Patyrusius Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) gydytojus – chirurgą Petrą Navasaitį, vaikų ligų gydytoją Zofiją Juditą Mikelskienę, vidaus ligų gydytojas Oną Liudviką Normanienę bei Vilhelminą Daugėlienę – nuo liepos pakeitė vienas šeimos gydytojas. Pasak įstaigos vadovės Irenos Narmontaitės, ši reforma, nors ir nelengvai įgyvendinta, buvo būtina.
„Tos funkcijos, kurias atlikdavo pirmojo lygmens chirurgas, vaikų ligų gydytojas, terapeutas, yra priskirtos šeimos gydytojams, todėl pacientams teikiamų paslaugų kokybė nenukentės. Pavyzdžiui, šeimos gydytojai gali suteikti pirmojo lygmens chirurgines paslaugas – perrišti žaizdą ar atverti nedidelį pūlinį. Tai, ką privalo atlikti šeimos gydytojai, yra reglamentuota teisės aktuose. O tais atvejais, kai reikalingas išsamesnis tyrimas ar konsultacija, gydymas, šeimos gydytojas pacientą gali siųsti į antrojo ar trečiojo lygio medicinos paslaugas teikiančias gydymo įstaigas“,- teigė I.Narmontaitė, pridūrusi, kad atsiradus šeimos gydytojo specialybei, kitų sričių medikai turėjo galimybę persikvalifikuoti, tačiau ne visi tai padarė, susitaikydami su tuo, kad vieną dieną jų paslaugų nebereikės.
Pasak I.Narmontaitės, gydytojų komandų Kretingos PSPC turėjo nebelikti jau prieš dvejus metus, tačiau iki šiol vis nepavykdavo rasti šeimos gydytojo, kuris galėtų juos pakeisti. Tad I.Narmontaitė pasidžiaugė, kad Kretingos PSPC sėkmingai pradėjo dirbti jaunas šeimos gydytojas palangiškis Žilvinas Nekrošius, kuris medicinos mokslus baigė 2007 metais – jis perėmė apie 1 tūkst. 300 pacientų, kuriais iki šiol rūpinosi P. Navasaitis, Z.J.Mikelskienė, O.L. Normanienė, V.Daugėlienė.
„Šie gydytojai dirbo po 40-50 metų, tad su jais buvome susigyvenę ir mes, kolektyvas, ir pacientai, kurie žinią, jog gydytojai išlydimi į užtarnautą poilsį, sutiko labai jautriai. Nelengva buvo įgyvendinti šias permainas, bet jos buvo neišvengiamos. Tikiuosi, kad gydytojai, su kuriais teko atsisveikinti, į situaciją reagavo supratingai ir nejaučia nuoskaudų įstaigos administracijai,- kalbėjo I.Narmontaitė. – Negalime sėdėti vietoje, turime atsinaujinti, kad pacientams būtume šiuolaikiška ir patraukli įstaiga. Iki liepos mėnesio bendrosios praktikos gydytojų amžiaus vidurkis buvo 61,5 metų, tad mums vis dar reikia naujų jaunų gydytojų. Turiu pripažinti, kad jaunų medikų prisikviesti į Kretingą nėra lengva, nes dauguma jų įsitvirtina tuose miestuose, kur baigė studijas. Vis dėlto tikiuosi, kad tai, jog Kretinga yra gražus rajonas, šalia jo – Palanga ir Klaipėda, kur teikiamos geros antrojo lygio medicinos paslaugos, paskatins jaunus gydytojus čia atvykti ir įsidarbinti.“
Dovilė Urnikienė