Nuo seno teigiama, jog šuo yra geriausias žmogaus draugas. Pasirodo, kad jis išties vertas šio garbingo titulo. Šis gyvūnas gali pasukti biologinį laikrodį atgal ir atjauninti savo šeimininkus dešimčia metų, praneša The Daily Mail.
Išties kalbama apie fizinį aktyvumą, dėl kurio organizmo senėjimo procesai sulėtėja. Propaguojant sveikesnį gyvenimo būdą, galima išvengti pirmalaikių kaulų ir raumenų komplikacijų, sykiu išlaikyti gerą psichinę sveikatą.
Mokslininkai teigia, jog šunų šeimininkai yra atsparesni depresijai. Ši draugystė, reikalaujanti išties minimalių sąnaudų ir atsakomybės, palankiai veikia žmogaus savijautą.
Žurnale „Preventive Medicine“ paskelbtas dr. Zhiqiang Feng iš St Andrews universiteto tyrimas. Jame dalyvavo 547 pagyvenę žmonės, tiriamųjų amžiaus vidurkis - 79 metai. Mokslininkai paprašė jų 7 dienas dėvėti akcelerometrą, įrenginį, matuojantį judesius. 9 proc. tyrimo dalyvių, apie 50 žmonių, buvo šunų šeimininkai. Jie pasižymėjo ženkliai mažesniu depresijos ir nerimo laipsniu bei 12 proc. didesniu fiziniu aktyvumu, nei šunų neturintys tyrimo dalyviai.
„Jei auginate namuose šunį, jūsų fizinio aktyvumo lygis yra maždaug panašus į 10 metų už jus jaunesnio asmens. Suprantama, tai negali savaime pridėti dešimties gyvenimo metų, tačiau vis dėlto tai yra labai naudinga ir senatvę atitolinanti priemonė“, - teigė dr. Zhiqiang Feng.
Nepaisant savo atradimų, dr. Feng prisipažįsta, jog šuns neturi. Pats jis šunį turėti visai norėtų, bet su tuo nesutinkanti jo žmona. Atsidūrusiems panašioje padėtyje jis pataria naudoti mobiliuosiuose esančias saviugdos programėles bei socialinių tinklų pagalba jungtis į aktyvaus vaikščiojimo grupes, kas taip pat gali pasitarnauti kaip efektyvios atjaunėjimo priemonės.