Harvardo mokslininkų pasiekimas sukėlė revoliuciją, kuri prilyginama antibiotikų atradimui. Iš kamieninių embriono ląstelių buvo išaugintos ir persodintos sveikoms identiškos kasos B ląstelės, kurios visavertiškai funkcionavo ir gamino insuliną.
Jei šių ląstelių saugumas bus įrodytas, jos bus transplantuojamos, o sergantys 1 tipo diabetu pacientai galės užmiršti savo ligą. Be to, bus galima išvengti didelio skaičiaus insulino injekcijų ir su jomis susijusių komplikacijų, kurias sukelia netikslus insulino dozavimas.
1 tipo diabetas yra autoimuninis susirgimas, kurio metu kasos B ląstelės nustoja gaminti hormoną insuliną, reguliuojantį cukraus kiekį kraujyje. Insulino injekcijos metu absoliučiai tiksliai sureguliuoti įleidžiamo hormono kiekio neįmanoma, dėl to dažnos sunkios komplikacijos. Nors 1 tipo diabetas yra mažiau paplitęs tarp gyventojų ir sudaro tik 10 proc. visų diabeto atvejų, tačiau jis dažniau paliečia jaunus žmones.
Šiuo metu B ląstelių tyrimai yra ikiklinikinėje stadijoje, atliekami eksperimentai su primatais. O išaugintos kasos ląstelės sėkmingai gamina insuliną jau kelis mėnesius.
Tai vienas didžiausių regeneracinės medicinos pasiekimų, teigia specialistai.
Plačiau:
https://www.telegraph.co.uk/science/science-news/11151909/Cure-for-Type-1-diabetes-imminent-after-Harvard-stem-cell-breakthrough.html