Klausimas. Gruodžio 30 dieną išrovė protinį dantį kairėje pusėje, apačioje. Leido nemažai vaistų. O liežuvio nutirpimas nepraeina. Manyčiau, net padidėjo. Dar vakar tik galiukas tirpo, o dabar visas. Rimantė, 25 m.
Atsako Kauno Dainavos poliklinikos gydytojas odontologas Darius Žebrauskas
Anestetiko veikimas priklauso ne vien nuo jo koncentracijos, tačiau ir nuo to, kaip tiksliai jis yra suleidžiamas. Paprastai, tiksliai suleidus ir rovimo procedūrai trunkant iki 15min. bei nesant pūlingo uždegimo aplink danties šaknį, papildomai leisti anestetikų nebereikia. Leidimo metu svarbu du aspektai - tikslumas bei adatos diametras. Kuo adata plonesnė, tuo ji mažiau traumuoja audinius ir net pataikius į nervo kamieną liekamieji reiškiniai (ilgalaikis aptirpimas, apsunkintas žiojimasis) nebus tokie ryškūs ir ilgalaikiai. Su didesnio diametro adatomis, kurios dažniausiai esti prie vienkartinių plastmasinių švirkštų, vaistų leidimas yra skausmingesnis, audiniai traumuojami labiau, sunkiau tiksliai pasirinkti kryptį. Adatai pataikius į nervo kamieną, dažniausiai pajuntamas tarsi staigus elektros impulsas toje vietoje. Vėliau, besitęsiant liežuvio ar lūpos užtirpimui, apsunkintam išsižiojimui, konstatuojama situacija, kai jaučiami simptomai po traumuoto nervinio audinio, leidžiant anestetikus. Tai - gana dažna komplikacija, atliekant vietinį nuskausminimą. Gydant šią būklę yra skiriami B grupės vitaminų kompleksas (neurorubinas), skatinantis nervinio audinio regeneraciją, ir plečiantys kraujagysles vaistai (pvz., agapurinas), gerinantys nervo aprūpinimą deguonimi per kraują ir spartesnį gijimą. Kreipkitės į jus gydžiusį odontologą, jis, įvertinęs jūsų būklę, pritaikys gydymą.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.