Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Judėjimo negalią turintiems studentams – palankesnė studijų aplinka

www.lrt.lt | 2014-02-13 17:10:15

Lietuvos studentų sąjungos atlikto tyrimo duomenimis, tik kas ketvirta Lietuvos aukštoji mokykla yra visiškai pritaikyta asmenims su judėjimo negalia. Apklausa parodė, kad studentai su negalia renkasi tas mokymosi įstaigas, kurios pritaikytos jų poreikiams, o ne tas, kuriose jie norėtų studijuoti.

Negalia
Kauno klinikų nuotr.

„Padėtis šalies universitetuose ir kolegijose – kritinė. Pradėti reikėtų nuo to, kad netgi universitetų informacinė sistema nesutvarkyta. Studijuoti norintis specialiųjų poreikių studentas internete nesuras informacijos, ar universitetas teikia jam galimybę studijuoti, kaip reikės nuvažiuoti iki universiteto, kur gyventi, kur pasistatyti automobilį – tokios informacijos nėra. Jau nekalbant apie studijoms nepritaikytas darbo vietas – finansavimas per mažas, todėl nejudama pirmyn, – sako Lietuvos žmonių su negalia sąjungos administratorė Jurgita Masiulionytė. – Dabar Lietuvoje vyrauja įsitikinimas, kad neįgalieji – našta valstybei, pašalpų prašytojai, nėra supratimo, kad, jeigu neįgaliajam studentui bus sudarytos geros sąlygos gauti išsilavinimą, vėliau – darbo vietą, toks žmogus prašys mažiau pašalpų, neš naudą visuomenei“.

Pasak Lietuvos studentų sąjungos prezidento Pauliaus Baltoko, jų atliktas tyrimas parodė, kad neįgalieji yra linkę integruotis ir lygiaverčiai dalyvauti studijų procese: aktyvias studijų formas renkasi 71,79 proc. neįgalių studentų, iš kurių 57,74 proc. studijuoja nuolatinėse ir 14,05 proc. – dieninėse studijose. 2012 m. Į Lietuvos aukštąsias mokyklas studijuoti įstojo 266 studentai su specialiaisiais poreikiais: 170 į bakalauro ar profesinio bakalauro studijas, 56 į magistro studijas, 32 į vientisąsias bei 8 į doktorantūros studijas.

Norėdamas pagerinti esamą padėtį, Valstybinis studijų fondas (VSF) pradėjo vykdyti projektą „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“ ir paskelbė konkursą specialiai neįgaliesiems pritaikytų baldų universitetuose gamybai.

Projektui „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“ pagaminti reguliuojamo aukščio stalai su atlenkiamais stalviršiais pastatyti pagrindinėse universitetų bei kolegijų darbo vietose – auditorijose ir bibliotekose. Neįgaliesiems bei stuburo problemų turintiems studentams pritaikyti ergonomiški stalai leidžia pagal poreikį laisvai reguliuoti darbo vietos aukštį sėdint – tai itin svarbu žmonėms, sėdintiems neįgaliųjų vežimėlyje.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2013 metų gruodžio 9 dieną įteikė „Žinių ekonomikos įmonės 2013“ apdovanojimus įmonėms, savo veikloje sėkmingai pritaikiusioms ir naudojančioms mokslo pasiekimus, rašoma pranešime spaudai.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų