Klausimas. Mano sūnus, kuriam dabar 25 metai, nuo pat gimimo buvo silpnesnės sveikatos, nei kiti. Gimė labai mažo svorio (nesiekė net 3 kg) ir turėdamas įgimtą raumenų laisvumą. Masažai, pratimai padėjo jam sustiprėti ir užaugo gana aukštas, sveikas vaikinas. Maždaug prieš trejus metus išniro kairės rankos alkūnės sąnarys, po to - peties sąnarys (tos pačios rankos) ir pasikartojo jau tris kartus. Kreipėmės dėl konsultacijos į specialistus, patarė ruoštis operacijai. Mes su tuo susitaikėme ir ėmėme tam ruoštis, tačiau nutiko dar vienas netikėtas dalykas, t.y. plaukiant išniro dešinės rankos peties sąnarys. Kokių priemonių mums reikėtų imtis, kad galėtume pagerinti susidariusią keblią situaciją? O gal tai progresuojančios ligos požymis? Patarkite, kaip reikėtų elgtis ir kas galėtų suteikti mums profesionalią pagalbą. Ona
Atsako gydytojas ortopedas traumatologas Viktoras Šileikis
Per tuos 25 metus jau turbūt išgirdote nemažai gydytojų patarimų, žinote, kad esant šiam sutrikimui - sąnarių ir jų kapsulių nestabilumui - nepatartinas aktyvus sportas, o fizinį darbą, kuriam reikalingi aktyvūs judesiai, reikia dirbti labai atsargiai.
Konsultaciją, ištyrę raumenų funkciją, tonusą, Jums suteiks ortopedai, kineziterapeutai. Ar liga progresuoja – sunku pasakyti, gal tiesiog pasikeitė gyvenimo būdas.
Manau, kad sūnui kasmet turi būti taikoma stacionarinė reabilitacija. Šį klausimą turite aptarti su šeimos gydytoju, kineziterapeutu, išsiaiškinę, ar ligonių kasa kompensuoja reabilitacijos išlaidas.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.