Lietuvoje paplitęs tik paprastasis kadagys. Jį vadiname digiumi, ėgliu, kadučiu. Augalas švarina aplinką, sugeria iš oro anglies dvideginį. Kadagio eterinių aliejų fitoncidai naikina bakterijas. Daugiausia lakiųjų medžiagų jis išskiria pavasarį prieš žydėjimą ir antroje rudens pusėje. Kadagys turi ir gydomųjų savybių.
Paprastasis kadagys – vaistinis augalas, įtrauktas į daugelio šalių ir Europos farmakopėją. Prinokusiuose kankorėžėliuose susikaupia iki 30 proc. cukrų, apie 9,5 proc. dervų, dažinių medžiagų, eterinių aliejų. Medicinoje ir veterinarijoje naudojami džiovinti paprastojo kadagio kankorėžėliai. Jų preparatai slopina uždegimą, veikia dezinfekuojamai, skatina šlapimo ir tulžies išsiskyrimą, palengvina atsikosėjimą ir pagerina virškinimą. Tačiau didelės dozės gali pakenkti sveikatai, todėl vartoti savarankiškai, be gydytojo priežiūros, nerekomenduojama. Paprastojo kadagio vaisių ekstraktai naudojami vonioms sergant reumatinėmis ligomis, podagra.
Farmacijoje taip pat naudojamas iš kankorėžėlių išskirtas eterinis aliejus, kuriam turi stiprų antibakterinį, antimikrobinį, antioksidacinį poveikį. Kadagių eterinis aliejus padeda gydant peršalimo ligas, gerina kraujotaką, mažina arterinį kraujo spaudimą. Šis aliejus naudojamas gydant raumenų skausmus ir spazmus, be to, vartojamas siekiant įveikti nervinę įtampą, stresą, nemigą, naudojamas kvapiam pirčių garui išgauti. Pirtyje kadaginė vanta – tikra adatų terapija. Ji išskiria 6 kartus daugiau fitoncidų už kitų spygliuočių vantas ir 15 kartų daugiau už lapuočių. Jaunos kadagio šakelės yra vitaminingos, tad iš jų galima virti arbatą.