2016 m. atliktas Bendrosios populiacijos tyrimas atskleidė, kad dauguma (72,9 proc.) rūkiusių ar rūkančių tyrimo dalyvių teigė mėginę mesti rūkyti: iš jų 26,4 proc. pavyko mesti rūkyti; 46,5 proc. mėgino nesėkmingai; 11,8 proc. pripažino, kad norėtų pamėginti mesti rūkyti, nors to niekada nėra bandę. Šie duomenys iliustruoja didelį motyvavimo asmenis nerūkyti bei pagalbos rūkantiems atsisakyti šio žalingo įpročio poreikį.
Kaip teigia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas, Gražina Belian, siekis, kad nuo tabako priklausomi asmenys sulauktų pagalbos – vienas svarbiausių departamento prioritetų šiais metais, o viena iš priemonių, mažinančių tabako vartojimą, yra rūkančiųjų motyvacijos mesti rūkyti didinimas.
Departamentas, siekdamas šiuolaikiškai spręsti minėtus iššūkius, atnaujino interaktyvią ir mobiliesiems įrenginiams pritaikytą interneto svetainę nerukysiu.lt, skirtą rūkantiems asmenims, norintiems atsisakyti šio žalingo įpročio, taip pat skirtą motyvuoti asmenis nerūkyti. Svetainėje galima rasti interaktyvius testus, padedančius sužinoti rūkančiojo tipą bei priklausomybės laipsnį, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai ir pokyčius metus rūkyti, rubriką apie el. cigaretes bei interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur kreiptis pagalbos metant rūkyti. Šioje interneto svetainėje taip pat galima pasikonsultuoti su specialistais.
„Departamentas džiaugiasi, jog interneto svetainė kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio ir lankytojų aktyvumo. Šiemet svetainėje jau apsilankė daugiau nei 20 tūkst. lankytojų, didžioji dalis lankytojų (80 proc.) yra nauji. Tai rodo, jog svetainės turinys yra aktualus. Atsižvelgiant į tai, kad svetainė yra unikali Lietuvoje, tikslinga daug dėmesio skirti jos viešinimui ir populiarinimui, ieškant būdų, kaip pritraukti lankytojus patraukliu dizainu ir aktualiu turiniu“, – teigė G. Belian.
Didžioji dalis lankytojų interneto svetainėje domėjosi informacija, kaip mesti rūkyti, kokia yra rūkymo žala sveikatai bei kaip įveikti rūkymo badą. Svarbu paminėti ir tai, kad feisbuko paskyros įrašai pasiekia daugiau nei 6000 naudotojų per savaitę.
NTAKD kviečia apsilankyti interneto svetainėje nerukysiu.lt arba prisijungti prie feisbuko paskyros facebook.com/nerukysiu.lt ir kasdien skaityti motyvuojančias žinutes, jomis dalintis su draugais.