Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Iš prekybos tinklo surinkta ir sunaikinta daugiau kaip 600 kg nesaugaus medaus

vlmedicina.lt | 2014-10-09 09:53:56

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad surinkta iš rinkos ir saugiai sunaikinta daugiau nei 600 kg „Žiedų medaus Maxima Favorit“ (partijos Nr. MF70020140718), jame nustačius antibiotikų liekanų. Pagal galiojančius teisės aktus, meduje neturi būti jokių farmakologinių medžiagų, pesticidų ar kitų teršalų liekanų.

Šviežias medus
Algirdo Kubaičio nuotr.

Nesaugaus medaus partija nustatyta atliekant planinius patikrinimus prekybos tinkluose. Ištyrus 66 mėginius Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, viename jų aptikta antibiotikų sulfonamidų grupės preparato sulfametoksazolo (48,3 µg/kg).

Pradėjus skubų tyrimą, nustatyta, kad nesaugaus medaus „Žiedų medus Maxima Favorit“ partija buvo išplatinta „Maxima LT“, UAB parduotuvių tinkle Lietuvoje ir Estijoje. Šio produkto gamintojas – UAB „Medaus pirkliai“ (A. Juozapavičiaus pr. 7, Kaunas).

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymu, iš prekybos tinklo nedelsiant surinkti 904 „Žiedų medaus Maxima Favorit“ indeliai (išfasuoti po 700 g, iš viso 632,8 kg), kurie saugiai sunaikinti.

Vartotojai, įsigiję „Žiedų medaus Maxima Favorit“ (partijos Nr. MF70020140718), išfasuoto indeliuose po 700 g, gali jį grąžinti pardavėjams ir atgauti už nesaugų produktą sumokėtus pinigus.

Apie šį atvejį Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF informuota Europos Komisija ir kitų Europos Sąjungos valstybių atsakingos institucijos. Medžiaga dėl nesaugaus produkto pateikimo rinkai bus perduota Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

UAB „Maxima LT“ Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorės Deimantės Mitkuvienės komentaras:

„Maxima“ jau nebeprekiauja šios partijos medumi. Gavus informaciją apie tai, kad žiedų medaus „Maxima Favorit“ sudėtyje gali būti neleistinų priedų, medus buvo skubiai išimtas iš prekybos ir sugrąžintas gamintojui.

„Maxima“ prioritetinį dėmesį skiria produktų saugumui bei kokybei. Tad šio, kaip ir bet kokio kito produkto, gaminamo tinklo užsakymu, tiekimo procesas yra griežtai kontroliuojamas. Prieš pradedant produkto tiekimą, įsitikinama tiekėjo patikimumu ir galimybėmis užtikrinti produkto saugą bei kokybę: tiekėjo visuomet prašoma pristatyti visus reikiamus produkto saugą bei kokybę patvirtinančius dokumentus, o kilus neaiškumams, ir dokumentus, patvirtinančius apie papildomai tiekėjo atliktus produkto tyrimus. Tokius dokumentus šio medaus gamintojo - UAB „Medaus pirkliai“ buvo paprašyta pateikti ir šįkart.

Papildomai šio produkto saugą bei kokybę kontroliuoja ir tinklo kokybės ekspertai. Nacionaliniame rizikos vertinimo institute periodiškai tiriamos tam tikros šio medaus partijos.

Išties sunku įvardinti priežastis, kodėl vienos iš partijų natūralaus produkto – medaus sudėtyje atsirado neleistinų priedų. Priežasčių bus ieškoma visoje tiekimo grandinėje: nuo bitininkų, iš kurių surenkamas medus, iki gamintojo. Remiantis išvadomis, bus imtasi papildomų prevencinių priemonių, kad ateityje tokie atvejai nepasikartotų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gydytojas psichiatras apie depresiją be antidepresantų
Greitai susirandame informaciją, greitai atsiduriame kitame pasaulio krašte, greitai atliekame darbus, greitai susipažįs...
Ką daryti užsidegus telefonui ar elektriniam paspirtukui
„Ličio jonų bateriją galima prilyginti sprogstamajam užtaisui. Ji saugi, bet reikia žinoti, kaip su ja elgtis&ldqu...
Nemalonioms problemoms – greitas, modernus ir efektyvus gydymas
Kai kuriuos simptomus esame linkę ignoruoti, atidėliojame ir apsilankymą pas specialistą. Į šią kategoriją greičiausiai...
Velykų simbolis – margutis: kaip dažyti, kad kiaušiniai nesukeltų sveikatos problemų?
Artėjant Velykoms daugelis ieško įmantrių ir originalių margučių dažymo būdų – nuo daržovių nuovirų iki ryškių orn...
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų