Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Ilgalaikio streso terapija eteriniais aliejais

patisau.lt | 2013-07-29 10:03:55

Nors esame pratę augalus suvokti kaip švelnius vaistus, žinynuose nurodytu būdu veikiančius ligą, tradicinė kinų medicina augaluose įžvelgia ir kur kas subtilesnių galių, gebančių subalansuoti mūsų energetinį kūną. Būtent todėl sutrikus emocinei ir dvasinei pusiausvyrai išmintingai pasitelkta aromaterapija gali sušvelninti tokius skaudulius, kaip nerimas, baimė, nepasitikėjimas ir net depresija.

Ramunės
Ramunėlių eterinis aliejus gydo įžeistą ego, tinka tiems, kurie yra paniurę, irzlūs, nepatenkinti gyvenimu. Aušrinės Sinušaitės nuotr.

Depresijos kilmė paprastai siejama su kurio nors iš penkių elementų – Medžio, Ugnies, Žemės, Metalo, Vandens – sutrikimu. Kiekvieno elemento pažeidimas sukelia skirtingas destruktyvias emocijas, tad iš jų galime spręsti, kuriame jų slypi bėda. Pasitelkus augalų eterinius aliejus ir jų kompozicijas, pavyksta atkurti pirminį elementų balansą – tam tinka masažai, kvapnios vonios, aplikacijos.

Medžio elemento disbalansas

Pagal kinų mediciną būtent kepenys yra atsakingos už sklandžią gyvybinės energijos či tėkmę, kuri palaiko mūsų emocinę gerovę. Harmoningas či energijos tekėjimas – tai subalansuotos emocijos, ramybė, darna, gebėjimas susidoroti su sunkiomis patirtimis, jose neužstrigti.

Tačiau būna, kad neigiamos emocijos užsitęsia. Tuomet atsiradusi įtampa blokuoja gyvybinės energijos tėkmę ir, jei tai tampa kasdienybe, žmogų ima kamuoti depresija.

Ilgalaikio streso sukelta depresija yra būdinga daug dirbantiems ir ambicingiems žmonėms, kurie staiga praranda polėkį ir motyvaciją. Patirdami chronišką įtampą ir keldami didžiulius reikalavimus sau jie galiausiai nebepajėgia kovoti, liaujasi stengtis ir panyra į neviltį. Netekę tikslo ir vizijos jie tarsi sugriūna viduje, prarasdami tikėjimą savimi ir galimybe atsitiesti.

Bergamotės eterinis aliejus palengvina či energijos tėkmę, mažina nervinę įtampą ir tinka esant užsitęsusio streso bei užslopintų emocijų atvejais. Panašiai veikia saldusis apelsinas ir mandarinas, kurie sklaido negatyvias mintis, teikia tauraus džiugesio ir tarsi pažadina vidinį vaiką.

Nerolio eterinis aliejus balansuoja či energiją ir ramina protą. Jis ypač tinka nervinio ir emocinio išsekimo atvejais. Padeda pažadinti užslopintas emocijas ir jas paleisti, moko įveikti širdgėlą, gėdą ir pyktį.

Ramunėlių eterinis aliejus rekomenduojamas tiems, kurie yra paniurę, irzlūs, nepatenkinti gyvenimu ir kitais žmonėmis. Ramunėlė gydo įžeistą ego ir išlaisvina sielą iš jo tironijos.

Šlamučių eterinis aliejus taip pat geba išnarplioti užslopintų emocijų suveltą depresijos mazgą. Jis pravers tiems, kurie pyktį nukreipė į save, dėl to kenčia vidinį kartėlį.

Kraujažolės eterinis aliejus palankus žmonėms, kurių negatyvumas ir depresija atsirado iš nuolatinio jautimosi auka. Jis padės užgyti nuoskaudoms ir atsiverti.

Nardų eterinis aliejus naudojamas tuomet, jei depresija kilo dėl žemos žmogaus savivertės. Save nuolat smerkiančiam žmogui nardas grąžina tinkamą savęs suvokimą, gerumą ir didžiadvasiškumą.

Pagal Gabriel Mojay „Aromatherapy for Healing the Spirit“

patisau.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gydytojas psichiatras apie depresiją be antidepresantų
Greitai susirandame informaciją, greitai atsiduriame kitame pasaulio krašte, greitai atliekame darbus, greitai susipažįs...
Ką daryti užsidegus telefonui ar elektriniam paspirtukui
„Ličio jonų bateriją galima prilyginti sprogstamajam užtaisui. Ji saugi, bet reikia žinoti, kaip su ja elgtis&ldqu...
Nemalonioms problemoms – greitas, modernus ir efektyvus gydymas
Kai kuriuos simptomus esame linkę ignoruoti, atidėliojame ir apsilankymą pas specialistą. Į šią kategoriją greičiausiai...
Velykų simbolis – margutis: kaip dažyti, kad kiaušiniai nesukeltų sveikatos problemų?
Artėjant Velykoms daugelis ieško įmantrių ir originalių margučių dažymo būdų – nuo daržovių nuovirų iki ryškių orn...
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų