Antradienis, 2025.04.08
Reklama

Gyvenimo kokybė priklauso nuo liemens apimties?

vlmedicina.lt | 2013-01-30 00:03:41

Ilgalaikiai tyrimai parodė, kad juosmens apimtis yra vidaus organų nutukimo rodiklis, kuris iliustruoja ne tik kai kurių ligų, bet ir mirties riziką. JAV mokslininkai įrodė, kad juosmens apimtis susijusi su vyrų urogenitalinės sistemos funkcijomis.

Metas
Jolitos Čiukšytės nuotr.

Didesnė juosmens apimtis – silpnesnė seksualinė funkcija

Amerikiečių mokslininkai tyrė vyrų nutukimo ryšį su urogenitalinės sistemos funkcijomis. Studijos rezultatai buvo publikuoti „British Journal of Urology International“.

Studijos metu buvo analizuojamos 409 vyrų, kurių amžius nuo 40 iki 91 metų, 2006-2008 metų ligos istorijos. Pagal juosmens apimtis tiriamieji suskirstyti į tris grupes: mažesnės nei 90 cm apimties – 153 vyrai, nuo 90 iki 99 cm – 137 ir didesnės nei 100 cm – 119 vyrai. Vidutinis vyrų amžius sudarė 57,6 metų.

Vidutinio ir sunkaus laipsnio šlapimo takų simptomai vertinami 8  ir daugiau balų pagal Tarptautinę prostatos simptomų skalę (International Prostate Symptoms Score). Naudojant logistinės regresijos modelį buvo apskaičiuotas šansų santykis tarp urogenitalinės sistemos, metabolinių sutrikimų ir juosmens apimties.

Buvo nustatyta, kad esant juosmens apimčiai 100 cm ir daugiau vyrams pasireiškė sunkūs šlapimo takų ligų simptomai, o lengvo laipsnio šlapimo takų simptomai trijose grupėse nesiskyrė.

Didėjant juosmens apimčiai reikšmingai skyrėsi ir seksualinė funkcija: dažnesni erekcijos (nuo 32,1 proc. iki 74,5 proc.) ir ejakuliacinės funkcijos sutrikimai (nuo 21, 4 proc. iki 64,7 proc.).

Be to, didėjant juosmens apimčiai, augo hipertenzijos, koronarinės širdies ligos, 2 tipo diabeto atvejų skaičius, stebimas aukštesnis cholesterolio kiekis kraujo serume.

Tyrimo rezultatai parodė, kad netinkamos mitybos ir gyvenimo būdo pasekmės gali būti pražūtingos ne tik širdies ir kraujagyslių, šlapimo takų sistemai, bet ir seksualinei sveikatai, o kartu gyvenimo kokybei.

Tyrėjai padarė išvadą, kad juosmens apimties matavimas – paprastas, neinvazinis tyrimo metodas –gali būti plačiai taikomas, siekiant nustatyti  vyrams galimus urogenitalinės sistemos sutrikimus.

Svarbu susirūpinti kuo anksčiau

Šeimos gydytoja Rita Seniūnaitė, išgirdusi apie tyrimo rezultatus, nenustebo – mat visa tai esą logiškai paaiškinama, nes seksualiniam gyvenimui įtakos turi viso organizmo būklė.

„Didėjant svoriui ir kartu liemens apimčiai paprastai kyla ir kraujospūdis, dažnėja širdies veikla, vystosi kraujagyslių aterosklerozė, žmogus junta fizinį diskomfortą, nes jam sunku pasilenkti, užsisegti batus. Augant pilvui riebalinės ląstelės kaupiasi ir vidaus organuose, mažajame dubenyje, riebėja pilvaplėvė, atsiranda kraujotakos sutrikimų, problemų, susijusių su mechaniniu organų spaudimu. Natūralu, kad dėl to viso to blogėja ligų eiga, kenčia sekso kokybė, kurią dar sumažina prisidėjusios psichologinės problemos“, - svarstė gydytoja.

Todėl ji rekomenduotų susirūpinti šia problema kuo anksčiau – tik pradėjus didėti antsvoriui, tik pajutus, kad jau sunkiai užsisega kelnių saga. Svarbu atkreipti dėmesį į mitybos racioną, kad jame būtų kuo mažiau riebalų, baltų miltų produktų, cukraus.

vlmedicina.lt

Šaltinis

BJUI. 2012;110:540-545. Abstract

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Žmogaus papilomos virusas – nuo tikėjimo mitais iki nerimą keliančios statistikos
Lietuvoje sergamumo gimdos kaklelio vėžiu rodikliai išlieka vieni didžiausių Europoje ir viršija Europos Sąjungos (ES) v...
Medicinos psichologė paaiškina, kada nerimas tampa sutrikimu ir kaip sau padėti
Nerimas – natūralus ir kiekvienam žmogui būdingas jausmas, kuris padeda susikaupti ir priimti svarbius sprendimus...
Metiniai Lietuvos sveikatinimo įstaigų rezultatai: įžvelgiamas sveikatos turizmo renesansas
Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacija skelbia, kad 2024-ieji Lietuvos sveikatinimo sektoriui tapo išs...
Medikai ragina įsisiurbus erkei nevažiuoti į ligoninę
Erkių sezonas prasidėjo – Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) jau gydomi pirmieji pacientai, užsikrėtę erkiniu...
Interlytiškumas – sąvoka, kurios dar nesuprantame
„Esu interseksualus – mano organizmas negamina testosterono“, – toks atviras Eurovizijos laureat...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų