Penktadienis, 2025.04.04
Reklama

Ką jūsų kojos praneša apie sveikatą?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-07-10 18:26:14

Po ilgo pasivaikščiojimo ar intensyvesnio fizinio krūvio įprasta jausti kojų raumenų skausmą ir nestiprų patinimą, tačiau kartais kojas ima skaudėti ir be rimtos priežasties. Pasak sveikatos specialistų, tai gali būti signalas, kad organizmas nefunkcionuoja normaliai ir šį negalavimą jaučiate visai ne dėl nuovargio ar didesnio krūvio.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Paprastai žmonės nėra linkę sureikšminti kojų skausmo ar patinimo. Dėl šio negalavimo vieni kaltina gausų skysčių vartojimą, ypač prieš miegą, kiti – netinkamą mitybą, kai valgoma daug sūraus ir aštraus maisto. Dar kiti tai sieja su dideliu fiziniu krūviu ar viršsvoriu“, – teigia „Eurovaistinės“ vaistininkė Laura Vanagaitė.

Tačiau, pasak farmacijos specialistės, kojų skausmas gali būti įvairių ligų, pavyzdžiui, širdies nepakankamumo, kepenų veiklos sutrikimo ar inkstų pakitimų, ženklas. Jei jaučiate skausmą ties kulkšnimis, vertėtų sunerimti dėl mazginio venų išsiplėtimo, padidėjusio kraujospūdžio ar inkstų nepakankamumo.

Venų ligų rizika

L. Vanagaitė sako, kad gana dažnai kojų skausmą, nuovargį ir tempimą sukelia venų ligos. Dažniausiai pasitaikanti – paviršinių kojų venų varikozė arba lėtinis venų nepakankamumas, kuris atsiranda dėl paviršinių venų vožtuvų nesandarumo.

„Ši liga turi tiek išorinių, tiek vidinių požymių. Išorėje dažniausia yra matomos išsiplėtusios paviršutinės kojų venos blauzdų srityje, o vidiniai simptomai pasireiškia kojų sunkumu, tempimu tose dalyse, kur yra patinimas, taip pat skausmu ir dažnai pasikartojančiu mėšlungiu“, – aiškina „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Pasak jos, ligos pradžioje tinimas būna nežymus, dažniausia juntamas vakare, atsigulus į lovą, kai kojos yra vertikalioje padėtyje. Ryte toks tinimais atslūgta. Tačiau negydant šių simptomų su laiku iš venų susiformuoja mazgai, kurie yra ne tik apčiuopiami, bet ir matomi plika akimi.

Nuo vaistų iki pirštų mankštos

Farmacininkės teigimu, kojų skausmą ir tinimą galima gydyti ir vaistais, ir liaudiškomis priemonės. Gydimo būdas dažniausiai priklauso nuo ligos sunkumo.

„Medikamentiniam gydymui neretai skiriami tepalai su heparinu, šaldantį poveikį suteikiantys geliai, bioflavonoidai su diosminu bei vazoprotektoriai, kurie malšina patinimą, skausmą, naktinį mėšlungį ir sunkumą kojose“, – sako vaistininkė.

Jei venų liga yra lengvos formos, galite išmėginti ir keletą liaudiškų būdų. Rekomenduojama kuo dažniau daryti kojų pirštų mankštą ir masažą: laikykite pėdą prispaustą prie žemės ir nepakeliant kulnų kuo aukščiau kelkite kojų pirštus.

„Padeda ir šalto vandens dušas. Pilkite šaltą vandenį aukštyn ir žemyn nuo pėdos iki kelio. Tai padės sureguliuoti kraujotaką. Dėkite vėsius kompresus su pipirmėtėmis, eukaliptais ar ramunėlėmis. Taip pat rekomenduočiau vartoti ir šlapimo išsiskyrimą skatinančias arbatas“, – pataria L. Vanagaitė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Lietuvoje dar gimdoje esančiam vaisiui atskirtos amniono juostos
Gabrielė 25-ąją nėštumo savaitę Šiauliuose ultragarsinio tyrimo metu sužinojo, kad vaisiaus kojytė yra stipriai padidėju...
Sodininkystės sezonas: kokie pavojai slypi dirbant sode?
Gamtai bundant ir sužaliavus pirmiesiems augalams, sugrįžta ne tik malonumas laiką praleisti dirbant sode, bet ir pavoja...
Ką reikėtų turėti namų vaistinėlėje ekstremalios situacijos atveju
Nerami geopolitinė padėtis skatina vis daugiau žmonių rūpintis savo saugumu. Viešojoje erdvėje diskutuojama apie būtinia...
Vaikai rinksis visavertį maistą, kai sveika mityba taps visos šeimos ritualu
Daugelis tėvų susiduria su iššūkiu – nevalgiu ar išrankiu vaiku, kuriam sunku įtikti. Tačiau būtent vaikystėje for...
Per 200 kartų kraujo dovanojęs donoras: „Aš bijau adatų“
Kiekviena kraujo donorystė – tai galimybė išgelbėti gyvybę. Ligoniai, patyrę sunkius sužalojimus, onkologiniai pac...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų