Trečiadienis, 2024.12.18
Reklama

Joga paskatino praturtinti gyvenimą laipiojimu uolomis

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2014-04-04 09:34:35

Klaipėdietė Anastasija Teriochina prieš trejus metus užsiiminėti joga pradėjo vien iš smalsumo, sužinojusi, jog ja susidomėjo bičiulė. O šiandien ji jau su džiugesiu konstatuoja, kad joga ne tik pagerino savijautą, bet padėjo atberti duris į itin jai įdomią sritį – laipiojimą uolomis.

 

Anastasija Teriochina
Anastasija Teriochina. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Jokių sveikatos problemų neturėjusi 21 metų mergina, pradėjusi daryti jogos pratimus, pajuto, kaip pratimų metu dirba visas kūno raumenynas.

„Sustiprėjau pati, tapau lankstesnė, sausgyslės, raiščiai pasidarė stipresni, atsirado raumenukų. Po to atėjo ir moralinis pasitenkinimas, nes nusiraminimą teikia ir bendravimas klube, ne vien jogos ar kvėpavimo pratimai. Tai iš dalies pakeitė gyvenimą, nes atėjo ramybė, pusiausvyra. Gyvenimas dabar ir ramesnis, ir įdomesnis. Ir anksčiau, atrodo, jauteisi gerai, bet nepalyginsi su puikia dabartine savijauta“, - jogos privalumus vardijo Anastasija.

Intensyvios treniruotės truko dvejus metus. Dabar ji į klubą ji užsuka rečiau, nes su jogos pagalba sustiprėjusi išdrįso pradėti laipioti uolomis.

„Laipiojant, kaip ir atliekant jogos asanas, dirba visos raumenų grupės, o tai man ypač tinka. Tik laipiojimas man pasidarė įdomesnis, nes nėra ribų tobulėti, yra tokia trasų įvairovė, kur galiu panaudoti kūno jėgą, lankstumą, tvirtumą. Vyksta visokios varžybos, todėl tenka nemažai bendrauti su bendraminčiais, važinėtis“, - pasakoja mergina.

Jogos ir laipiojimo treniruotės, sako Anastasija, prisidėjo ir prie pasiruošimo gimdyti: „Nešioti vaiką daug lengviau, kai turi ne riebalų, o raumenų sluoksnį. O gimdant labai padėjo išmoktas taisyklingas kvėpavimas“.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų