Antradienis, 2025.04.08
Reklama

Gyvenimo būdo pokyčiai - geriausia priemonė apsaugoti sveikatą

Šaltinis: vlmedicina | 2021-10-05 11:26:35

Intensyvėjantis gyvenimo tempas daugelį žmonių verčia rinktis kuo paprastesnius sprendimus, kurie susiję su bazinių gyvenimo poreikių tenkinimu. Tai dažniausiai atsiliepia sveikatai. Štai greitas maistas, sėslus gyvenimo būdas dažnai sukelia lėtines ligas, kurių gydymui tenka išleisti gana nemažas pinigų sumas. Tačiau kiekvienų ligų diagnozei pirmiausia reikalingi tyrimai ir apžiūra.

Gydytojas pildo klausimyną
Gydytojas / Pexels.com

Kada gydymas gali nepadėti ar visiškai supainioti gydytojus?

Tam, kad gydytojai nustatytų, dėl kokių priežasčių jus kamuoja tam tikri simptomai, būtina atlikti išsamius tyrimus. Dar svarbiau yra paciento informacijos pateikimas be jokių išsisukinėjimų. Tai reiškia, kad įtarus endokrininės sistemos veiklos sutrikimus, gali būti prirašomi vaistai. Tačiau jeigu liga nustatoma klaidingai ir taip nutinka dėl to, kad pacientas ką nors nuslėpė, gydymas paprasčiausiai bus beprasmis.

Endokrinologo konsultacijos Vilniuje

Endokrinologas yra specialistas, kuris gali konsultuoti dėl įvairių ligų. Žinoma, šie specialistai taip pat atlieka tyrimus, kurie patvirtina diagnozę. Pacientams būtina kuo detaliau papasakoti apie kamuojančias problemas ir jokiais būdais negalima nuslėpti net menkiausių detalių. Tai ypač svarbu sergant cukriniu diabetu.

Kai kurie simptomai gali būti siejami su tam tikromis ligomis, tačiau tai dar nereiškia, jog jos bus patvirtintos. Cukrinio diabeto vienas iš simptomų gali būti staigus svorio prieaugis. Tačiau jis augti gali ne tik dėl šios ligos, o tiesiog dėl netinkamos mitybos.

Hormonų veiklos sutrikimai taip pat gali sukelti nemalonius pojūčius, tokius kaip mieguistumas, nemiga, bendras silpnumas, troškulys ir kt. Bet tik endokrinologai nustatys, ar pacientą iš tiesų kamuoja konkrečios ligos, ar vis dėlto problemos slypi kitur.

Kaip apsisaugoti nuo dažniausių ligų?

Daugelis gydytojų, o ypač šeimos, akcentuoja, kad stresas ir neigiamos emocijos tiesiogiai veikia žmogaus organizmą. Pas endokrinologą gali tekti kreiptis dėl to, kad nevaldote savo emocijų. Jeigu jus kamuoja nerimas, stresas ar tiesiog esate nervingi, tuomet tuo pačiu metu gali išsibalansuoti hormonų pusiausvyra. Tad tokiais atvejais jums tektų kreiptis ne tik į minėtus specialistus, bet galbūt prireiktų ir psichologų ar net psichiatrų pagalbos. Tad šiuo atveju svarbu kontroliuoti savo mintis. Specialistai pabrėžia, kad reikia visais įmanomais būdais kontroliuoti savo mąstyseną, kai ima valdyti emocijos. Kuo daugiau nervinsitės, tuo prastės jūsų sveikata.

Norint perimti kontrolę į savo rankas, labai svarbu tinkamai šviestis psichologinėmis temomis. Net ir endokrinologai gali patvirtinti, kad kai kuriais atvejais tam tikri sutrikimai yra gydomi tradiciniais būdais - siunčiant pacientus pas kitus specialistus tam, kad šie būtų informuojami apie pasekmes.

Kaip prevenciją visada siūloma rinktis aktyvų laisvalaikį. Reguliarus sportas ar kiti fiziniai užsiėmimai yra vienas lengviausių būdų užkirsti kelią endokrininės sistemos ligų atsiradimui. Tai padeda netgi apsisaugoti nuo streso bei kitų žalingų emocijų, nes vis dėlto - aktyvaus laisvalaikio metu išsiskiria tam tikri hormonai.

Visada viską reikia derinti su mityba. Svarbu paminėti, kad endokrinologai taip pat gali rekomenduoti dietologus, kurie padės subalansuoti mityba tiems, kurie nuo jos jau kenčia.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Medicinos psichologė paaiškina, kada nerimas tampa sutrikimu ir kaip sau padėti
Nerimas – natūralus ir kiekvienam žmogui būdingas jausmas, kuris padeda susikaupti ir priimti svarbius sprendimus...
Metiniai Lietuvos sveikatinimo įstaigų rezultatai: įžvelgiamas sveikatos turizmo renesansas
Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija skelbia, kad 2024-ieji Lietuvos sveikatinimo sektoriui tapo išs...
Medikai ragina įsisiurbus erkei nevažiuoti į ligoninę
Erkių sezonas prasidėjo – Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) jau gydomi pirmieji pacientai, užsikrėtę erkiniu...
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų