Trečiadienis, 2025.04.09
Reklama

Gydytojai neturi pakankamai žinių nesveikos gyvensenos sukeltoms ligoms gydyti

2016-10-21 14:56:30

Jungtinės Karalystės (JK) gydytojai ir dietologai prašo pagerinti medicinos apmokymų kokybę – anot jų, jaunieji ekspertai neturi pakankamai žinių kovoti su nesveikos gyvensenos sukeltomis ligomis.

© Graphicstock.com

Grupė gerai žinomų Britanijos daktarų teigė, kad dauguma šalies medicinos specialistų nėra tinkamai apmokomi ir neturi pakankamai žinių kovoti su vis didėjančiu nesveiko gyvenimo būdo sukeltų ligų skaičiumi. Anot specialistų, šalies daktarai žino itin mažai apie sveiką mitybą, sportą bei jų naudą žmogaus sveikatai.

„Yra žinių ir suvokimo trūkumas tarp didelės daugumos mūsų šalies daktarų apie sveiką mitybą ir sportą bei jų naudą paciento sveikatai. Ir taip yra dėl nepakankamų apmokymų“, - ekspertai rašė oficialiame laiške, skirtame Medicinos mokyklų tarybai (angl. Medical Schools Council; MSC) ir Bendrosios medicinos tarybai (angl. General Medical Council; GMC).

Gydytojai taip pat perspėjo, kad vyriausybės planas iki 2020 metų sumažinti išankstinių mirčių nuo širdies ligų ir vėžio skaičių sugrius, jeigu nebus įvykdytos radikalios ir greitos apmokymų reformos tiems 8 tūkstančiams jaunuolių, kurie kasmet mokosi apie sveiką gyvenseną ir sveikatą.

Laiške ekspertai taip pat prašė MSC „parodyti paramą įrodymais pagrįstam medicininiam mokymui apie gyvenimo būdą, įtraukiant ir bent pagrindinį išsilavinimą apie sveiką mitybą bei fizinę veiklą ir jų įtaką bendrai žmogaus sveikatai bei lėtinėms ligoms“.

Anot jų, visi 250 tūkst. Britanijos gydytojų taip pat turėtų gauti vienodus apmokymus, lavinančius jų sugebėjimą padėti antsvorio turintiems pacientams bei tiems, sergantiems diabetu ar širdies ligomis.

Vienas iš laišką rašiusių specialistų, šeimos gydytojas David Haslam teigė, kad antsvoris ir nutukimas negali būti ignoruojami medicinos mokslo įstaigų, norint sumažinti išankstinių mirčių ir ligų skaičių šalyje.

Be to, profesorius Chris Oliver teigė, kad pagal Edinburgo universiteto atliktą tyrimą, vos 14.9 proc. medicinos studentų žinojo JK vyresniųjų medicinos ekspertų rekomendacinį terminą, kiek laiko suaugę žmonės turėtų užsiimti fizine veikla, norėdami pagerinti savo sveikatą.

Mažiau nei 10 proc. studentų jautėsi turintys pakankamai žinių, kad galėtų pacientams padėti fizinės veiklos klausimais, ir daugiau nei 90 proc. pripažino, jog jiems reikėtų papildomų apmokymų.

MSC tarybos vyriausioji vadovė Katie Petty-Spahon pritarė, kad ateityje medicinos moksluose sveika gyvensena turėtų būti plačiau ir detaliau paaiškinama, norint, kad jaunieji gydytojai sugebėtų tinkamai susidoroti su augančiu prastos mitybos, alkoholio ir rūkymo sukeltų ligų skaičiumi.

Moteris taip pat teigė, jog gydytojus ir jų išsilavinimą prižiūrinti GMC taryba turėtų teikti pirmenybę sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo klausimams, kai kitą kartą keis medicinos mokslų reikalavimus.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Medicinos psichologė paaiškina, kada nerimas tampa sutrikimu ir kaip sau padėti
Nerimas – natūralus ir kiekvienam žmogui būdingas jausmas, kuris padeda susikaupti ir priimti svarbius sprendimus...
Metiniai Lietuvos sveikatinimo įstaigų rezultatai: įžvelgiamas sveikatos turizmo renesansas
Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija skelbia, kad 2024-ieji Lietuvos sveikatinimo sektoriui tapo išs...
Medikai ragina įsisiurbus erkei nevažiuoti į ligoninę
Erkių sezonas prasidėjo – Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) jau gydomi pirmieji pacientai, užsikrėtę erkiniu...
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų