Trečiadienis, 2025.04.30
Reklama

Kada vyrui reikia kreiptis į urologą?

2011-12-15 14:33:44

Šlapinimosi sutrikimai vargina apie 40 proc. keturiasdešimtmečių ir 90 proc. aštuoniasdešimtmečio sulaukusių vyrų. Paprastai jie vengia pasirodyti gydytojui urologui ir tikisi, kad liga praeis savaime. Toks požiūris gali turėti ne tik padarinių sveikatai, bet ir sumažinti vyrų lytinę funkciją bei sukelti psichologinių problemų. 

Net suserga depresija

Vyrai, kenčiantys dėl šlapinimosi sutrikimų, yra priversti riboti savo fizinį aktyvumą, skirti daugiau laiko šlapinimosi procedūroms, jie negali ilgam nutolti nuo tualeto. Šlapinimosi sutrikimus dažnai lydi erekcijos ir ejakuliacijos sutrikimai, lytinio potraukio sumažėjimas bei seksualinio gyvenimo ribojimas. Pasak privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ gydytojo urologo Mindaugo Žiuko, daugelis vyrų dėl šių priežasčių patiria psichologinį diskomfortą ar net suserga depresija.

„Ilgą laiką buvo manoma, kad bet koks vyresnių vyrų šlapinimosi sutrikimas yra tiesiogiai ar netiesiogiai susijęs su prostatos liga. Pastarųjų dešimtmečių patirtis parodė, kad ne visi vyrai, sergantys priešinės liaukos liga, patiria šlapinimosi sutrikimų ir ne visi vyrai, gydyti dėl šlapinimosi sutrikimų, turi pakitusią prostatą“, - naujus faktus apie ligą pateikė M. Žiukas.

Konsultacijai ruoštis iš anksto

Šlapinimosi sutrikimai pasireiškia įvairiai. Vyrai gali jausti neatidėliotiną norą šlapintis, kuris, nepriklausomai nuo suvartojo skysčio kiekio, gali būti padažnėjęs ne tik dieną, bet ir naktį. Paprastai jie negali pradėti šlapintis, jų šlapimo srovė būna susilpnėjusi, pakitusi arba protarpiais nutrūkstanti. Baigus šlapintis, dažnai lieka jausmas, kad ne visas šlapimas ištekėjo, galimi ir keli nevalingai ištekantys šlapimo lašai.

„Jaučiantiesiems tokius simptomus, ypač, jeigu jie sutrikdo kasdienio gyvenimo ritmą ir sukelia diskomfortą, vertėtų kreiptis į urologą. Konsultacijai reikėtų pasiruošti iš anksto – paskutines kelias dienas prieš apžiūrą pravartu žymėtis skysčių suvartojimo kiekį ir šlapinimosi dažnumą, atlikti bendrą šlapimo ir kraujo tyrimus. Į konsultaciją reikėtų ateiti bent kelias valandas nesišlapinus – tik tuomet galima echoskopu apžiūrėti šlapimo pūslę“, - kaip tinkamai pasiruošti konsultacijai paaiškino gydytojas urologas.

Anot M. Žiuko, toks pasirengimas leidžia daugumai pacientų jau pirmos konsultacijos metu nustatyti tikslią diagnozę bei paskirti veiksmingą gydymą.

Almutė Blaževičiūtė

valstietis.lt 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Prikurtimas, ūžesys, galvos svaigimas: sprendimas slypi ausų chirurgijoje
Baltijos ir Amerikos klinikos gydytoja otorinolaringologė dr. Irina Arechvo savo specialybę pasirinko ne tik dėl pr...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų