Šeštadienis, 2025.04.05
Reklama

"Gyvastis“ dėkojo už gyvenimą ir suteiktą viltį

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-10-23 09:13:15

 Vyriausybės Didžiojoje salėje rinkosi medikai, dirbantys donorystės ir transplantacijos procese, gyvieji donorai, organizacijos nariai, po įvairių organų persodinimo operacijų, laukiantys transplantacijos ir jų artimieji į Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ rengiamą Padėkos donorams ir medikams renginį.

Renginio akimirka. Asociacijos "Gyvastis" nuotr.

„Labai džiugu sveikinti tiek žmonių kiekvieną dieną vienaip ar kitaip prisidedančių prie gyvenimo stebuklo, prie vilties, prie svajonių išsipildymo. Vieni savo didžiuliu žmogiškumu ir dosnumu, kiti nepamatuojamu profesionalumu ir atsidavimu, treti tikėjimu ir organų donorystės idėjos palaikymu“, - susirinkusius pasveikino Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Aušra Degutytė.

Kalbėdami apie organų donorystę tuo pat metu kalbame apie kontrastingus dalykus – mirtį, skausmą, netektį, sunkius sprendimus, bet tuo pat metu ir apie lūkesčius, laukimą, tikėjimą ir patį gyvenimą. Dažnai sakoma, kad donorystės reikšmės nusakyti žodžiais neįmanoma, vargu ar kas galėtų apie ją kalbėti geriau nei tie, kuriems ji padovanojo naują gyvenimą.

Agnė Širinskienė, Paulius Gradeckas, Aurelijus Veryga. Asociacijos "Gyvastis" nuotr.

Piotr Ivanov, Anton Popov – vyrai, gyvenantys su persodintomis širdimis jau dešimtmetį, Jonas Maliuk, antru gyvenimu džiaugiasi 3 metus. Pasakodami savo istorijas, vyrai lenkė galvas donorų artimiesiems, dėkojo juos prižiūrintiems medikams. Piotr Ivanov išdavė paslaptį, kad su kardiologe Vyte Maneikiene sutarė, kad jis gyvens 100 metų, o gydytoja jį prižiūrės.

Ministro Pirmininko patarėjas sveikatos, jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Paulius Gradeckas įteikė LR Vyriausybės padėkas medikams, kurie gelbėja pačių mažiausiųjų likimus: LSMUL Kauno klinikų medikams: Vaikų ligų klinikos vadovui prof. dr. Rimantui Kėvalui, Vaikų ligų klinikos gydytojai vaikų gastroenterologei doc. Rūtai Kučinskienei, Vaikų ligų klinikos I vaikų ligų skyriaus bendrosios praktikos slaugytojai Irenai Sviliene, VUL Santaros klinikų filialo Vaikų ligoninės medikams Vaikų retųjų ligų koordinavimo centro direktorei prof. dr. Rimantei Čerkauskienei, vaikų gastroenterologui doc.dr.VaidotuiUrbonui, pediatrijos skyriaus slaugytojai Eugenijai Balčiūnienei.

Aušra Degutytė. Asociacijos "Gyvastis" nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kreipdamasis į susirinkusius, akcentavo, kad kiekvienas savo šeimoje turėtume pakalbėti apie donorystę ir neužkrauti sprendimo naštos savo artimiesiems lemiamu momentu, kuomet per kelias minutes tenka priimti sunkų sprendimą dėl donorystės. Ministras pastebėjo, kad Asociacijos „Gyvastis“ nariai yra tie, kurie labai gerai supranta frazės „švęsti gyvenimą“ prasmę. Sveikatos apsaugos ministerijos padėkos už pasiaukojantį darbą skirtos medikams, dirbantiems donorystės ir organų persodinimo srityje. Šie medikai, - atlieka ypatingą misiją, nuo jų darbo priklauso pacientų, kurie laukia organo persodinimo ar atlikta transplantacija, sveikatos būklė, psichologinė savijauta, transplantuoto organo išgyvenimas, dažnai ir žmogaus gyvybė: LSMUL Kauno klinikų medikams: Urologijos klinikos vadovui prof. Mindaugui Jievaltui, Imunologijos ir alergologijos klinikos vadovei prof. Brigitai Šitkauskienei, anesteziologijos klinikos vadovui prof. dr. Andriui Macui, Urologijos klinikos gydytojui urologui Edmundui Varpiotui, Chirurgijos klinikos operacinės vyriausiajai slaugytojai- slaugos administratorei Janinai Stasiulionienei, VUL Santaros klinikų medikams: Urologijos centro Urologijos skyriaus gydytojui urologui Genadijui Kučinskiui, Nefrologijos centro gydytojai nefrologei Ilonai Rudminienei, Nefrologijos centro Nefrologijos ir inkstų transplantacijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytojai Teresai Ambros, Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro III reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriaus gydytojui anesteziologui-reanimatologui Šarūnui Judickui, Laboratorinės medicinos centro Klinikinės imunologijos ir kraujo perpylimo laboratorijos medicinos biologei Aldonai-Marijai Stanevičienei.

Samanta dėkoja mamai Valentinai Butkienei už dovanotą inkstą. Asociacijos "Gyvastis" nuotr.

Nacionalinio transplantacijos biuro padėkos buvo įteiktos: LSMUL Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikosNeurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojaiLaurai Širvinskaitei; Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojaiOlgai Kotovai; VUL Santaros klinikų Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centroIII reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriaus slaugytojaiVirginijai Kemešytei.

„Jūs dalyvaujate nuostabiame veiksme dovanojant gyvybę“, - prieš įteikdama padėkas gyviesiems donorams sakė LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. Už pasiaukojimą ir išgelbėtą artimojo gyvybę padėkas gavo: ValentinaButkienė, padovanojusi inkstą dukrai; Gintautas Kuprinavičius, padovanojęs inkstą savo seseriai; Virginija Bielskienė, prieš 11 metų padovanojusi inkstą anūkui; Marius Malinauskas, padovanojęs dalį savo kepenų sūnui prieš 10 metų.

Samanta, auginanti tris mažamečius vaikus, dėkodama savo mamai už dovanotą antrą gyvenimą negalėjo sulaikyti ašarų.

Žvakučių akcija. Asociacijos "Gyvastis" nuotr.

Sakoma, kad gyvenimas matuojamas ne pagal tai, kiek turi, o kiek pavyko duoti kitiems. Kartais nutinka taip, kad išėję itin anksti, palieka ryškesnius pėdsakus nei kiti per visą ilgą gyvenimą. Tokia Vidos ir Virgilijaus Monkų dukros Justinos, kuriai šiuo metu būtų 28-eri, istorija. Prieš aštuonerius metus Vida ir Virgilijus priėmė nelengvą sprendimą. Prieš palikdama šį pasaulį, Justina sugrąžino gyvenimą ir viltį net 7-iems transplantacijos laukiantiems žmonėms.

Moteris pasakojo, jog ligoninėje Justinai buvo atliktos dvi sunkios operacijos, tačiau net ir begalinis medikų darbas bei pastangos gelbstint jos dukros gyvybę, nepadėjo. Tėvai iš medikų išgirdo negailestingą diagnozę – smegenų aneurizmos plyšimas ir kraujo išsiliejimas į smegenis, sukėlęs jau nebepataisomų pasekmių. Justinos mama Vida prisimena, jog jau sėdėjusi palatoje prie dukters suprato, jog Justinos ten jau nebėra, lovoje gulėjo tik dukters kūnas, kurio sušildyti jau niekaip nepavyko. Pasak mamos, medikai darė viską, kad pavyktų išgelbėti jaunos merginos gyvybę, tačiau akivaizdu, jog tai jau nebe jų rankose.

Justina, išgelbėjusi net septynias gyvybes.

„Netekus dukters buvo sunku susitaikyti, krūtinę slėgė baisus skausmas, bet supratus, jog Justinos jau nebesugrąžinsi, atėjo mintis apie donorystę. Nežinau, kuriuo momentu ši mintis atėjo. Ji tiesiog atsirado mano galvoje. Užsiminiau apie tai savo vyrui. Nusprendėme pasikalbėti su ligoninės kapelionu, o paskui jau su medikais kalbėjome patys“, - prisimena Vida Monkuvienė.

Moteris prisimena, ligoninėje esantis kapelionas paaiškino, jog religija neprieštarauja organų donorystei, todėl noras padėti kitiems, kuriems dar galima padėti, sustiprėjo dar labiau. Justinos tėvai, nuvykę pas gydytojus ėmė klausinėti, kokia yra organų donorystės galimybė ir kam Justina dar galėtų padėti išsaugoti gyvenimą kitiems.

„Niekada nesigailėjome savo sprendimo paaukoti savo dukters organus. Jos išėjimas – stipriai pakeitė mūsų šeimos požiūrį į gyvenimą, į vertybes. Manau, kad Justinos išėjimas, jos mirtis buvo viltis... viltis – gyventi kitiems. Galbūt, išgirdę Justinos istoriją, sunkią minutę netekus artimojo taip pat nuspręs padėti tiems, kuriems gyvenimas dar gali tęstis“, - sutikusi paaukoti savo mirusios dukters Justinos organus pasakoja mama Vida.

Vidos ir Virgilijaus Monkų šeimai įteikta Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ padėka. Jaudinantis mamos pasakojimas palydėtas gausiais padėkos aplodismentais.

Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ padėka įteikta Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatorei Eglei Puncevičienei.

Gyvenimo dovaną gavę recipientai gyvena įprastą gyvenimą. Juos nuo kitų skiria tik vienas gražus ir niekada nesnuslopinamas noras – dėkoti už gyvenimą. Dėkoti tiems, kurie jį padovanojo. Penkerių metų Alanto piešinys buvo padovanotas prieš 5 metus jam širdį persodinusiems chirurgui Virgilijui Taručiui ir jo komandai.

1521 žvakutė už organų donorus. Asociacijos "Gyvastis" nuotr.

Muzikinį koncertą „Gyvasties“ padėkos renginio svečiams dovanojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, muzikos studijos „MARIARS“ vadovė, „AnMira Duo“ dueto solistė, pianistė, koncertuojanti įvairiose Europos šalyse ir tarptautiniuose festivaliuose dalyvaujanti pianistė Marija Mirovskaja.

Lietuvos asociacijos „Gyvastis” vardu dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidedantiems prie donorystės. Sukurti gyvenimo stebuklą reikalingas kiekvienas - nuo palaikančio ir skleidžiančio donorystės idėją, atsidavusiai dirbančio, pasiryžusio dovanoti gyvybę ir palaikančio bei tikinčio. Lietuvoje šiuo metu įvairių organų ar audinių laukia 463 žmonės, iš jų 30 vaikų.

Pasibaigus renginiui, visi dalyviai rinkosi Kudirkos aikštėje, kur liepsnojo 1521 žvakutė, skirta pagerbti organų donorus, kurie savo dalele prisidėjo prie kitų gyvenimo.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų