Ketvirtadienis, 2025.04.10
Reklama

Įkurtuvėse Klaipėdoje – Europos ištyrimo dėl ŽIV ir hepatito savaitės startas

Genovaitė Privedienė | 2015-11-23 13:00:28

Penktadienį asociacija „Pozityvus gyvenimas“, kuri rūpinasi pagalba ŽIV pacientais ir rizikos grupės asmenimis Klaipėdoje, pradėjo savo veiklą naujai įsteigtame konsultaciniame socialinių paslaugų centre Taikos pr. 107. Čia simboliškai buvo duotas Europos ištyrimo dėl ŽIV ir hepatito savaitės startas.

Konsultacinio centro atidarymas
Iš kairės: psichikos sveikatos slaugytoja Audronė Kviekšienė, savanorė Nijolė, asociacijos vadovas Jurgis Andriuška. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Įgyvendino svajonę

Asociacijos savanoriai, savo rankomis susiremontavę iš Klaipėdos miesto savivaldybės išsinuomotas patalpas, džiaugiasi, kad farmacijos kompanijos GILEAD Lenkijos atstovybės paramos dėka pavyko įgyvendinti savo svajonę. Pagaliau yra vieta, į kurią konsultacijos, palaikymo ar nemokamų apsaugos priemonių galės užsukti kiekvienas, kuriam tai aktualu. Ne paslaptis, kad daugelis rizikos grupės asmenų nežino, kur kreiptis dėl išsityrimo, gydymo, todėl dažnai į gydytojų akiratį patenka per vėlai ar nebaigę gydymo dingsta iš jo. Vieta, kur jie bet kada galėtų ateiti, jiems tiesiog būtina.

Deja, centro savanoriai svečių iš savivaldybės, Visuomenės sveikatos centro ir kt. įstaigų, kurios atstovai buvo kviesti, nesulaukė. Gal sutrukdė lietus?..

Svarbi pagalba kiekvienam

„Kviečiame visus, ypač jaunimą, kuris socialiai neužtikrintas, neturi pajamų, mėgsta eksperimentuoti su savo sveikata, vartoja svaigalus, narkotikus ir pan.“, - kviečia asociacijos vadovas Jurgis Andriuška, pats jau ne vienerius metus gyvenantis su ŽIV diagnoze.

„Žmonės varžosi kreiptis į gydytoją, kad išsitirtų dėl ŽIV („Ką apie mane pagalvos?“), vengia stovėti eilėse, laukti konsultacijos. Problema jiems nueiti net į vaistinę. Todėl toks kabinetas labai reikalingas. Čia gali ateiti visi, kas nori, kam kyla bet kokių klausimų, ir gauti ne tik informaciją, bet ir palaikymą“, - sako asociacijai talkinanti Priklausomybės ligų centre dirbanti psichikos sveikatos slaugytoja Audronė Kviekšienė.

Aktyvistė ponia Nijolė į asociacijos veiklą įsitraukė pati susidūrusi su informacijos, psichologinės paramos problemomis, kai ŽIV buvo diagnozuotas artimam žmogui. Asociacija suteikė pagalbą, kurios jai reikėjo - o šiandien ji pati padeda kitiems, nes žino, kaip tai yra svarbu.

Savanoriai
Savanoriai į konsultacinį centrą kviečia visus, kuriems reikalinga informacinė ar psichologinė pagalba. © Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Galima išsitirti nemokamai

Taigi Europos ištyrimo dėl ŽIVir hepatito savaitės startas jau duotas. Greituosius testus žmogaus imunodeficito viruso antikūnų nustatymui klaipėdiečiai gali atlikti iki lapkričio 27 dienos. Tam patalpas šiemet suteikė Klaipėdos sveikatos priežiūros centras (Taikos per. 76, 418 kabinetas).

Centro savanoriai atkreipia dėmesį į tai, jog nors greitieji testai gali būti atliekami net namų sąlygomis (jie laisvai parduodami vaistinėse), tačiau įstatymai neleidžia jų atlikti konsultaciniame kabinete – reikalauja higienos paso, licencijos verstis medicinos praktika.

„Absurdas: žmogus, nusipirkęs greitąjį testą, gali jį pasidaryti mieste ant suoliuko, tačiau kreiptis į profesionalią slaugytoją, dirbančią konsultaciniame centre, jis negali. Jis turi eiti į polikliniką, o ten sunku surasti, kas tą testą atliktų“, - pasakoja centro „šeimininkai“. Jų viltis – pasiekti, kad įstatymas būtų sušvelnintas pačių rizikos grupių asmenų labui. Neabejojama, kad į konsultacinį kabinetą jie kreiptųsi daug mieliau – čia nebūtų eilių, būtų išsaugotas žmogaus privatumas, o jei testo rezultatas būtų teigiamas, čia pat būtų suteikta visa reikalinga informacija ir psichologinė paspirtis.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Psichologė apie vaikystę su kalte, gėda ir pykčiu
„Mes juk savo vaiką mylim. Žiūrėkit, jis pavalgęs, aprengtas, net telefoną turi“, – aiškina nuo alkoho...
Antsvorio ir nutukimo dilema: tik estetinė problema ar rimtas pavojus sveikatai?
Gyventojų apklausos duomenys rodo, kad daugiau nei pusė (52 proc.) žmonių, turinčių antsvorio ar nutukę, patyr...
​Ministrė: už valstybės apmokėtas gydymo paslaugas pacientai neturi primokėti
Sveikatos apsaugos ministerijoje trečiadienį per spaudos konferenciją pristatyti įstatymų pakeitimai, kurie turėtų užtik...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas