atsinaujina labai greitai, tačiau su amžiumi šie procesai lėtėja. Atsiranda vis modernesnių būdų, kurie padeda pagerinti odos būklę, atkuria jos spalvą. Gydytoja dermatovenerologė pastebi augantį natūralių priemonių poreikį, kurios pamažu keičia populiarias hialurono rūgšties ir botulino toksino injekcijas.

„Šiuo metu pasaulyje itin vertinama odos atjauninimo procedūra, kurią dažnai renkasi žmonės, nenorintys chirurginių procedūrų ar vengiantys cheminių medžiagų – tai PRP (Platelet Rich Plasma). Ši procedūra natūraliomis priemonėmis padeda paskatinti odos regeneraciją. Jos metu paciento poodinis sluoksnis užpildomas jo paties kraujo plazma“, - pasakoja gydytoja R. Kliunkienė.

Nenaudojamos jokios cheminės medžiagos

Nuo kitų jauninimo procedūrų, tokių kaip hialurono ar botulino toksino injekcijos, PRP terapija skiriasi tuo, kad odos atnaujinimas vykdomas natūraliu būdu. Trombocitais paskatinama natūrali odos elastino ir kolageno gamyba bei ląstelių regeneracija (atsinaujinimas).

„Kraujo plazmos procedūros metu jūsų odoje atsiranda papildomų augimą ir ląstelių aktyvumą bei atsinaujinimą skatinančių veiksnių. Pirmiausia – trombocitai. Kadangi trombocitai skatina ląstelių augimą, gydo audinius, papildomas jų atsiradimas organizme gali pasitarnauti ne tik veido odos atnaujinimui, bet ir plaukų slinkimui, raumenų patempimui ar sąnarių pakitimams gydyti“, - procedūros galimybes komentuoja specialistė.

Procedūra taikoma itin plačiai

Dėl savo savybių skatinti kolageno ir elastino sintezę odoje išgarsėjusi kraujo plazmos procedūra yra taikoma itin plačiai. Pacientams, kurie skundžiasi pavargusia, papilkėjusia veido oda, procedūros metu galima išlyginti gilesnes veido ar kaklo raukšleles, pagreitinti veido odos atsinaujinimą, sumažinti alergines reakcijas, slopinti saulės sukeltus odos pažeidimus.

„Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kraujo mėginys, kuris iš karto apdorojamas taip, kad proceso metu nuo raudonojo kraujo komponento atsiskiria kraujo plazma su trombocitais, kitaip dar vadinama PRP. Šis procesas trunka iki 15 minučių. Išgauta trombocitų turtinga plazma be jokių sintetinių pakaitalų ar priedų yra suleidžiama į problemines veido vietas“, - procedūros eigą komentuoja R. Kliunkienė.

Poveikis ir aktyvumas didėja su laiku

Gydytoja pastebi, kad naudojant įvairias chemines injekcijas ar užpildus ilgainiui prie jų prisirišama, nes užpildui „išsivaikščiojusi“ iš odos, pacientai skuba atsiradusias raukšleles pakartotinai užpildyti injekcijomis. Kai kuriais atvejais injekcijų veiklioji medžiaga gali nebeduoti norimo efekto ir mažėjantys rezultatai kelerių ar keliasdešimties metų laikotarpyje gali tapti akivaizdžiai pastebimi. Tuo tarpu naudojant kraujo plazmos procedūras veidui, jų poveikis ir aktyvumas su laiku tik didėja. Na, o siekiant efektyvesnių rezultatų, pasak specialistės, šias procedūras galima derinti ir su inovatyvių lazerių terapija.

„Pati procedūra trunka apie 30 minučių, ji nėra skausminga ir kartoti ją rekomenduojama porą kartų per metus. Pirmuosius procedūros rezultatus moterys pastebi maždaug po 2 savaičių, tačiau laikui bėgant pokytis vis ryškėja. Oda pastebimai pašviesėja, sustangrėja, sumažėja raukšlių“, - procedūros detalėmis dalinosi Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų gydytoja dermatovenerologė R. Kliunkienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų