Šeštadienis, 2025.04.12
Reklama

Įrengti žiemai pritaikyti nameliai COVID-19 mėginiams imti

Šaltinis: vlmedicina | 2020-11-13 14:37:43

Vilniuje, Kaune ir Tauragėje įrengti specialūs COVID-19 mėginiams imti skirti laikini nameliai, kuriuose per parą priimama per 350 žmonių. Šaltuoju metų laiku veikti pritaikyti statiniai padeda išvengti viruso platinimo rizikos gydymo įstaigose, todėl jos šį sprendimą vadina pasiteisinusiu ir, esant poreikiui, ateityje planuoja tokių namelių įrengti daugiau.

Medikas moteriai iš gerklės ima mėginį
Laikinuose nameliuose paimami mėginiai COVID-19 ligai diagnozuoti.

Pasak Lauros Penikienės, medicinos klinikų tinklo „InMedica“ vykdančiosios direktorės, didelę besitiriančiųjų dalį sudaro keliautojai – vykstantys į poilsines keliones arba į komandiruotes užsienyje, taip pat šalyje besimokantys ar dirbantys užsieniečiai.

„Vykstant į šalis, į kurias kelionės leidžiamos, reikalingi sertifikatai, kad žmogus neserga COVID-19, jie leidžia išvengti testavimo atvykus į tą šalį. Pavyzdžiui, Kretoje testuojami visi atvykusieji, nebent jie pateikia ne senesnį nei 48 val. sertifikatą apie savo šalyje atliktą testą. Sulaukiame ir daug žmonių, kurie nejaučia simptomų, nėra turėję žinomo kontakto su sergančiu, bet nori pasitikrinti „dėl šventos ramybės“, – aiškina pašnekovė.

Pasak L. Penikienės, norinčiųjų išsitirti kiekiai nuolat auga, o atskiromis dienomis ar savaitėmis srautai priklauso ir nuo Vyriausybės sprendimų, ir nuo karantino sąlygų, ir nuo draudimo arba leidimo keliauti.

Molekuliniai PGR tyrimai atliekami trijose klinikose, testuotojų komandos dirba kasdien ir vidutiniškai per parą paimama apie 350 mėginių. Profilaktiškai savo darbuotojus nori patikrinti ir įmonės, ypač nedidelės, kuriose dirba kelios dešimtys žmonių, jei ten fiksuojami pavieniai susirgimų atvejai. Testai atliekami ir klinikų personalui bei pacientams, kuriems numatytos įvairios procedūros ar planinės operacijos.

Klinikos vadovės teigimu, pacientams rūpi, jog mėginiai būtų imami saugiomis sąlygomis, tinkamai dezinfekuotose, vėdinamose ir nuo bendro žmonių srauto atskirtose patalpose. Dėl to „InMedica“ prie trijų Vilniuje, Kaune ir Tauragėje esančių klinikos padalinių įrengė laikinus namelius, skirtus būtent COVID-19 mėginiams imti.

„Didžioji dalis patalpų sveikatos įstaigose niekada nebuvo pritaikyta tokiems ūmiems infekcinių ligų protrūkiams, kokį išgyvename dabar. Nėra tinkama, jei mėginiai virusui nustatyti imami tuose pačiuose kabinetuose, kur kiti pacientai atvyksta atlikti profilaktinių tyrimų, lankosi mamos su kūdikiais, lėtinėmis ligomis sergantys vyresnio amžiaus žmonės, net ir besiimant visų būtinų saugumo priemonių.

Todėl ir nusprendėme, kad mėginių ėmimas turi vykti klinikos teritorijoje, bet ne jos patalpose. Vasarą tai darėme specialiai tam kieme pastatytose palapinėse, o atėjus rudeniui teko prisitaikyti prie oro sąlygų ir įsirengti laikinus namelius“, – pasakoja L. Penikienė.

Procedūrinis namelis

Nuomos pagrindu įsigijusi šiuos laikinus statinius, klinika juos pritaikė mėginių ėmimui. Patalpos čia šildomos, ventiliuojamos, kokybiškai apšviestos. Mėginius ima atskirai suformuotos darbuotojų komandos, kurios nesusitinka su kitu klinikų medicinos personalu, tad srautai nesimaišo. Tarp pacientų priėmimo nameliai išvėdinami, maksimaliai išdezinfekuojami visi paviršiai.

L. Penikienė tokį sprendimą vadina pasiteisinusiu, nes kasdien šalyje fiksuojant tūkstantinius susirgimus dėmesio žmonių saugumui per daug būti negali, o gydymo įstaigos, jos manymu, yra vieta, kur pacientas bet kokiai bėdai ištikus turi jaustis esantis patikimose rankose.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas