Sekmadienis, 2025.04.13
Reklama

„Jūsų mažas parašas gali padovanoti didelį gyvenimą“

vlmedicina.lt | 2012-11-05 09:39:15

Vėlų šeštadienio vakarą sostinės menų fabrike „LOFTAS“ vyko labdaringas švietėjiškas koncertas „Padovanok gyvenimą!”.

Loftas
Loftas

Asociacijos „Gyvastis“ dėka vilniečiai ir Vilniaus miesto svečiai pirmą kartą turėjo galimybę dalyvauti organų donorystei skirtame koncerte „Padovanok gyvenimą“. Asociacija „Gyvastis“ vienija žmones, gyvenančius persodintų inkstų, širdies, kepenų, plaučių dėka, taip pat tuos, kurie laukia transplantacijos. Vienas iš „Gyvasties“ tikslų – organų donorystės propagavimas, visuomenės švietimas organų donorystės tema.

Renginio metu už organų donorystę pasisakė žinomi žmonės. Tai šokėjas Šarūnas Kirdeikis, žurnalistas Saugirdas Vaitulionis, dizaineriai Robertas Kalinkinas, Rūta Rimšelienė ir visi atlikėjai. O jų, koncertuojančių labdaringais tikslais, „Lofte“ buvo visas būrys: gongų meistras Vyrenijus, Tomas Dobrovolskis, Jurgis Brūzga, Milda Arčikauskaitė ir Aurimas Driukas, Saulius Šemiotas, grupės „Proper Heat“, „Vulevu“, „Skyders“, „Timohi“, DJ Andy Nic & Saxtone.

Sekdami žvaigždžių pavyzdžiu bei paraginti koncerto vedėjo Juozo Liesio į renginį atvykę vilniečiai pildė anketas donoro kortelei gauti. Tarp pildančiųjų taip pat buvo žinomų veidų – donoro kortelę užpildė žurnalistė Skaiva Jasikevičiūtė, dainininkas Jurgis Brūzga, atlikėjas Saulius Šemiotas ir kiti.

Renginio metu buvo užpildyta lygiai 30 anketų donoro kortelei gauti. Daugeliui apsispręsti padėjo renginio metu pademonstruotas filmas „Už gyvenimą“ (rež. Sigita Gilienė).

„Čia daug geros muzikos ir geros valios,“ – apie „Lofte“ vyraujančią atmosferą sakė išskirtinę programą renginiui paruošusios grupės „Proper Heat“ vokalistas Karolis Ramoška.

Žurnalistas Saugirdas Vaitulionis demonstruodamas anketą donoro kortelei gauti sakė: „Jūsų mažas parašas gali padovanoti didelį gyvenimą“.

Vakarą gongų dūžiais pradėjusio instrumentų meistro Vyrenijaus žodžiai, pasak Juozo Liesio, širdį virpino ne mažiau nei jo atlikta muzika. „Įsivaizduokite, kad Jūsų gyvenimas baigiasi ir Jūs ateinate pas Dievą,“ – siūlė Vyrenijus. „Ir Dievas Jūsų klausia, ką gero padarėte savo gyvenime. Jūs atsakote: pastačiau namą, baigiau mokslus. Tačiau Dievui įdomu, kas gero buvo padaryta kitiems, o ne dėl savęs. Ir tada Jūs atsakote: „Viešpatie, aš nieko tokio ypatingo nenuveikiau gyvendamas, bet aš padariau kai ką ateidamas pas Tave – dovanojau gyvenimą kitiems...“

Choreografas Šarūnas Kirdeikis sakė, kad visada nejauku kalbėti apie mirtį, tačiau nereikia jos bijoti, nes tai natūralus procesas. Š. Kirdeikio nuomone, savo kūną atiduoti yra didžiausia dovana – negi gaila po mirties. Choreografas mano, kad žmonės, po jo mirties gavę organus, jį prisimins ilgiau, negu jo kūną.

Perkusininkas Tomas Dobrovolskis, labdaringame renginyje koncertavęs Šarūno Kirdeikio paskatintas, priminė: „Daug kas sako, kad norėtų užpildyti sutikimą donoro kortelei, bet teisinasi, kad nėra laiko, atidėlioja rytojui. Bet nelaimė nelaukia. Apsispręskite, tai labai geras jausmas“.

Grupės „Skyders“ vokalistui Tomui Šileikai taip pat netrūko išmintingų žodžių. „Laimė – ne tik duoti, bet ir dalintis. Tikiu, kad po šio renginio atsiras daugiau žmonių, kurie galvos ne tik apie save, ar savo artimą, bet ir apie kitus. Dalinkimės gerumu,“ – kvietė Tomas.

Dainininkas Jurgis Brūzga stebėjosi, kad gali būti

žmonių, kurie į kapus norėtų nusinešti savo organus ar turtus.

J. Liesis, S. Vaitulionis, S. Jasikevičūtė, M. Miglinas su žmonėmis su persodintais inkstais, kepenimis, širdimi

Robertas Kalinkinas kvietė apie organų donorystę pasikalbėti šeimose. „Jei Jums prireiktų organo transplantacijos, Jūs tikriausiai to norėtumėte. Kai gyvenimas baigtas, Jūs nepasiimsite organų į kapus, jie jums nereikalingi,“ – sakė jaunas dizaineris.

Renginyje dalyvavęs Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Nefrologijos centro direktorius, docentas Marius Miglinas matė ne vieną pacientą, kurį į visavertį gyvenimą sugrąžino inkstų persodinimo operacijos. Todėl jam buvo ypatingai lengva kviesti žmones pritarti organų donorystei.

Koncerte buvo ir keliasdešimt asociacijos „Gyvastis“ narių, gyvenančių persodintų organų dėka. Padėkoti donorų šeimoms ir pakviesti pritarti organų donorystei į sceną kilo 25-erių Mindaugas, 22-ejų Indrė ir Simonas, gyvenantys persodintų inkstų dėka, 40-metis Gintaras, kurį į gyvenimą grąžino kepenų transplantacija, 44-erių Rimvydas, gyvenantis su persodinta širdimi. Savo mamai, kuri jai padovanojo inkstą, dėkojo Irma, auginanti 14-metį sūnų, o Vilija, kurios 17-metį sūnų į gyvenimą sugrąžino tėčio inkstas, sakė, kad jei tėvai negali būti savo vaikams inkstų donorais, tenka pasikliauti tik visuomenės geranoriškumu.

„Tie žmonės, kurie laukia transplantacijos, yra visiškai priklausomi nuo visuomenės požiūrio į organų donorystę,“ – sakė Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė Ugnė Šakūnienė, pati 28-erius metus gyvenanti su persodintu inkstu.

Smagų vakarą rimta tema baigė šokių muzika, priešakyje su DJ Andy Nic & Saxtone.

Viešos akcijos visame pasaulyje padeda plačiau skleisti informaciją apie organų donorystę, parodyti, kad žmonės po inkstų, širdies, kepenų ar plaučių persodinimo operacijos gali gyventi, dirbti, mokytis, auginti vaikus, keliauti. Ypač didelį susidomėjimą tokiomis akcijomis skatina jose dalyvaujantys žinomi visuomenėje žmonės.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Fiksuoti dantų protezai: sprendimas, keičiantis ne tik šypseną, bet ir gyvenimą
Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. N...
Už ekrano – spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikato...
Patinimas, diskomfortas, spaudimas – ar tai išvarža?
Su pilvo išvaržomis susiduria įvairaus amžiaus žmonės, dažniausiai – rūkantieji. Įprastai pilvo išvarža staigaus s...
Vilniuje – pirmoji storosios žarnos naviko endoskopinė operacija
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje atlikta pirmoji sostinėje sudėtinga endoskopinė operacija, kurios metu jaunai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų