Ar būna, kad nubundate paryčiais, nors to visai nereikia, ir niekaip nebegalite užmigti?
Oksfordo neurologas Russel Foster tikina atradęs būdą, kaip išvengti šio ne tik miegui, bet ir visos laukiančios dienos kokybei itin nepalankaus reiškinio, - skelbia dailymail.co.uk. Mokslininkas teigia, kad nepertraukiamą nakties miegą gali užtikrinti dantų valymas tamsoje. Ar bent jau prietemoje.
Neurologas atkreipė dėmesį į vonios kambario šviestuvų ryškumą - esą būtent ryški vonios kambario šviesa, stipriai besiskirianti nuo kitose namų patalpose vyraujančios vakaro prietemos, išbudina organizmą kaip tik tuomet, kai žmogus ruošiasi eiti miegoti.
Pasak mokslininko, žmogaus organizmui būdinga tam tikra reakcija į šviesos lygį - priklausomai nuo to, švinta ar temsta, keičiasi ir natūralūs organizmo poreikiai - išsibudiname arba apsnūstame. Tačiau dirbtiniai šviesos šaltiniai šias reakcijas gerokai išbalansuoja: slopina už miegą atsakingus smegenų neuronus ir hormono melatonino gamybą bei aktyvina budrumą lemiančių hormonų gamybą.
Kaip aiškina profesorius R. Foster, visas poilsio ir budrumo „mechanizmas“ išsiderina tuomet, kai vakare žmonės, norėdami atsipalaiduoti, nusiteikti poilsiui, įprastai namuose prigesina šviesas, įjungia naktinius šviestuvus ar stalines lempas ir staiga, visai prieš pat miegą, nueina valytis dantų į ryškios šviesos nutviekstą vonios kambarį.
Mokslininko nuomone, tokie šviesos kontrastai išties trikdo ir jų išvengti galėtų padėti, pavyzdžiui, specialūs vonios kambario šviestuvai, kuriuose būtų galimas nakties režimo nustatymas.
Ieškoti būdų, kaip spręsti miego sutrikimų problemas, mokslininką paskatino kitas tyrimas, atskleidęs, kad milijonai suaugusių britų kasnakt miega vos 5 valandas, o miego trūkumas lemia tokias sveikatos problemas, kaip nerimas, depresija, diabetas ar širdies ligos.