Mokytojai ir išminčiai, stebėdami paprastų žmonių gyvenimą, pastebėjo, kad svarbiausia jų gyvenime yra laimės siekimas. Dalai Lama savo mokymo esmę nusakė tokiais žodžiais: galime būti laimingi lavindami protą, bet vidinio pasitenkinimo būseną galima pasiekti dviem būdais. Pirmas - turėti viską, ko trokštame, tačiau šis būdas gali nuvilti, nes troškimų atsiras vis naujų. Antras būdas patikimesnis: ne įgyti visa, ko trokštame, o norėti viso to, ką turime.
Budizmas priežastingumą laiko gamtos dėsniu. Susidūrus su tikrove, šiam dėsniui reikia nusilenkti. Pavyzdžiui, jei žmogus yra įtarus, piktas, nemyli savo aplinkos, tai vėliau aplinka pradeda jo nepriimti ir jis tampa nereikalingas, vienišas ir nelaimingas. Įvertinti šį priežastingumo principą yra labai svarbu. Reikia pažinti ir tobulinti teigiamas psichikos būsenas, taip pat pažinti ir šalinti neigiamas.
Kad būtume tikrai laimingi, gali prireikti mūsų pažiūrų ir minčių transformacijos. Tai yra ilgas darbas, kurio kelią jums galėtų padėti įveikti užsiėmimai su bendraminčiais. Kaip nuosekliai reikia rūpintis savo kūno sveikata, taip pat reikia lavinti savo sąmonę. Niekada ne vėlu pradėti.
,,Sąmoningai apsispręsdami nuosekliai siekti laimės, kaip sąmoningo tikslo, galime iš esmės pakeisti tolesnį savo gyvenimą“ (Dalai Lama).
Audronė Pašilytė,
jogos mokytoja