Trečiadienis, 2025.04.02
Reklama

HIFU vs. kitos aparatinės terapijos – kuri procedūra efektyviau atjaunina odą?

Šaltinis: vlmedicina | 2025-03-31 10:57:49

Mažiau pastebimos raukšlės, stangresnė oda, sumažėjęs veido kontūro pakritimas ir it patempta oda – visa tai padeda pasiekti šiuo metu itin pasaulyje populiari HIFU procedūra. Ši neinvazinė ir neskausminga kosmetinė procedūra sparčiai išpopuliarėjo estetinių ir grožio procedūrų mekoje Pietų Korėjoje. Dėl unikalių savybių ir efektyvių rezultatų, vis daugiau, norinčių sveikiau ir jauniau atrodančios odos, renkasi HIFU odos patempimo procedūrą. Apie HIFU procedūros veikimą ir jos pranašumus pasakoja „Sugihara“ dermatologė trichologė Gintarė Ulianskaitė. Skaitykite, kaip veikia HIFU ir kuo ji skiriasi nuo kitų populiarių veido procedūrų – 4D veido atjauninimo lazeriu bei mikroadatinės radijo dažnio terapijos.

Odos atjauninimo procedūra
Odos atjauninimo procedūra / Freepik.com

Kaip veikia HIFU?

HIFU (angl. High Intensity Focused Ultrasound) procedūra naudoja aukšto intensyvumo fokusuoto ultragarso bangas. Specialus aparatas skleidžia ultragarso bangas, kurios sukuria kontroliuojamą šiluminį poveikį, kurio metu audiniai kaitinami net iki 60°C. Šie procesai vyksta keliuose odos gyliuose, pradedant giliame odos sluoksnyje ir baigiant paviršiniame (nuo 1,5 iki 4.5 mm gylyje), nepažeidžiant odos paviršiaus.

Ultragarso bangų sukelta šiluma sukelia terminę audinių pažaidą, taip skatindama kolageno ir elastino gamybą. Esant riebalinio audinio pertekliui, HIFU taip pat gali paskatinti riebalinių ląstelių žūtį, o terminė pažaida gilesniuose audiniuose sukelia odos patempimo arba kitaip vadinamą „liftingo“ efektą.

Neinvazinės aukšto intensyvumo fokusuoto ultragarso bangos nesukelia skausmo, bet prasiskverbia giliai į odą, taip suteikdamos jai stangrumo, sumažindamos raukšleles ir padėdamos sukurti odos patempimo efektą.

HIFU procedūra yra atliekama tiek veido, tiek kūno odai. Procedūrą atliekant kūno odoje, ultragarso bangos pasiekia dar giliau esančius audinius. HIFU trunka apie 30-90 minučių, bet gali užtrukti ir ilgiau, priklausomai nuo gydomos zonos. Rezultatams išryškėti reikia laiko, todėl galutinį efektą pastebėsite po 2-3 mėnesių. Tai ilgalaikė procedūra ir jos poveikis išlieka net 1 metus ir ilgiau. Priklausomai nuo paciento poreikių, procedūra gali būti atliekama 1-2 kartus.

Kam tinka ši procedūra?

Nors HIFU yra saugi ir universali procedūra, ji daugiausiai privalumų suteikia odos suglebimu, sukritimu besiskundžiantiems žmonėms, pasiekusiems bent trečiąją dešimtį.

Procedūra jums tiks, jei norite:

  • Sukurti odos patempimo (angl. lifting) efektą
  • Sumažinti odos suglebimą, sukritimą
  • Sumažinti žandų nukarimą (angl. jowls)
  • Išryškinti žandikaulio liniją
  • Sumažinti pasmakrėje esančių riebalų sankaupas
  • Sustangrinti kaklo odą
  • Patempti dekoltė zonos odą

HIFU procedūros privalumai

Gintarė Ulianskaitė
Gintarė Ulianskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

 

Neinvazinė ir beveik skausmo ar diskomforto nesukelianti HIFU procedūra sparčiai populiarėja ir siūlo daug privalumų, norintiems pasirūpinti veido ir kūno oda. HIFU ne tik yra neinvazinė, bet ir ilgaamžė procedūra. Vos kelių apsilankymų gydytojo dermatologo kabinete užtenka, kad rezultatai džiugintų net iki 1-2 metų.

Ši procedūra yra laikoma ganėtinai saugia. Tačiau jos saugumas priklauso nuo pasirenkamų parametrų bei atliekančio gydytojo patirties ir profesionalumo, todėl itin svarbu pasirinkti kvalifikuotą specialistą.

Kada rinktis HIFU, o kada 4D veido odos atjauninimo procedūrą?

Jei domitės odos senėjimo prevencijos procedūromis, tuomet turbūt esate girdėję ne tik apie HIFU, bet ir kitą rinkoje populiarų pasirinkimą – 4D veido atjauninimą lazeriu.

Tiek HIFU, tiek 4D veido odos atjauninimas lazeriu yra neinvazinės procedūros, atliekamos gydytojo dermatologo. Tačiau skiriasi šių procedūrų veikimo principai. HIFU naudoja ultragarsines bangas, o 4D veido atjauninimo metu yra naudojama lazerio technologija.

HIFU suteikia odos patempimo ir pakėlimo efektą, tuo tarpu lazerinė 4D veido atjauninimo procedūra daugiau veikia odos tekstūros ir pigmentacijos problemas, stimuliuoja odos kolageno gamybą, odos stangrumą. Abiejų procedūrų rezultatai yra pastebimi ilgą laiką, bet HIFU dažniausiai išlieka kiek ilgiau – apie 1-2 metus, tuo tarpu lazerinės procedūros rezultatai yra pastebimi iki 12 mėnesių.

HIFU procedūrą yra geriausiai rinktis, jei norite natūralaus veido ir kūno odos pakėlimo efekto ir stangresnės odos. 4D veido odos atjauninimo procedūrą rinkitės, jei siekiate stangresnės, lygesnės, skaistesnės odos ir atjauninti būtent veido, o ne viso kūno odą. Taip pat HIFU procedūros kaina yra kiek aukštesnė, palyginti su 4D veido odos atjauninimu lazeriu.

Mikroadatinė radijo dažnio terapija

Mikroadatinė radijo dažnio terapija yra kita efektyvi odos atjauninimo procedūra. Tai minimaliai invazinė procedūra, kurios metu, naudojant smulkias adatėles ir radijo dažnio energiją, yra sprendžiamos įvairios odos problemos. Prasiskverbdamos į odą adatėlės skatina kolageno ir elastino gamybą. Tuo tarpu radijo dažnio energija kaitina gilesnius odos sluoksnius ir taip dar labiau pagreitina kolageno atsinaujinimą.

Kitaip nei HIFU, mikroadatinė radijo dažnio terapija atliekama ir jauname amžiuje. Ji efektyviai sumažina aknės paliktus randelius ir lygina odos tekstūrą. Ji taip pat padeda mažinti raukšles, stangrinti odą ir mažinti poras. Geriausiam rezultatui pasiekti, rekomenduojama atlikti kelių procedūrų kursą. Po jo rezultatai išlieka apie 12-18 mėnesių. Tuomet mikroadatinę radijo dažnio terapiją naudinga pakartoti.

Dėl individualaus grožio procedūrų tikimo rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionaliais gydytojais dermatologais, dirbančiais SUGIHARA klinikoje. Kaip pažymi „Sugihara“ dermatologė trichologė Gintarė Ulianskaitė, prieš pasirenkant bet kurią procedūrą svarbu įvertinti odos būklę, amžių, tikslus ir realius lūkesčius.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kartu su gamta bunda ir erkės: ragina nedelsti – erkinis encefalitas gali kainuoti gyvybę
Su pirmaisiais šiltesniais saulės spinduliais į gamtą traukia poilsiautojai, tačiau kartu bunda ir mažieji, bet pavojing...
Varginantis prakaitavimas: kada reikalingas dezodorantas, o kada – antiperspirantas?
Intensyvus prakaitavimas gali būti nemalonus tiek dėl juntamo kvapo, tiek dėl matomų drėgnų dėmių ant drabužių. Tai ne t...
Atidarytas pirmasis šalyje populiacinis biobankas: pradedami rinkti kraujo mėginiai
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Medicinos mokslų centre perkirpta simbolinė atidarymo juostelė, žyminti istori...
Žirgų terapija – ir vaikui, ir senjorui
Nors žirgo nauda žmogaus sveikatai pastebėta dar Antikos laikais, Lietuvoje ši terapijos forma vis dar skinasi kelią į p...
Celiulitui įveikti ragina pasitelkti kompleksines priemones
Šylant orams, celiulitas tampa vis dažniau aptariama tema – juk duobutės ir nelygumai sėdmenų, šlaunų, pilvo srity...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų