Gal turite namie augintinių, pavyzdžiui, šunį ar katę? Tie, kas yra šiuos gyvūnus atidžiai stebėję, greit pajunta, kaip skiriasi jie vieni nuo kitų.
Štai – už lango liūtis, o šalia židinio guli jaukiai savo minkštoj “gūžtoj” susirietęs šuo. Pakelia galvą, apsidairo ir galvoja: “Kaip gera čia man. Šilta. Sausa. Ėdalas nuostabus, ir jo – kiek tik nori. Šeimininkas taip rūpinasi manimi, taip mane myli… Turbūt jis – dieviška būtybė!”.
Čia pat, netoliese, ant palangės tupi susirangęs katinas. Žiūri į lietų, murkia sau tylutėliai ir galvoja: “Kaip gera čia man. Šilta. Sausa. Ėdalas nuostabus, ir jo – kiek tik nori. Šeimininkas taip rūpinasi manimi, taip mane myli… Turbūt aš – dieviška būtybė!”.
Kasdieniniame gyvenime, taip pat ir darbe, mes irgi kartais galvojame ir elgiamės “katiniškai” ar “šuniškai”.
Kartą seminare pardavimo vadybininkams uždavėme klausimą: “Kas tu būtum savo darbo vietoje, jeigu būtum … gyvūnas?”. Buvo ir “kačių”, ir “šunų”, ir kitokių. O kai klausimą pakartojome atvirkščiai: „Prie kurio pardavėjo-konsultanto prieičiau, jei salone vaikštinėtų “šunys”, “katės” ir kitokie gyvūnai?”, visi kaip vienas labai greit atsakė: “Teiraučiausi šuns”. Kažin – kodėl?
Eglė Masalskienė