Klausimas. Šiuo metu gyvenu Anglijoje. Maždaug prieš pusę metų pradėjau jausti diskomfortą (maudimas, dūrimas, sunkumo jausmas, pilvo pūtimas) pilvo srityje, simptomai pasireikšdavo ir palei bambą, bet dažniausiai viršutinėje pilvo dalyje ar krūtinės plote. Skausmai nebūdavo dideli bei kasdieniniai, tačiau simptomams nesiliovus ilgą laiką kreipiausi į medikus. Man buvo atliktas kraujo bei pilvo organų ultragarsinis tyrimas. Pastarojo tyrimo metu jokių pakitimų nepastebėta. Kraujyje tirtos kepenų funkcijos rezultatai taip pat buvo geri, tačiau tyrimas parodė, kad organizme yra Helicobacter Pylori bakterija. Gydytojas paskyrė savaites gydymo antibiotikais kursą kartu su omeprozoliu (kurį vartojau mėnesį). Kursą baigiau rugpjūčio 7 d. Kadangi simptomai galutinai neišnyko, gydytojas nurodė dar 3 mėnesius gerti omeprozolį (po 1 tabletę į dieną). Taigi, įskaitant gydymo antibiotikais kursą, omeprozolį vartoju jau 3 mėnuo ir turėčiau vartoti dar mėnesį. Nors per visą tą laiką jokių pašalinių simptomų nepasireiškė (pvz., pykinimas, kraujavimas ar apetito nebuvimas), tačiau vis dar jaučiu tuos pačius skausmus, kartais lyg ir būna pagerėjimų, kažkada net kelias savaites jaučiausi geriau, tačiau simptomai galutinai neišnyksta ir jaučiasi iki šiol. Gydytojas pasakė tik tiek, kad yra padidėjęs skrandžio rūgštingumas bei išsivystęs uždegimas, tačiau išsamiau nieko nepaaiškino. Paklaususi, ar tai nėra skrandžio opa, gavau neigiamą atsakymą. Paklausus apie mitybą, pasakė, kad galima valgyti viską, tik vengti aštraus maisto. Ar taip yra iš tiesų, ar nereikalingas tam tikras mitybos režimas? Iš pradžių valgymas įtakos skausmams neturėjo, tačiau dabar pajaučiu, kad kartais pavalgius suskausta. Ar normalu, kad gan ilgą laiką vartojant vaistus simptomai galutinai neišnyksta? Galbūt reikalingi išsamesni tyrimai? Rita, 25 m.
Atsako UAB „Mano šeimos gydytojas“ šeimos gydytoja Rūta Radzevičienė-Jurgutė
Iš laiško supratau, kad jums atliko pilvo ultragarsinį tyrimą, kraujo tyrimus, bet diagnozei patikslinti dar vertėtų atlikti skrandžio fibroskopiją, panašu, kad gali būti refliuksas, kuris sukelia šiuos simptomus, jie dažnai tęsiasi ilgai, ne visada praeina nuo vaistų, labai susiję su maistu, todėl tenka išmokti atsirinkti tam tikrus produktus, paūmėja nuo streso, nuovargio ar šiaip be priežasties... O Helicobacter Pylori bakteriją turi 75 proc. žmonių ir ne visada rekomenduojami antibiotikai, nes po gydymo praėjus kiek laiko, gali vėl atsinaujinti.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.