Antradienis, 2025.04.15
Reklama

Į Respublikinę Šiaulių ligoninę atkeliavo socialinė akcija „Aplenk ligą“

Zita Katkienė | 2015-10-19 14:23:26

Spalio 14 dieną Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atidaryta socialinės akcijos „Aplenk ligą“ fotografijų paroda, raginanti žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata. Akcijos ambasadoriais tapę garsūs Lietuvos sportininkai kviečia nemokamai išsitirti dėl vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų, sveikai gyventi, laiku apsilankyti pas gydytojus, dalyvauti nemokamose ligų prevencijos programose.

Paroda
Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus laikinai einantis vyr. slaugos administratorės pareigas Laima Klimaitienė apžiūri parodą. Zitos Katkienės nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijoje pristatyta ir po visą Lietuvą keliaujanti socialinės akcijos „Aplenk ligą“ fotografijų paroda nuo šių metų rugsėjo pradėta eksponuoti Šiaulių teritorinės ligonių kasos veiklos zonos gydymo įstaigose. Prie šios socialinės akcijos sutiko prisidėti nemažai Šiaulių ir Telšių apskričių ligoninių, pirminės sveikatos priežiūros centrų ir ambulatorijų.

Akcijos iniciatoriai – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Akcijos „Aplenk ligą“ ambasadoriai:

Edvinas Krungolcas –  penkiakovininkas, pasaulio ir Europos čempionas, olimpinių sidabro ir bronzos medalių laimėtojas,

Andrejus Zadneprovskis – penkiakovininkas, pasaulio ir Europos čempionas, olimpinių žaidynių olimpinių sidabro ir bronzos medalių laimėtojas,

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – penkiakovininkė, olimpinė ir pasaulio čempionė,

Donata Vištartaitė – irkluotoja, Europos ir pasaulio čempionė,

Ieva Serapinaitė – penkiakovininkė, pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė,

Vladislavas Sosnovskij – penkiakovininkas, Lietuvos ir Lietuvos žaidynių čempionas.

Užbėga ligai už akių

Nemokamose ligų prevencijos programose dalyvavę žmonės užbėga už akių rimtoms ligoms. Ankstyva ligų diagnostika leidžia atlikus nedideles intervencijas arba paskyrus gydymą išvengti labai skaudžių padarinių. Pavyzdžiui, nustačius nulinės arba pirmos stadijos gimdos kaklelio vėžį arba atlikus mamogramą – pirmos stadijos krūties vėžį, po trumpalaikio gydymo moteris grįžta į visavertį gyvenimą, nelieka jokių padarinių.

Tokie tyrimai, pasak Šiaulių teritorinės ligonių kasos vadovo Remigijaus Mažeikos, atliekami PSDF lėšomis, taigi yra nemokami.

„Jei žmogus patenka į amžiaus grupę asmenų, galinčių dalyvauti prevencinėse programose, visos paslaugos teikiamos nemokamai. Į nustatytas amžiaus grupes nepakliūnantiems tyrimai taip pat atliekami nemokamai, jei asmuo turi sveikatos problemų“, – pažymėjo R. Mažeika.

Vis dėlto, statistika rodo, kad iš tiesų nedaug žmonių pasinaudoja nemokamomis ligų prevencijos programomis. „Siekiame, kad asmenys kuo labiau rūpintųsi savo sveikata. Ne tik šeimos gydytojas turėtų kviesti dalyvauti prevencinėse programose, bet ir pats žmogus turėtų aktyviai dalyvauti“, – sakė Šiaulių teritorinės ligonių kasos vadovas.

Finansuojamos 6 programos

Šiuo metu Privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis yra finansuojamos šešios prevencinės programos.

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių, apmokamų iš PSDF biudžeto lėšų, programoje gali dalyvauti moterys nuo 25 iki 60 metų. Šios programos priemonės taikomos kas trejus metus.

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų. Joje moterys gali dalyvauti kas dvejus metus.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa skirta asmenims nuo 50 iki 74 metų. Šioje programoje asmenys gali dalyvauti kas dvejus metus.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa skirta vyrams nuo 50 iki 75 metų ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai serga priešinės liaukos vėžiu. Šioje programoje vyrai gali dalyvauti kas dvejus metus.

Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programoje gali dalyvauti vyrai nuo 40 iki 55 metų ir moterys nuo 50 iki 65 metų.

Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis finansavimo programa skirta vaikams nuo 6 iki 14 metų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Skauda galvą: ar įmanoma sumažinti skausmą natūraliais būdais?
Galvos skausmas dažnai užklumpa netikėtai ir gali visiškai sujaukti dienos planus. Tokiomis akimirkomis daugelis žmonių...
Net ir mažamečiams tenka šalinti dantis: kodėl situacija tokia bloga
Lietuvoje ėduonis tarp vaikų jau ne vienerius metus laikomas tylia epidemija. Vos poros metų sulaukusiems mažyliams tenk...
Negydoma migrena gali tapti nuolatine palydove: kuo ji skiriasi nuo paprasto galvos skausmo
Migrenos simptomai apsunkina kasdienę veiklą ir dažnai priverčia atsitraukti nuo įprastų darbų. Jos sukeltas skausmas pa...
Reabilitacijos gydytojas: reabilitacija yra juodas darbas, bet jis išlaisvina iš skausmo
„Pacientai privalo įdėti daug pastangų, sunkiai dirbti fiziškai, o mes dirbame juos motyvuodami ir įtikindami, paa...
Gydytojas psichiatras apie depresiją be antidepresantų
Greitai susirandame informaciją, greitai atsiduriame kitame pasaulio krašte, greitai atliekame darbus, greitai susipažįs...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų