Antradienis, 2024.12.17
Reklama

Ką turi žinoti pacientas prieš vykdamas į dienos chirurgijos medicinos įstaigą?

Šaltinis: vlmedicina | 2016-03-21 15:45:10

Šiuo metu vis populiaresnės tapo dienos chirurgijos ir dienos stacionaro paslaugos. Tai yra labai paklausu tarp tų pacientų, kurie nuolat arba laikinai gyvena užsienyje, tačiau į Lietuvą grįžta dėl operacijos ir neturi daug laiko. Taip pat ir dirbantieji pacientai Lietuvoje nenorėdami stabdyti darbinės veiklos vis dažniau renkasi dienos chirurgijos paslaugas. Tačiau tokių medicininių paslaugų teikimui yra kitokie reikalavimai nei įprastoms ligoninėms. Taigi ką kiekvienas pacientas turėtų žinoti prieš vykdamas į dienos chirurgijos medicininę įstaigą?

Gintarė Girdzijauskienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Dienos chirurgijos paslaugos gali būti teikiamos tik tokioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kuri turi licenciją teikti dienos chirurgijos paslaugas. Atkreiptinas dėmesys, kad į valstybinę medicinos įstaigą, kuri teikia dienos chirurgijos paslaugas, pacientas turi atvykti tik su jį ten siunčiančio gydytojo siuntimu. Siuntime dėl dienos chirurgijos paslaugų turi būti trumpa anamnezė, objektyvūs duomenys, diagnozė, dėl kurios pacientas siunčiamas, taikytas gydymas, siuntimo tikslas, jį išdavusio gydytojo bei kitų gydytojų specialistų pagal medicinines indikacijas išvados ir atliktų tyrimų rezultatai. Be to, pacientas į valstybinę dienos chirurgijos medicinos įstaigą turi atsivežti ne vėliau kaip prieš dvi savaites atliktus šiuos tyrimus: bendrąjį kraujo, šlapimo, kraujo krešėjimo, gliukozės kiekio kraujyje ir elektrokardiogramą. Tačiau esant būtinybei gali būti atliekama ir daugiau tyrimų.

Dienos chirurgijos paslaugos gali būti teikiamos pacientams, turintiems ne didesnį kaip II anestezijos rizikos laipsnį. Prieš operaciją pacientui turi būti ne tik suteikiama visa informacija apie jo suplanuotą gydymą, bet ir pateikiamas galimų komplikacijų sąrašas. Tačiau pastaruoju metu patys pacientai turi prašyti gydytojo pateikti galimų komplikacijų sąrašą, o tai - šiurkštus dienos chirurgijos medicinos įstaigos padarytas pažeidimas.

Kitas svarbus dalykas, kurį turi žinoti kiekvienas pacientas, - kad dienos chirurgijos medicinos įstaigoje operaciją galima atlikti tik gavus rašytinį paciento sutikimą. Būtent apie galimas komplikacijas ateityje neretai pacientai nėra informuojami. Taip pat ir išvykstančiam į namus pacientui turi būti duodama atmintinė, kurioje yra nurodyta, kaip jis turi gydytis po atliktos operacijos, ir kita kiekvienu konkrečiu atveju būtina jam žinoti informacija.

Jeigu pacientui dienos chirurgijos medicinos įstaigoje paslaugos buvo atliktos nekokybiškai ar jam nebuvo suteikta informacija, tokiais atvejais rekomenduojama kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą ir nurodyti, kad paslaugos pacientui buvo atliktos nekokybiškai. Tokiais atvejais Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba atlieka dienos chirurgijos medicinos įstaigoje neplaninį asmens sveikatos priežiūros kontrolės patikrinimą. Tačiau Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba pateikia tik išvadą, bet neįpareigoja dienos chirurgijos medicinos įstaigos atlyginti pacientui padarytą žalą.

Dėl žalos atlyginimo pacientas kartu su Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos išvada turi kreiptis į pačią dienos chirurgijos medicinos įstaigą. Jei nesutinkama geranoriškai atlyginti žalos – į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją.

Informaciją suteikė advokatė Gintarė Girdzijauskienė, dirbanti advokatės Gintarės Girdzijauskienės kontoroje, Laisvės al. 42, LT-44246, Kaune.

Tel. nr.: (8-37) 210 623

El. p.: advokate.girdzijauskiene@gmail.com

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kepenų transplantacija: pacientui prireikė operacijos dėl parazitų pažeistų kepenų
31-erių metų Petras tapo pirmuoju pacientu šalyje, kuriam dėl itin retos ligos – kepenų echinokokozės, kai parazit...
Darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės
Sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės komandoje darbus pradėjo trys sveikatos apsaugos viceministrės &ndas...
Apdovanotos reikšmingiausios sveikatos priežiūros iniciatyvos
Gruodžio 16 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko programos „Rūpinamės sveikata – gydo...
Alkoholizmas – giminės liga
„Priklausomybė nuo alkoholio – genetiškai nulemta liga“, – įsitikinęs Klaipėdos psichikos sveika...
Kokios procedūros naudingos sergantiems sensorine aksonine polineuropatija?
Klausimas. Kokios procedūros naudingos sergantiems neaiškios kilmės sensorine aksonine polineuropatija? Ar jiems pa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų