Pirmadienis, 2025.04.14
Reklama

Ką daryti, kad pasivažinėjimai elektriniu paspirtuku nesukeltų sveikatos problemų

Šaltinis: vlmedicina | 2023-07-27 12:43:52

Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) treniruotė, skirta elektrinių paspirtukų vairuotojams, parodė, kad ne tik labai svarbu išmokti Kelių eismo taisykles (KET), kurios galioja paspirtukininkams, bet ir privalu žinoti rekomendacijas, kad pasivažinėjimai šia transporto priemone nepakenktų sveikatai. Dauguma elektrinių paspirtukų vairuotojų naudojasi dalijimosi platformomis ir nevažiuoja ilgų distancijų, tačiau net ir įveikdami nedidelius atstumus galime žaloti savo sveikatą, o ateityje turėti rimtų bėdų.

Važiuoja paspirtuku
Kelionė paspirtuku / Pexels.com

Greičiausiai nesusimąstome, kad įprasti pasivažinėjimai elekrtiniu paspirtuku gali ateityje turėti rimtų padarinių sveikatai. LTSA nusprendė supažindinti visus paspirtukų vairuotojus su galimomis grėsmėmis, apie kurias net nebūtumėte pagalvoję.

Važiuojate nelygiu paviršiumi – nesukąskite dantų arba užsidėkite dantų kapas

Tikėtina, kad retas žmogus, kuris net turėdamas savo elektrinį paspirtuką, užsideda dantų kapas. Ši apsauga visiems geriau žinoma tam tikrose sporto šakose ir tikrai ne paspirtukininkams. Pasak profesionalaus sveikatingumo trenerio Igno Bakėjaus, važiuojant elektriniu paspirtuku labai svarbu atkreipti dėmesį į kelio paviršių. Esant nelygiai kelio dangai ar važiuojant bekele atsiranda stiprios vibracijos, kurios gali pakenkti jūsų dantims. Todėl labai rekomenduoja užsidėti dantų kapas arba važiuojant elektriniu paspirtuku nesukąsti dantų, kad būtų išvengta vibracijų daromos žalos.

Atkreipkite dėmesį, kaip stovite ant paspirtuko

Ant elektrinio paspirtuko įprasta stovėti išlaikant patogią kūno padėtį, tačiau labai dažnai pastebima klaida – važiavimas pasisukus ar pakrypus į vieną pusę. Kaskart važiuodami pakrypę į tą pačią pusę galime išprovokuoti stuburo ar klubo sąnario skausmą. „Elektriniu paspirtuku rekomenduojama važiuoti šiek tiek pritūpus arba stovint tiesiai ir įtraukus pilvo raumenis. Taip išvengsite žalos stuburui ir traumų. Suprantu, kad iš pradžių gali būti nepatogi ar keista tokia padėtis važiuojant, bet po kelių bandymų pamatysite, kad kitaip nebenorėsite stovėti ant el. paspirtuko, o ateityje džiaugsitės puikia sveikata“, – pataria treneris.

Nepamirškite apšilti

Dažnai girdime, kad atsikėlus ryte svarbu atlikti minimalų apšilimą, kad išjudintume ir apšildytume savo kūno raumenis ir, žinoma, rytą pradėtume žvaliai. Elektriniai paspirtukai – ne išimtis. Jeigu į darbą ar mokslus vykstate el. paspirtuku, nepamirškite apšilti prieš lipdami ant jo. Trumpi pratimai po keletą ar keliolika sekundžių padės išvengti skausmų ateityje, kurie gali atsirasti nuo staigių, nenumatytų judesių važiuojant el. paspirtuku.

„Prieš išeinant iš namų labai svarbu padaryti apšilimą. Suaktyvinti kūno raumenis galite tokiu greičiu ir tempu, kokiu norite. Svarbu nepamiršti kojos čiurnų, pečių, riešų, kaklo ir nugaros, nes šios kūno dalys įprastai kenčia nuo kasdienio sėdimojo darbo, o trumpa kelionė paspirtuku gali sukelti papildomų skausmų ir traumų, kurias gali būti sunku išsigydyti“, – teigia I. Bakėjus.

Nesinaudokite įrenginiais ir prisiminkite KET

„Dalyvaudami eisme visada būkite budrūs ir apsaugokite save“, – primena I. Bakėjus. Jam pritaria ir LTSA direktoriaus pavaduotojas Tomas Kolendo. Anot LTSA direktoriaus pavaduotojo, labai nerekomenduojama naudotis dėmesį blaškančiais įrenginiais, pavyzdžiui, telefonu ar ausinėmis. „Grojant garsiai muzikai ar kalbant telefonu sumažėja atidumas, galite negirdėti aplink esančių kitų eismo dalyvių, o tai gali baigtis nelaimingu įvykiu. Jeigu reikia atsiliepti – sustokite saugioje vietoje, pakalbėkite ir važiuokite toliau“, – teigia T. Kolendo.

„Labai svarbu nepamiršti ir KET. Išlikti budriems – tik vienas iš žingsnių saugumo link, o prieš važiuojant privaloma susipažinti su KET, kurios galioja paspirtukų vairuotojams. Jei privažiavote sankryžą – nulipkite ir persiveskite el. paspirtuką. Jeigu reikia aplenkti pėsčiąjį – sulėtinkite greitį ir apvažiuokite saugiu atstumu. Taip pat labai svarbu dėvėti šalmą. Nors šis privalomas tik iki 18 metų, visiems kitiems – labai rekomenduojamas“, – pataria LTSA direktoriaus pavaduotojas.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gydytojas psichiatras apie depresiją be antidepresantų
Greitai susirandame informaciją, greitai atsiduriame kitame pasaulio krašte, greitai atliekame darbus, greitai susipažįs...
Ką daryti užsidegus telefonui ar elektriniam paspirtukui
„Ličio jonų bateriją galima prilyginti sprogstamajam užtaisui. Ji saugi, bet reikia žinoti, kaip su ja elgtis&ldqu...
Nemalonioms problemoms – greitas, modernus ir efektyvus gydymas
Kai kuriuos simptomus esame linkę ignoruoti, atidėliojame ir apsilankymą pas specialistą. Į šią kategoriją greičiausiai...
Velykų simbolis – margutis: kaip dažyti, kad kiaušiniai nesukeltų sveikatos problemų?
Artėjant Velykoms daugelis ieško įmantrių ir originalių margučių dažymo būdų – nuo daržovių nuovirų iki ryškių orn...
Sterilizacija – nematomas, bet svarbus žingsnis rūpinantis pacientų saugumu
Ar kada susimąstėte, kas nutinka su medicinos priemonėmis po operacijos, procedūros ar tyrimo? Pavyzdžiui, kaip paruošia...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų