Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

Į kovą su vėžiu stoja ir Kauno klinikų genetikai

Šaltinis: vlmedicina | 2017-02-02 16:07:38

Pastaraisiais metais kovoje su onkologiniais susirgimais yra padaryta didelė pažanga, tačiau vėžys vis dar yra didelė sveikatos problema Lietuvoje ir pasaulyje. Ieškant atsakymų dėl vėžio prevencijos, diagnostikos ir gydymo, skirtingų medicinos sričių specialistai vienija jėgas. Šiuo metu jau yra labai aiškiai apčiuopiama genetikos mokslo nauda onkologijoje.

Onkologijos ir hematologijos klinikos Hematologijos skyriaus vadovas doc. Rolandas Gerbutavičius, Genetikos ir molekulinės medicinos klinikos vadovė dr. Virginija Ašmonienė, dr. Asher Salmon, prof. dr. Lina Basel Salmon, Izraelio genetikų asociacijos prezidentė, Profesorius Dietger Niederwieser iš Leipcigo universiteto ligoninės Hematologijos ir onkologijos klinikos, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.
Kauno klinikų nuotr.

 

Minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Lietuvos sveikatos mokslų universitete vykusioje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Genetika onkologijoje“ taip pat daug dėmesio skirta genetikos mokslo pritaikymui gydant onkologines ligas.

Pasak Kauno klinikų Genetikos ir molekulinės medicinos klinikos vadovės dr. Virginijos Ašmonienės, kovoje su vėžiu genetikai gali padėti tiek diagnozuojant ligą, tiek parenkant gydymo taktiką.

„Genetiniai žymenys leidžia tikslinti diagnozę, nustatyti, kokio tipo yra vėžys ir ar jis bus imlus gydymui. Tokiu būdu chemoterapinis gydymas yra parenkamas tiksliau ir netaikomas tiems pacientams, kuriems jis būtų neefektyvus“.

Konferencijos metu buvo pabrėžti ir etiniai aspektai, kurie šiuo metu susilaukia daug mokslininkų bei praktikų dėmesio. „Neretai nutinka taip, jog ieškodami atsakymų į vienus klausimus, mes gauname informacijos, kurios visai neieškojome“ – teigia prof. dr. Lina Basel Salmon, Izraelio genetikų asociacijos prezidentė. „Pavyzdžiui, netikėtai randami genetiniai pakitimai vaikui – kyla klausimas, kaip tokia informacija gali pakeisti jo gyvenimą“.

Profesorius Dietger Niederwieser iš Leipcigo universiteto ligoninės Hematologijos ir onkologijos klinikos konferencijos metu pasidalijo džiugia naujiena – Kauno klinikos tapo aktyvia Europos leukemijos tinklo nare. Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius džiaugiasi nauja galimybe: „Būdama šio tinklo nare, ligoninė gali susipažinti su leukemijos gydymo naujovėmis ir jas įdiegti praktikoje“.

Gydytoja genetikė dr. V. Ašmonienė pabrėžia, jog Kauno klinikos turi reikiamą infrastruktūrą, įrenginius, jauną iniciatyvų kolektyvą bei stiprius tarptautinius partnerius. „Akivaizdu, jog genetiniai tyrimai tampa vis svarbesne medicinos praktikos dalimi ne tik onkologijoje, bet ir kitose srityse: endokrinologijoje, neonatalogijoje, akušerijoje“.

Genetikos ir molekulinės medicinos klinikoje šiuo metu veikia trys laboratorijos, kuriose atliekami plataus spektro genetiniai tyrimai: citogenetiniai, molekuliniai citogenetiniai ir molekuliniai genetiniai – jų nauda neabejotina ligų diagnostikai.

Kauno klinikų informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: vėžys, genetika
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų