Klausimas. Paauglystėje išryškėjo tamsūs gyvaplaukiai panosėje, juos visada depiliavau. Pakeitus gyvenamąją vietą (nežinau, ar tai susiję) apie 25 metus pastebėjau tamsius, pavienius plaukelius ant smakro ir po juo. Situacija panaši ir ant kojų bei rankų. Tai labai veikia mano socialinį aktyvumą ir ryšius. Koks hormoninis tyrimas reikalingas ir ar įmanomas gydymas? Gal tai DNR kaltė? Nors nei tėvų, nei senelių šeimose nėra tokių „anomalijų“. Ar mano dukra irgi dėl to kentėtų? Dėkui už atsakymą. Neli, 29 m.
Atsako gydytoja dermatovenerologė Jolanta Česienė
Moterims nepageidaujamų plaukelių augimas dažniausiai susijęs su androgenų (vyriškų hormonų) kiekio sutrikimu, taip pat tam galėtų įtakos turėti ir tam tikros endokrininės ligos. Manau, kad reikėtų apsilankyti pas endokrinologą ir ginekologą, kad būtų atlikti tam tikri hormoniniai tyrimai.
vlmedicina.lt
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.